Ilm ja loodus

Ilmaprognoos: teisipäeval välgub äike, seejärel jätkub päikseline suveilm (3)

Ohtuleht.ee, 12. juuni 2018, 08:52
Äikesetorm  Alar Truu
Teisipäeval tuleb kõikjal Mandri-Eestis olla valmis äikeseks. See ei vähenda aga tuleohtu, sest ilmateenistuse andmetel jätkub kolmapäevast kuiv periood.

Teisipäeval on pilves selgimistega ilm. Sajab hoovihma ja on äikest. Pärastlõunal loode poolt alates pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Tuul pöördub põhja ja loodesse 5-11, pärastlõunal rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 15..20°C.

Teisipäev kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Kolmapäeval tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega kuiv ilm. Puhub valdavalt loode- ja põhjatuul 4-10 m/s, õhtul muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Õhutemperatuur on öösel 6..11°C, päeval 15..20°C.

Kolmapäev kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Neljapäeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Öösel puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s, päeval idakaaretuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on öösel 5..11°C, päeval 16..22°C.

Neljapäev kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Reedel tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-10 m/s. Õhutemperatuur on öösel 10..15°C, päeval 19..25°C.

Vihmasabinatele vaatamata püsib kogu Eestis erakordselt suur tuleoht.

Tuleohukaart kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Äike ja elektrikatkestused käivad sageli käsikäes ning selle tulemusel võib saada kahjustusi vooluvõrgus olev kodutehnika. "Äikese ajal tuleks hoiduda kaminasse või pliidi alla tule tegemisest, sest korstnast tõusev suits juhib hästi elektrit. Niisamuti tuleks pikseilma korral koristada hoov lahtistest esemetest, mis võivad saada ohtlikuks inimestele ning tekitada lendu tõustes kahju hoonele või hoovis seisvale autole," hoiatab Ergo varakahjude osakonna juhataja Erko Makienko.

Otse hoonesse lööb välk siiski harva ning reeglina pääseb piksest tingitud ülepinge inimeste varani läbi õhuliinide. Seega ei pruugi äike olla isegi mitte pea kohal, et tekitada kahju, vaid asuda eemal. “Ohutuse tagab seega vaid kodutehnika vooluvõrgust lahti ühendamine või täiendava investeeringu tegemine pingekaitsmetesse. Palavate ilmadega tuleks äärmiselt ettevaatlik olla ka erinevate jahutusseadmete ühendamisel olemasolevasse elektrisüsteemi ning veenduda, et need ei tekitaks tuleohtlikku ülekoormust,” lisas Makienko.

Kui sõiduk asub parklas või tänaval, kus on tekkinud üleujutus ning vesi on tunginud juba auto salongi, siis ei tohiks kindlasti sõidukit üritada käivitada. Sõiduki salongis võib asuda elektroonilisi seadmeid, mis vastasel korral vooluringi tekkimisel lühisesse võivad sattuda. “Tugevate vihmasadude korral tuleks sõidukiga liigeldes hoolikalt valida, millisest veeloigust läbi sõita ja millisest mitte. Kui puudub kindlus vee sügavusest, siis sellest läbi sõita ei tohiks, sest hooletu ja mõtlematu üleujutuskohast läbisõit võib lõppeda sõiduki mootori purunemisega,” kirjeldas Makienko.

Samal teemal

13. juuni 2018, 21:09
Ilmatargad kergitavad saladuseloori: MILLINE TULEB JAANIPÄEVA ILM?

3 KOMMENTAARI

t
teisipäev kohe läbi 12. juuni 2018, 23:39
aga vaat mida pole on äike. Törts vett tuli küll aga äikest mitte.
m
mulk 12. juuni 2018, 15:06
Hommikupoolikul tuli törts vihma, põõsaalused kõik kuivad. Äike pole veel siia jõudnudki. Päike särab .Ütleks nagu kadunud Sulev Nõmmik, valetab nagu ilmajaam.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee