Juhtkiri

Juhtkiri | Tallinnal on teetöödega aega küll (4)

Ohtuleht.ee, 10. juuni 2018, 20:50
 HEIKO KRUUSI
Tallinnas avati juba teist aastat remondis olnud Tammsaare park. Pettus aga see, kes sinna minnes renoveeritud parki kogu ilus näha lootis. Enamik pargist on endiselt ehitustaraga piiratud, sest mitme linnaisa osalusel avati vaid üks nurk korda tehtud pargist. Mitu korda võib aga ühte parki avada? Täpselt nii mitu korda nagu tarvis, selles mõttes elab savisaarelik juhtimisstiil pealinnas jõudsalt edasi. Tegelikult pole asi üksnes ühes pargis, vaid Tallinnas tänavatel tehtavates ehitustöödes laiemalt.

Võib nimetada kolm peamist probleemi, mis ehitustöödega kaasnevad: ehituskvaliteet on kaheldav, tööd kestavad liiga kaua ning nendest pikkadestki tähtaegadest ei peeta kinni.     

Samal teemal

Juba nimetatud Tammsaare pargis algasid tööd juba kevadel 2016 ja esimene etapp pidi valmima eelmise aasta sügiseks. Kuid selgi aastal ei saa park valmis, sest sügisel algab kohviku ehitus, mis peaks valmima alles järgmisel aastal. Õismäe turboristmiku valmimist lubati esmalt 2017.aasta sügiseks, valmis pole see veel aasta hiljemgi. Kummist tähtajad räägivad vähesest nõudlikkusest ning lugupidamatusest linlaste ja linna külaliste suhtes, kes peavad seetõttu ummikutes istuma ja muid kaasnevaid ebamugavusi kannatama.

Arusaamatuks jääb seegi, miks venivad meil ka mitte eriti mastaapsed tööd mitme-setme aasta peale., olgu see siis seesama Õismäe ristmik või Kopli trammitee remont. Linnavõim ei saa kuidagi ka väite, et tegu on eriti mastaapsete sajandi rajatistega, vaadaku ringi läänes või Hiinas, kuidas seal asju aetakse.

Veel kummalisem on ka linlasele erilise hüvena serveeritav Gonsiori tänava renoveerimine, sest eelmine kapitaalne terve suve kestnud remont toimus vaid kuus aastat tagasi. Kui oleks eelmise remondi kvaliteetselt teinud, siis poleks ehk vaja kogu tänavat mõni aasta hiljem uuesti üles kaevata? Sellegi remondi lõplik valmimine jääb järgmisse aastasse. Praegu on tänava kesklinnapoolne osa suletud juba märtsist, kuid linlasele haigutab sealt vastu tihtipeale vaikelu. Miks lubab linn kergel käel tänavaid pikaks ajaks sulgeda? Linlase ummikutele kuluv aeg justkui ei maksakski midagi ning pole seega asi, mille pärast linnaisad muretsema, veel enam aga vastutama peaksid?  

Sestap ei pruugigi linlase meel olla ülemäära rõõmus, kui aastatepikkune remont lõpuks valmis saab, sest ebamugavused on liiga värskelt veel meeles. Pidu on vaid poliitikute tänavas, kes kääride klõbinal iga tänavajuppi ja parginurka avama tõttavad.   

4 KOMMENTAARI

v
vinguda ja viriseda 11. juuni 2018, 17:52
ja kui midagi hakatakse tegema siis kohe vastu olla
a
ansip IV 10. juuni 2018, 23:16
Rahanumbrid on kasinad. Oleks eelarve nagu läänes, küll siis ka kiiremini tehtaks. Praegult tukivad Tallinnas labidate najal need üksikud, kes pole viitsinud Soome minna.
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee