Ei meeldi: Trumpi arvates on Trudeau temaga ebaausFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 11. juuni 2018 21:00
USA president Donald Trumpi kaubandusnõunik oli G7 suurkohtumise järel väga rahulolematu Kanada peaministri Justin Trudeauga, sõimates teda noa selgalööjaks ja lisades, et „põrgus on sellistele riigipeadele eriline koht“. Kanada juhtkond on aga jahe kui polaarvööde, mõned üksikud salvavad kommentaarid välja arvata.

Telesaates Fox News Sunday“ pahase tiraadi maha pidanud kaubandusnõunik Peter Navarro ütles järgmist: Põrgus on üks eriline koht sellistele riigipeadele, kes üritavad president Donald J. Trumpiga halba diplomaatiat ajada ja siis talle noa selga löövad.“ Ta lisas, et Trudeau otsus USA-poolsetele tariifidele samaga vastata oli Kanada peaministri poliitilise karjääri üks hullemaid otsuseid. (Olgu mainitud, et tariifid kehtestas põhjanaabrile esimesena siiski USA.)

G7 suurriikide ühisavaldusest ootamatult alt hüpanud Trumpki ei ole Trudeau suhtes sõbralikult meelestatud, nimetades pärast G7-lt Singapuri suunas lahkumist kanadalast nõrgaks ja ebaausaks.

Kanada jääb sõnasõjas väliselt üsna rahulikuks. Välisminister Chrystia Freeland ütles CBS Newsile, et Kanadal ei ole kombeks diplomaatiat teha isiklike solvangute vahendusel. Ka Trudeau jäi põgusas kommentaaris jahedaks, öeldes vaid, et ei pea sellist meetodit äritegemisel kuigi kasulikuks ega produktiivseks. Tema endine välisasjade nõunik Roland Paris oli Twitteris aga pisut värvikam, kirjutades Trumpi kohta: „On alles suur ja karm mees kui oma lennukisse tagasi on roninud. Näost näkku ei suuda... Milline hale laps-mees.“

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

No 12. juuni 2018 08:34
Nii kena mees teeb isegi pôrgus diili ja paradiisis ta ongi. Aga Trump, vaeseke... Ma muretseksin pigem tema pärast.
Ehk, Võibolla 12. juuni 2018 08:52
See kanadakas on ilmselt gei ja miskipärast need ei tundu Trumpile sümpaatsed. No on ikka vanamoodne see president!
Andres 12. juuni 2018 06:49
Söön oma mütsi ära, kui ta ei ole super sexikas.
küsimus 12. juuni 2018 12:52
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS