Maailm

Tippkohtumine lõppes jandiga: Trump hüppas ühisavaldusest ära (33)

Tõnis Erilaid, 10. juuni 2018, 18:42
KAHEVÕITLUS: Vihane Merkel ja kaitsepositsioonil olev Trump vastakutiFoto: Reuters/Scanpix

Arenenud tööstusriikide ühenduse G7 kohtumisele viimasena saabunud ja sealt esimesena lahkunud USA president Donald Trump tegi seda jälle – torpedeeris juba heaks kiidetud ühisavalduse. Nagu alati võttis ta sõna Twitteris. 

Esimesena kirjutas seal küll tema Pistrikuna tuntud julgeolekupoliitikanõunik John Bolton: „Taas kord G7, kus kõik ootavad, et Ühendriigid on nende rahakassa. President tegi täna selgeks: ei enam!“  Paar minutit hiljem säutsus Kanada peaministri Justin Trudeau' pressikonverentsi ülekannet kuulanud Trump omakorda: „Trudeau oli kohtumise ajal vagur, aga niipea, kui ma lahkusin, hakkas kõva meest mängima. Tuginedes tema valelikele avaldustele pressikonverentsil ja sellele, et Kanada kehtestab tohutud tariifid meie põllumeestele, töölistele ja ettevõtetele, olen ma andnud meie esindajatele käsu ühisavalduse heakskiitmisest loobuda.“

Kanada on tõepoolest kehtestanud USA päritolu piimatoodetele 270protsendilise tollimaksu ja kavandab 1. juulist tollimakse teistelegi kaupadele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23. juuli 2018, 08:17
Trump tegi Iraani liidrile ehmatava hoiatuse
19. juuni 2018, 08:37
Trump ähvardab Hiinat juba uute mahukate tariifidega
14. juuni 2018, 17:45
TRUMP: G7 tippkohtumisel kulus 25% ajast Venemaale
12. juuni 2018, 12:40
Välissuhete ekspert Trumpi ja Kimi kohtumisest: kui puhkeb tuumasõda, mõjutab see meid otseselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee