Juhtkiri

Juhtkiri | Plats puhtaks kasututest eelnõudest! (5)

Ohtuleht.ee, 11. juuni 2018, 19:15
 Robin Roots
Võib vaid aimata, miks justiitsminister Urmas Reinsalu just nüüd halli passiga vangide väljasaatmist võimaldava eelnõuga lagedale tuli. Platsi mitte-eestlastest kurjategijatest puhtaks pühkimine on kõlav loosung, mis võiks riigikogu valimistel tuua Isamaale nii mõnegi lisahääle, kui seda piisavalt hästi välja mängida. Seda küll vaid juhul, kui valija ei mõista süveneda väiksesse kirja.

Pettuma peavad need, kes lootsid, et maksumaksja rahakoti pealt kaovad üleöö enam kui 600 meie kinnipidamisasutustes istuvat kodakondsuseta isikut. Kuna hallipassimehi pole kohustatud vastu võtma ka ükski teine riik ja seaduslikult ei saa kedagi saata ka näiteks asustamata saarele, nagu populistide suust kurjategijate, narkomaanide ja muu soovimatu kontingendi kohta tihti kuulda võib, tähendab, et sellist vangi võib välja saata vaid juhul, kui ta sellega ise nõus on. Miks ta peaks, tuleb küsida mitme juhtumi valguses, kus väljasaatmisotsuse saanud Venemaa kodanikest vangid on riigi vastu kohtusse läinud – meeldib see meile või mitte, kuid inimene tahab ikka elada seal, kus on tema harjumuspärane keskkond ja tuttavad näod. Pealegi ei puuduta eelnõu isegi neid, keda tahaksime esmalt lahkumas näha – raske kuriteo toimepanijaid.

Miks nii toore eelnõuga avalikkuse ette tuldi, seda saab seletada vaid lähenevate valimistega. Sütitavate, kuid sisutühjade loosungitega saab küll tähelepanu, kuid samal ajal jäävad varju ja valijate hinnanguta mitmed päriselt lahendust vajavad probleemid.

5 KOMMENTAARI

t
Tõnu Mandel 13. juuni 2018, 05:47
Järelikult:
Vanglad on kuurordid ja "jõustruktuurides" lasteaednikud ning õigusmõistjad emad vitsaga.
Summaarselt-pehmode riik.
l
Landib üks sell 12. juuni 2018, 16:19
endale ööklubis tüdruku, korralik krohvi kiht näol viimasel. Toob siis koju, ja kui tibi end paljaks kooris, vana vaatas teda kahtlustaval pilgul ja k...
(loe edasi)
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee