Videod

ÕHTULEHT SOOMES | Kuidas eestlastele jaanipidu meeldis ja miks on Soomes hea elada?

Kristjan Väli | Video: Stanislav Moškov, 10. juuni 2018, 16:02

157 KOMMENTAARI

m
Mh/ 2. juuli 2018, 00:04
Elame ju yks kord mis vahet on kus elad?Eestlasi on yle maailma,mitte ainult Soomes.
K6ik me tahame paremat elu,siis seda otsima minnaksegi.6ige ytlus on ikka....
Eestlane on teise eestlase söögiks;)
s
Siug/ 13. juuni 2018, 13:10
Soome lähevad need, kes on kodumaa heidikud süüst või teisest. Norm eestlane soome enam ei kipu.
i
inimkonnale/ 12. juuni 2018, 04:01
http://www.piibel.net/#q=Srk%2031
Jeesus Siirak 31:Veinist
25 Veini juures ära mängi vaprat,
sest vein on paljusid viinud hukatusse!
26 Sulatusahi proovib terast karastusvees,
nõnda ka vein südameid ülbete tülis.
27 Vein on inimesele otsekui elu,
kui seda juuakse mõõdukalt.
Mis oleks elu ilma veinita?
Vein on loodud inimestele rõõmuks.
28 Vein on südamele hõiskamiseks ja hingele rõõmuks,
kui seda juuakse õigel ajal parajalt.
29 Vein kibestab hinge,
kui seda palju juuakse,
kihutab riidlema ja komistama.
30 Purjusolek suurendab albi viha eksisammuks,
vähendab tema jõudu ja toob haavu.
31 Veinijoomingul ära laida ligimest
ja ära põlga teda, kui ta on rõõmus!
Ära ütle temale sõimusõna
ja ära kimbuta teda võla nõudmisega!
a
ants/ 12. juuni 2018, 06:47
noh ja kes maksab autovero...
t
teadja./ 12. juuni 2018, 03:06
Ei saa aru, miks te eestlased yldse sinna Soome låhete. Meil eestis on kyllalt hea elada, hinnad on madalad, inimesed on r66msad ja terved, linnud laulavad, metsad kohisevad, riik hoolitseb inimeste eest.
t
teadjale/ 12. juuni 2018, 11:48
Aga nii ju ongi. Soome lähevad need, kes Eestis hakkama ei saa ja ôppida ei viitsi.
Tänapäeval on peredes ju levinud lause, et kas hakkad lôpuks ôppima vôi lähed kohe Soome ehitajaks/koristajaks.
k
Kristiina/ 11. juuni 2018, 23:24
E
Tragöödia/ 11. juuni 2018, 20:29
Ei oleks need eestlased iialgi oma kodumaalt lahkunud, kui oleks meie riik võimaldanud neile vähemalt minimaalsema palgagagi töö. Terve Võrumaa ja Valgamaa ja Põlvamaa on poolenesti meestest tühi. Neil inimestel ei olnud ju tööd, et oma lapsed ja pered elus hoida ja toita,
maja ja autoliisingud maksta. Just sellepärast pidid nad oma kodudest hakkama Soomes
käima Kalevipoegadeks. See ei ole lihtne, nädal- kaks tööl, siis laevale ja mõnedeks päevadeks kodus pere juures! See on suur tragöödia meie Eesti riigis, suur tragöödia perekondadele ja nende lastele. Inetu on lihtsalt lugeda neid kommentaare inimestelt, kelle rahakott ei ole kunagi võibolla tühi olnud ja kes ei tea, mis on tühi kõht. Inetu lihtsalt on halvustada teiste inimeste elu, kallid inimesed, elage iseenda elu!
r
Reede/ 11. juuni 2018, 17:32
Väga piinlik on vaadata näppu näitavat ja õllepurk käes ringi ukerdavaid naisi.
o
olen nii 30a soomes elanud/ 11. juuni 2018, 17:05
ja tööd teinud,nyyd rohkem aega eestis käia,kui penskar,aga tagasituleku m6tteid pole,sest eesti on väga vihameelne,haigeid inimesi täis,kuigi 6lu coopis pint 6 purkki alla 7 e Aleksander,aga just uudistes yle 1 et somme enam eesti alko ei huvita,arvud tohutult laskenud,aga pritsidege tatti soome poole,haiged olete,kui ei tea p...a ka
n
No/ 12. juuni 2018, 11:51
Milleks Eestisse pensionär, kelle huvi piirdub vaid ôlle hinnaga? Ole rahulikult seal, kus oled. Soome yhiskonda sobitud kindlasti paremini.

j
jah/ 11. juuni 2018, 17:03
ammu juba läinud nii Eestist kui Soomest,,,tagasi ei tule kunagi.
j
Ja-jah/ 11. juuni 2018, 22:39
Kui läksid, siis läksid. Eks me võta sinu asemele mõne pagulase. Sa ju ka pagulane.
j
jah-le/ 12. juuni 2018, 12:12
Tagasi ei tule, aga eestikeelses kommentaariumis passid kyll. Pole see elu vôôrsil nii lill midagi. Kes teab, see teab.
o
Ohtu / 11. juuni 2018, 15:26
Ei ma halaks krokodillipisaraid. Aga püüdlema peab ja iseseisvalt. Pole tarvis vaadata oma eestlust ja teiste elu.
n
nagu kari hulle/ 11. juuni 2018, 15:01
ma tundsin et on kohus siin olla
õ
õli tulle/ 11. juuni 2018, 14:51
tegelikult on asja kajastatud ju selliselt et taaskord kirgi kütta, tegelikkus on miskit muud... soomes olevate eestlaste jaoks on see lihtsalt üks omakeelne kontsert kuhu minna ja kus teistega kah kokku saada, ja miks ka mitte... eestis olijad eestlased ju ei lähe mingile venekeelsele kontserdile, miks siis soomes eestlased ei vöiks omakeelsel ja neile suunatul üritusel käia vöi selist korraldada... pööblit on ka eestis, ja ehk rohkemgi, see kes söimab ei tea sest pole maakohtahas elanud, töllid ei pea ka mujal kaua vastuja on varsti kodus tagasi, seega neid pigem rohkem kahjuks ikka eestis... seda näitab ka kommide sisu... irw. kas eestis minna maalt linna vöi teise riiki? pigem siis juba teise riiki, sest eestis kipuvad ülemused olema jupijumalad, see nähtus ei muutu ilmselt niipea, tulud kulud vördluses jäädakse ilmselt eelistama pigem soomes olemist just suhtumise pärast, kes erinevust kogenud pole see vöib edasi arvata et eestis on asjad kenasti paigas... soomest/mujalt tulnud raha hoiabki veel eesti majandust üleval, niikaua kui soomes olejatel on veel mingitki sidet eestiga- aidata peresid vöi teha kulutusi eesti oleva kinnisvara jaoks, haukujad arvavad et ainult nemad hoiavad eestit püsti ja viivad majandust edasi, tühjagi... kahju ainult, et eestist välja läinud on selline hulk rahvast, nende lapsed kahjuks eestisse enam ei naase ega huvita neid siis enam ka eesti käekäik, "tühjad kohad" aga asendatakse "vöörliikidega", nii et ses möttes ei tasuks ära läinute suhtes haukuv olla, pigem peaks köik püüdlema sellepoole et äraläinuid saaks eestisse tagasi...
k
kurb on vaadata/ 11. juuni 2018, 13:20
et ajast millal ära mindi on jäänud Soomes elavatel eestlastel meel sama kibestunuks. Eestis on juba ammu parem elada, kui oled ise tubli ja ei looda sotsiaaltoetustele ainult. Isegi muusikamaitse on jäänud samaks, mis 10 aastat tagasi minnes oli. Eestis on ammu juba parem muusika, kui see Meie Mees ja muu sült. Ja see jutt, et tulevad kunagi oma super soome pensioniga siia tagasi head elu nautima, siis eksivad. Selleks ajaks on juba pensionid ja hinnad ka samaväärsed. Lisaks on kodumaal elanud, endale juba korterid ja majad välja ehitanud või ostnud, erivalt nendest, kes tagasi tulles hakkavad uuesti ülesse ehitama. Ja seda kinnitavad otseselt ja kaudselt kõik mu Soomest elavad sugulased ja sõbrad. Otse tunnistavad seda muidugi vähesed.
h
huvitav jah/ 11. juuni 2018, 15:03
ma olen märganud et minejad jäävad mentaalselt nagu sinna aega kus läksid
k
kurb vaadata/ 11. juuni 2018, 15:30
Ka mina käin pidevalt Soomes ja ma ei ole kohanud ühtegi kibestunud eestlast nagu siin. Seal on palju üritusi ja esinejaid on üle maailam ja neis kohtab seal ka palju eestlasi. Muusikamaitse on paljudel eestlastel isegi parem, kui siin eestlastel. Seal saavad eestlased ja venelased väga hästi läbi. Pigem olete Te kibestunud inimene. See, kes on Soome läinud teeb ka tööd ja saab tasu. Seal nad soetavad kiiremini omale elamised ja viivad ka pered sinna. Kui töötad, lapsed käivad koolis või lasteaias ei puutu sind keegi. Poodides räägivad ja saavad aru teenindajad eesti keelest ja keegi ei vaata sind kõõrdi. Ei kommi keegi sinu kehakaalu, riietust halvasti nagu tihti siin. Soomlased saavad ka väga hästi eestlastega läbi. Igas rahvuses on häid ja halbu inimesi aga eestis kohtab neid negatiivseid eriti palju. Mulle meeldib Soome ja ma tunnen alati, kui lähen sinna, et see on minu kodu.
n
Nipitiri/ 11. juuni 2018, 12:36
Sellel kah mitu põhjust, et enne pidada. Kohad täis, kes Eestis, kes tööl. Soomlased ju ikka peavad nv. ära, olenemata kuupäevast.
i
Imelik.../ 11. juuni 2018, 11:55
Miks peab mitu nädalat ennem lambist Soomes Jaanipäeva pidama ...ei saa aru ja siis tulevad õigeks Jaanipäevaks naguinii kõik Eestisse ja peavad siin ka ,et oleks nagu põhjust lakkuda mitu nädalavahetust või ,ei tea ,et soomlased Eestis oma Jaanipäeva tähistaks kuigi neid on ka siin omajagu ja et seda peaks ajakirjanduses kajastama .
a
aga/ 11. juuni 2018, 12:42
Loll leiab alati põhjust. Pöörane rahvas.
e
ei ole imelik/ 11. juuni 2018, 12:47
sellele,kes Soomes on.Peavad oma teises kodus peo ära ja on võimalik
kodumaal ka jaanipeol osaleda.
n
No/ 11. juuni 2018, 22:48
n
no ei ole imelik/ 11. juuni 2018, 20:45
Millegipärast peetakse firmade jõulupeod ka palju varem ära.Keegi ei oota õiget jõuluõhtut.
e
eestlanna Eeestis/ 11. juuni 2018, 11:51
Häbi on vaadata neid pilte, kui mandunud on eestlane seal Soomes. Pole millegi üle rõõmustada, pigem häbeneda. Läksis Eestist minema, kuid arengus on nad vist väga maha jäänud,sest vaadates neid nägusid,riideid,jne...
n
nad olid/ 11. juuni 2018, 12:09
ka enne samasugused ... sa lihtsalt ei märganud neid. Mõni on seal võib olla isegi paremaks saanud.
Teil on silmad avatud kuid te ei näe, teil on kõrvad kuid te ei kuule, teil on suu kuid te ei suuda rääkida ... seda, mis päriselt näha-kuulda-kuulutada vaja on.
Inimene on tulnud maale kingitusena - armastusest - ja armastust kuulutama. Ta on osa tervikust ... kogu universumist, jumala osake.
p
pagulased/ 11. juuni 2018, 12:09
Need on ju ehtsad maakad, kellel pole mingit haridust. Hea, kui 8 klassi ja kooli koridor. Kas keegi arvab, et mõni arst või jurist läheb sinna? Väga kahtlen. Selliseid ei ole vaja ei siin ega seal. Ja milline släng, juba laeva peal on kuulda, kes on kes.
a
aga/ 11. juuni 2018, 12:26
p
paguluses/ 11. juuni 2018, 18:51
Neil pole haridust aga neist võived tulla haritud. Eestis on kõigil haridus aga mõni üksik haritud.
1
12.09/ 11. juuni 2018, 19:58
Sina oled taielik tola ja harimatu toll.Enamus eesti arste tootab soomes.eestlasi on soomes ja mujal maailmas igal ametil.Eks sa ise laheks ka ,aga ENSV ajal ostetud puhvetst on kahju loobuda.Maha jatta ei suuda ja kaasa vedada on voimatu.Oled taielik tonki.
.
j
ja jaa/ 11. juuni 2018, 12:23
nägu on väga oluline!See otsustab kõik.Ega keegi ei võta heale töökohale totaka näoga töötajat.Ja kyui pole ka head töökohta,siis pole ka häid riideid.Küürime siin soomes peldikuid sellepärast,et soomes ei pea seda tööd tehes nälgima,nagu eestis.Ei midagi keerulist!
1
12.23/ 11. juuni 2018, 22:11
Soome elust ma midagi ei tea .UK eluga olen hasti kursis.Voin julgelt oelda,et peldiku kuurija tookohta oleks voimatu saada.See on vaga peen amet siinmaal .Peab olema vaga hea tutvus omavalitsuses,et peldiku presidendi ametile paaseda.9 naela saavad tunnis ja tood praktiliselt ei tee.Vahetab sampooni kanistreid ja lisab vajadusel paberit.Vahetuse lopus soidab poranda kuurimismasinaga ule.Vaga peen amet ja hea palk.
e
eestlanna Soomes/ 11. juuni 2018, 20:52
Väga huvitav oleks näha,kuidas sa õhtukleidis Eesti jaanitulele Vivaldit kuulama lähed.

j
ja nii on ,et/ 11. juuni 2018, 11:50
soomes mõeldakse ennekõike inimeste heaolule- EESTIS aga mõeldakse nr. 1. poliitikute heaolule !
s
Siiski, siiski!/ 11. juuni 2018, 11:16
Miks on Eurokomisjon välja öelnud, et Eestis on kõige kallim elada EL-i riikidega võrreldes? Kas jälle süüdi need, kes lahkunud? Või on kodueestlased uhked oma kõige kallima riigi pärast? Mina, juba liiga vana, ei lähe enam kuhugi. Aga ära käisin küll. Nüüd elan lahedalt ära.
p
Palun konkreetne netilehekylg!/ 11. juuni 2018, 11:48
Palun konkreetne uudise netilehekylg! Kyll me lugejad eri keeltest aru saame. Kirjuta siia vaid see URL. Muidu ajad jama ja kytad kirgi, eks.
s
Sa 21. saj./ 11. juuni 2018, 17:20
ikka veel nii nüri, et neti lehelülgegi ei leia. Suur e-riik! Isegi EL-ist ei tea sa mõhkugi, mis veel elatustasemest.
o
ole lahke/ 11. juuni 2018, 18:54
Kõik kandikul ette ja lusikaga suhu. Seda me oskame isegi.
m
Mina arvan/ 11. juuni 2018, 23:02
l, et need lahkunud on ikka süüdi küll. Pole nende asi olnud, mismoodi Eesti elab. Pole nende asi enam ka öelda, et Eesti on nii- või naasugune.
A
..../ 11. juuni 2018, 11:14
Ah kui 400 kätte jääb, on Ok. Milleks amet kui raha saab niigi. Kas vähe haritud, kes oma eraialal pole leidnud. Ärge jummala pärast arvake, et kodupõder sinupealt ei teeni.
t
Töömehele, kes teenib 2 nädalaga 2 tuhat.../ 11. juuni 2018, 10:38
Sa vöid olla yksköik kui "hea töömees", turumajanduses paneb palga (tunnihinde) paika ikka konkurents. Paljud "head mehed" istuvad kodus: ei ole erialast haridust, keeleoskusest rääkimata ja ootavad yhe-vöi kahekordseid tööotsi. Mida ei tule. Sageli.
Tore, et oma elu ja oluga kiitled! Soomes ei anta laenu nii kergekäeliselt kui eestis: tavaliselt 10% sissemakse laenu yldsummast. Samuti eeldatakse aastate jooksul teatud panka palga laekumist, samuti peab olema pysiv tööleping ja piisav sissetulek per inimene leibkonnas (sotsiaaltoetusi ei loeta laenu saamisel sissetulekuks).
Soomlastel endilgi on raskusi laenu saamisega: finantskriis ja töökohtade ymberjaotumine (töökohtade puudus: nt. Nokia vähendas aastal 2017-2018 Soomes kokku 200 inimest, leivatööstus Antell vähendab tuleva poole aasta jooksul 150 inimest, ylikoolides vähendatakse tehnilist personali, jne jne). Palju vähem ostetakse endale kortereid. Vörreldes varasemate aastatega inimesed rendivad endale elamispinna. Selle info saab köik kättesaadavaks soomekeelseid ajalehti lugedes. Samuti on probleeme yyrikorteritega. Neid ei ole piisavalt. Yheski suures linnas.
Aga miks on ehitustöölistel vöi laiemalt, lihttöölistel varastamise vöi joobes söitmisega probleem? Korduvalt väärtegusid teinud "häid töömehi" on palju ja ka maalt väält saadetud sisssesöidu keeluga. Mitmed Soomest "tagasi kolijad" on sundseisus (ehkki kodustele räägivad muud), ei lahkunud vabatahtlikult, vaid saadeti maalt välja.
MIks? Nt. varastasid. Miks varastasid? Sest on suhteliselt keeruline vähese haridusega välismaal toime tulla (rääkimata Iphonede ostlemisest, nagu eelpool keegi kelkis).
Nöustun eelpoolkirjeldatud laevaseltskonnaga: jah, need teie kaasas HAISEVAD, hambad ravimata ja pilk juhm. Vöi teine äärmus: kallilt riides (maitsetult, sageli), kett ymber kaela ja massiivsed tätoveeringud. Löhnavad hästi. Aga rahakott on samuti tyhi. Välisele kulutatakse ja siis elatakse kambakesi koos kusagil uberikus, mille yyri aitab heal juhul maksta sotsiaalamet.
n
Naeran ribadeks / 11. juuni 2018, 10:25
Tondid, pidage siis jõulud kah ära!
k
Kah eestlane / 11. juuni 2018, 10:02
Mis Eesti Vabariigi ülesehitamine, Eesti pole kunagi vaba olnudki, küll kuulus Venemaale ja nüüd kuulub Brüsselile. Mõlemi korra ajal oli ja on jagatud käske, Eesti riik nagu koerakutsikas liputab saba ja täidab need käsud. Oma rahva viletsust ei nähta ja lahendusi ka väga ei otsita. Iga inimene elab nii kuidas saab ja oskab, kes leiab omale töö parema palgaga eestis v mujal. Raha number paneb rattad käima.
ä
Ä-kapp/ 11. juuni 2018, 10:26
Lisaks loobusime oma finantsindusest ja müüsime maha kulla.
Soomes jäävad miljardilised pankade kasumid riiki, Eestis kaovad panganõukogude üksmeelsete otsuste põhjal need rahad maksuvabalt Skandinaaviasse.
m
mul/ 11. juuni 2018, 11:22
kodus ka natuke kulda, mida see juurde annab või tulu toodab, kindlasti pärast minu surma saab keegi endale, seega mõttetu kulda hoida.
1
1/ 11. juuni 2018, 09:54
kui te hulgi kusagil luugis elate, siis ehk jääb midagi kätte, muidu kukute miinusesse
e
e.k/ 11. juuni 2018, 09:43

h
Hallooo/ 11. juuni 2018, 09:33
Kuulge, ei taha olla Kalevipoeg. See on hoopis laiem teema.
m
Mihkel Espoost/ 11. juuni 2018, 08:28
Veel,kui kuu aega pole tilkagi vihma sadanud,ei saa ju lõkke tegemisest juttugi olla.Olgem mõistlikud.
h
huvitav/ 11. juuni 2018, 08:25
Kas see sinise varbaga Kalevipoeg, kes Tartu EMOs laias, ka juba tantsu keerutas ja laias enda üleelamistega kiuslikul Eestimaal...
p
11. juuni 2018, 08:58
põrutas tantsu kui haige jänes kunagi !
m
Mihkel Espoost/ 11. juuni 2018, 08:24
Esimest korda olin Soomes 1976,siis paistis kõik nagu imemaa,nyyd on normaalne riik oma vigadega.Meie pere pole Soomes raha pärast,on muud põhjused.Arvamused erinevad,viriseda võib lõputult,enamus on siin eluga rahul.Inimesi hätta ei jäeta,oleme tänulikud.Eestile soovin kõike head.
i
Imestan/ 11. juuni 2018, 08:02
Eestlased Soomes ei sõima kodueestlasi lollideks ja kalevipoegadeks,küll aga teevad seda kodueestlased.Mis teil viga on!Elage oma elu ja ärge torkige teisi.Igal ühel on õigus oma valikule.
k
kodueestlane/ 11. juuni 2018, 11:23
Jah, need on ju allakäinud inimesed.Mulle pole soomlane kunagi meeldinud,sest ei tunne nendega sugulust,nad rohkem venelaste moodi.See pralletamine pole ka õige eestlase käitumine.
k
11. juuni 2018, 07:41
kodueestlased vs soomeeestlased
n
no mis/ 11. juuni 2018, 08:27
imeasi see pralle siis nüüd oli, et seda niimoodi leierdama peab? jaanipäevani tükk tühja maad veel. Lihtsalt ssoomeestlaste läbu ja uudis ulmeline. Kui soomlased õiget jaaniaega tähistama hakkavad siis ikka pikalt ja mõnuga, eestlane ei saa sel aastal tühjagi, pohmellis nädalavahetuse ja kogu pidu.
p
põdramullikas/ 11. juuni 2018, 07:40
No täiskasvanud mees kel käed jalad otsas , peaks Eestis ikka oluliselt rohkem teenima kui 10 eur/brutto tunnis) Ah jaa, pea peab kaa veel otsas olema!
p
Paul Padrun/ 11. juuni 2018, 08:39
Varastada on kah Soomes väidetavalt parem , kui siin. Me olevat nii vaesed, et korralik varas sureb nälga :)
j
Juhan/ 11. juuni 2018, 08:41
Tallinnast räägid või kogu eestist?
p
Pole nii/ 11. juuni 2018, 07:09
Hoobelda oma palgaga. Pool läheb ju maksudeks ja üüriks. Pole tõsi, et suur palganumber, võib olla aga teiste arvel tuleb seegi. Tõöd võibolla jaopärast, midagi pole hiilata, firmad tahavad toimida. Aga ega see naisteelu kah kerge pole. Koolitatud on parem väljavaade kui ei on lastega sotstoetused. Aga ärge oma terviseid tapke oma pensi nimel, võibolla kauaks, ei jatku.

t
To Raivo/ 11. juuni 2018, 00:12
Uskumatu, et sellised ansamblid ikka veel tegutsevad nagu Meie Mees? Peatusest poolest pole kuulnudki. Aga mis parata! Kas Eestis mõni Tõnis Mäe sarnast muusikut pole aastakümnetega tulnud. Vat Mägil oli hääl... Joalasse kuulates armusid 100% . Aga aasta oli siis ka 1996. ( vist)
j
J.Joala laulud/ 11. juuni 2018, 17:33
ilmusid eetrisse nii umbes aastal 1968 või veelgi varem. (Kaugel, kaugel on mu kodu, ootab mind seal mu väike armas neid,... Viltkübar,...Ootamatult (Vaikne saal on minu ees...).
k
10. juuni 2018, 23:20
kas keegi teab, mis see lutka on?
k
11. juuni 2018, 07:48
kui sa pead silmas soome keelset sõna, siis see on kes ja tähendab kergete elukommetega naisterahvast.
e
erinevus,/ 10. juuni 2018, 22:13
Soome on puhtam,kui Eesti.Soomlased ise on puhtamad,riided puhtamad.Soomlased on seaduskuulekad ja reeglina neis puudub õelus jne.jne.Nad on enda suhtes lugupidavamad,kui
eestlased.
.
