Maailm

Hispaania võtab ärapõlatud sisserändajate päästelaeva ise vastu (24)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. juuni 2018 16:46
Aquarius (taamal) tööpostil: heategijad päästavad paadipõgenikke Liibüa vetestFoto: Reuters/Scanpix
Hispaania värske peaminister Pedro Sanchéz lubas, et Hispaania võtab vastu põgenike päästelaeva Aquarius, mille oma sadamatesse lubamisest Itaalia ja Malta keeldusid.

Nii ÜRO kui Euroopa Liit nõudsid, et Itaalia ja Malta lõpetaksid vägikaikaveo ja Aafrika sisserändajaid transportinud laeva sihitu tiirutamine lõppeks. BBC vahendab, et hoopis Hispaania otsustas vastutulelik olla ning lubab Aquariusel Valencias ankrusse jääda.

Samal teemal

Itaalia nõudis, et laeva, mille pardal on 629 inimest, võtaks vastu Malta, kellele laev lähemal oli. Kuid Malta võimud vaidlesid vastu, et kuna aafriklased päästeti Liibüa vetest, on nad Itaalia mure. Põgenikud korjas Aquariuse meeskond üles kuue erineva päästeoperatsiooni käigus. Pardal on palju lapsi ja rasedaid naisi.

Itaalia siseminister Matteo Salvini üks valimislubadusi oli sisserännu ohjamine. Praegu on Itaalia peamiseks Põhja-Aafrika kaudu tulnud põgenike vastuvõtjaks Euroopas. „Elude päästmine on kohustus, kogu Itaalia üheks hiiglaslikuks põgenikelaagriks muutmine seda ei ole,” kommenteeris Salvini.

Aquarius kuulub rahvusvahelisele päästeorganisatsioonile SOS Méditerranée, mida minister Salvini on põlastavalt „migrantide taksoks” nimetanud. Laeva päästetöid toetab arstide organisatsioon Piirideta Arstid ehk Doctors Without Borders.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee