Eesti uudised

USUPAGULASED EESTIS: Vene võim peab Jehoova tunnistajaid ekstremistideks (126)

Liina Hallik, 11. juuni 2018 12:23
Eestisse saabunud Venemaa Jehoovatunnistajad Sergei Antonov ja Marina Antonova Foto: Alar Truu

Marina ja Sergei Antonov elasid veel aasta eest Moskva lähedal rohelises äärelinnas. Tänaseks on nad Venemaa mõistes potentsiaalsed ekstremistid. Õhtulehega suhtlemise eel mõtlesid Antonovid veidi aega. Nad on üks paar mitmest omasarnasest, kes viimasel aastal Venemaalt Eestisse põgenenud. Mis on nende süüks? Nad on Jehoova tunnistajad.

Venemaal elab 175 000 Jehoova tunnistajat. Mullu 20. aprillil võttis Venemaa Ülemkohus vastu otsuse, mis keelustas kõik Jehoova tunnistajate organisatsioonid kogu riigis, tunnistades usulahu ekstremistlikuks. Riigis asus kokku 395 usklike harukontorit. Praeguseks on eeluurimise all 17 Jehoova tunnistajat, koduarestis peetakse kümneid. Nende arv kasvab iga päevaga.

Ekstremismis kahtlustatuid ootab kriminaalsüüdistus ja potentsiaalne 6 kuni 10 aasta pikkune vanglakaristus. Novembris välja antud ülemkohtu täiskogu resolutsiooni kohaselt võib Jehoova tunnistajatelt muu hulgas „tavaellu tagasi pöördumise“ eesmärgil ära võtta nende lapsed – lapsevanematelt võib kohtulikult ära võtta vanemlikud õigused, kui nad kaasavad lapsi sellise usuühenduse tegemistesse, mis on kuulutatud ekstremistlikuks ja keelustatud, seisab resolutsioonis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.09.2018
Kanadas röövisid porgandpaljad Jehoova tunnistajad naabripere

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee