Maailm

MÕRVARI PIHTIMUS: iraaklane Ali Bashar tunnistas 14aastase Susanna tapmist (26)

Aadu Hiietamm, 11. juuni 2018 17:30
TAGASI SAKSAMAAL: Politsenikud eskortisid 20aastase mõrvari Ali Bashari laupäeva õhtul Wiesbadenis politseijaoskonda.Foto: AFP/Scanpix
Wiesbadenis 23. mai öösel 14aastase Susanna tapnud ja väidetavalt ka vägistanud 20aastane Ali Bashar toodi pärast Iraaki põgenemist laupäeval tagasi Saksamaale. Pühapäeval tunnistas ta Wiesbadenis kuus tundi kestnud ülekuulamisel tüdruku tapmist, kuid eitab vägistamist. Nüüd ootab ta oma saatust Frankfurdis eeluurimisvanglas.  

Saksamaal Wiesbadenis 22. mail kadunuks jäänud 14aastase Susanna Maria Feldmani surnukeha leiti 6. juunil. Juba varem olid tunnistajad uurijatele rääkinud, et tüdruku vägistas ja seejärel tappis Wiesbadenis elanud 20aastane Iraagist tulnud põgenik Ali Bashar, kelle asüülitaotlus mullu 30. detsembril tagasi lükati. 

Samal teemal

Noormees põgenes koos perekonnaga (kokku kaheksa inimest) vahistamiskartuses juba 2. juunil Saksamaalt. Nad lendasid esmalt Düsseldorfist Istanbuli ja sealt Põhja-Iraaki Arbili. Pärast Susanna laiba leidmist anti Saksamaal välja rahvusvaheline vahistamiskäsk ja 8. juuni varahommikul pandi Ali Basharil käed raudu. Sealse politsei teatel oli noormees kavatsenud põgeneda ühte Iraagi naaberriiki. 

Laupäeva õhtul tõid Saksa politseinikud Ali Bashari Lufthansa liinilennuga Arbilist Saksamaale tagasi. Frankfurdi lennuväljalt viidi ta helikopteriga Wiesbadenissse, kus ta pühapäeval üle kuulati. Kuus tundi kestnud ülekuulamisel tunnistas Ali Bashar Susanna Maria Feldmani tapmist, kuid eitas vägistamist. Samas oli ta Wiesbadenis põgenikekodus enne põgenemist sellega hoobelnud. Nüüd väidab ta, et nii tema kui ka Susanna olid sel ööl hästi purjus. Tüdruk olevat kukkunud ja nägu vigastanud ning lubanud politsei poole pöörduda. Alile võimalik politseinike kutsumine ei meeldinud ning ta otsustas ebameeldivuste vältimiseks tüdruku surnuks kägistada. 

EELUURIMISVANGLASSE: Wiesbadenist viidi Ali Bashar pärast ülekuulamist Frankfurti eeluurimisvanglase. Foto: AFP/Scanpix

Nüüd tuleb uurijatel selgitada, mis tegelikult tol ööl juhtus. Kohtuprotsess toimub Saksamaal.

Tuntud publitsist Jürgen Todenhöfer pöördus Facebooki vahendusel Saksamaa siseministri Horst Seehoferi poole küsimusega, miks toodi mõrvar Saksamaale tagasi.

Todenhöferi sõnul on see halb otsus. Ali Bashari oleks Iraagis kiiremini ja karmimalt karistatud. Samuti ei sunni ükski seadus välismaa kurjategijaid tagasi võtma. Kogu protseduur maksab ka rahaliselt väga palju ning seda ei ole mõrvar ja vägistaja ära teeninud. Kui Ali Bashari üritati varem riigist edutult välja saata, siis nüüd toodi ta riigi kulu ja kirjadega tagasi.  

Todenhöfer lõpetab postituse Facebookis sõnadega: „Tere tulemast Absurdistani!“     

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee