Eesti uudised

SDE hääletab ajakirjandusvabadust piirava eelnõu vastu (14)

Ohtuleht.ee, 11. juuni 2018 21:05
Marju LauristinFoto: Aldo Luud
Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatus otsustas mitte toetada ajakirjandusele esitatavate nõuete karmistamist, kuna nende hinnangul viiks see Eesti eemale demokraatliku õigusriigi aluspõhimõtetest.

Kolmapäeval riigikogus kolmandale lugemisele jõudva isikuandmete kaitse seaduse kõnealune paragrahv puudutab Eesti ajakirjandusele kehtestatavaid nõudeid, mis on eelnõus karmimad kui nõuab Euroopa õigus. Ehkki Euroopa andmekaitse määrus ütleb, et ajakirjandus saab infot inimeste tegude kohta avaldada vaid juhul, kui eksisteerib “avalik huvi”, siis lisati Reformierakonna ettepanekul veel omadussõna “ülekaalukas avalik huvi”.

Sotsiaaldemokraatide juhatuse liikme ja endise Euroopa Parlamendi liikme Marju Lauristini sõnul on tegemist põhjendamatu ülereguleerimisega, mis aga kõneleb hoopis soovist ajakirjandusvabadust piirata.

“Olin europarlamendis kõnealuse määruse üks autoreid ning olen hämmingus, et mõni poliitiline jõud Eestis tahab meid tõugata Ungari ja Poolaga sarnase sõnavabaduspiirangute suunas,” lausus Lauristin.

Euroopa Liidu andmekaitse määrus on jätnud iga liikmesriigi otsustada, milline on tasakaal ajakirjandusvabaduse ja selle vahel, et säiliks õigus isikuandmete kaitsele.

Samal teemal

13.06.2018
Justiitsminister Urmas Reinsalu võttis isikuandme kaitse seaduse eelnõu tagasi
13.06.2018
Ratas: isikuandmete kaitse seaduse eelnõu tuleks tagasi võtta
13.06.2018
Marko Pomerants: ma pole kunagi öelnud, et ajakirjandusele tuleb päitsed pähe panna