Eesti uudised

Äraminejad: Pirjo ja Faysali lugu

„Olin väga ränga valiku ees – kas jätta elukaaslane või kodumaa.“ (276)

Katrin Helend-Aaviku, 11. juuni 2018 00:01
ARM JA HIRM: Pirjo ja Faysal läksid Eestist ära, et alustada elu teises riigis, kus neid ei saada tänavatel pikad võõristavad pilgud ja kus elukaaslasel on võimalik leida erialast tööd.Foto: RooM the Agency / Alamy (25.EG0K26)
„Mu soov ei ole kunagi olnud Eestist ära minna. Aga kui mu teisest rahvusest elukaaslane ei leia siin pärast ülikooli lõpetamist erialast tööd, ja kui ma ei tunne end siin enam mugavalt, sest tänaval tema käevangus jalutades saadavad meid igal pool möödujate pikad pilgud, on parem lahkuda,“ räägib noor naine põhjustest, miks ta langetas raske valiku, jättis Eestis oma elu ja töö ning alustas kaaslasega ühist elu teises riigis.

„Ma armastan Eestit ja eestlasi. Kuid olen mõistnud, et minu kodumaal rahmeldatakse praegu teemadega, mis mulle ei sobi. Nimetagem seda siis võõravihaks või millekski muuks. Arvan, et arm peaks olema suurem kui hirm. Aga saan ka aru, et inimestes tekib võimalikku ohtu nähes ellujäämisinstinkt,“ räägib Pirjo (29), valades tassi kassinaeriteed. Ta on parajasti tulnud Eestisse perele ja sõpradele külla ning tuttavatesse paikadesse uut energiat ammutama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.10.2018
„Läksin ise ka kaugsõidu autojuhiks, et ei peaks oma mehest pikalt lahus olema!“
20.02.2018
Grete Šadeiko maadleb sotsiaalmeedias rassistlike ja õelate kommentaaridega