..../ 10. juuni 2018, 22:20
n
No/ 11. juuni 2018, 08:30
Erinevus on see, et isegi riigitelevisiooni saatesse minnakse teksastes ja dressides.
ôelust on soomlastes, muide, kindlasti rohkem, kui eestlastes. Aga tegelikult on Eesti Eesti ja Soome on Soome. Neid lihtsalt ei saa vôrrelda, mentaliteet on niivôrd erinev.
s
Samal arvamusel/ 11. juuni 2018, 10:03
30 aastat Soomes elanuna olen tulnud järeldusele, et nii soomlased kui eestlased on kadedad. Erinevus seisneb selles, kuidas kadeduse ilmnemisel käitutakse. Soomlane tõmbub eemale ja kadedusest roheline, tähendab sulgub endasse. Eestlane on kade küll, aga ta püüab sellest ikkagi kuidagi kasu saada. Ja nalja soont on eestlastel palju rohkem. See ei tähenda siiski et me teistest paremad või halvemad oleksime. Igas rahvusrühmas leidub tüüp-inimesi. Aga nõnda üldiselt vaadatuna, ärgem siis närvi lähme pisiasjade pärast.
n
no/ 11. juuni 2018, 16:14
ikka venelastega sarnane rahvas, sest venelasi nad armastavad.
j
Joobajoo/ 11. juuni 2018, 08:56
Seda endast lugupidamist näeme me sommide puhul Eestis iga jumala päev.
m
maitea/ 11. juuni 2018, 15:42
aastakümneid baarides käinud pole kunagi soomlased häirinud mingi kompleks
l
Lohutuseks ja selgituseks murelikule Mardile!/ 10. juuni 2018, 22:10
Soomes pole võimalik paadialusena elada, sest Soome on heaoluühiskond. Mis müstiline asi on "elueesmärk " ? Ehk sa seletad rumalale inimesele ?!
j
Jabadabaduu/ 10. juuni 2018, 21:45
Kes oskab,see elab. Vahet pole kus. Aga kes ainult vigiseb ja kritiseerib,sellel jääb oma elu elamatta. Mina elan Soomes hästi.Ise ehitatud suures eramus.Töö on korralik.Tallinnas on teine elamine. Miskipärast ei tunne ma ennast kaltsakana. Ja teate.Tööd tegev inimene võib soovi korral olla kaltsakas. Ta siiski elatab ennast ise. Töötud kunstkùùnte ja muude vidinate kùlgekleepijad on minu arvates need,keda häbenema peab.
t
Tore on, aga.../ 11. juuni 2018, 00:05
Kas on olemas mõni selline lihtlause, mille sa oled võimeline ilma vigadeta kirjutama?
j
Janadabaduu/ 11. juuni 2018, 09:36
Ära muretse,kui vaja,siis oskan.Enamuse jaoks tekstist aru saamist see ilmselt ei takistanud.No,aga sa hapne edasi.
k
kosmose porr/ 11. juuni 2018, 19:04
a
Aga/ 11. juuni 2018, 23:21
milleks sulle elamine Tallinnas? Soomes ju suur eramu? Ei mahu ära või?
i
Iti/ 10. juuni 2018, 21:30
Ei ole kellelgi õigust teisi kritiseerida, igaüks elab nagu oskab.Mõnele tähendab raha kõike, teine on nõus vähemaga läbi ajama aga tahab elada oma kodus.Selge on see et kui maal kodukandis tõõd pole, siis ilma rahata ka mingit elu ei ole.Ja tulebki leida tõõ kaugemal.Aga kui juba niikuinii pead kodust kaugel tõõl käima, siis miks mitte valida koht kus saab ka väärilist palka.
k
kodutu rott/ 10. juuni 2018, 21:24
seal on hea, kus priskem lobi
r
raudmees/ 10. juuni 2018, 21:06
Paistab et täna lähevad läbi vaid positiivsed kommentaarid Mina Soomes elada ei suudaks aga ma ei hakka kunagi laitma inimesi kes arvavad teisiti Jaanipidu ilma lõkketa on ju idiootsus Aga kui soomlane omal maal nii otsustanud siis tunnen neile kaasa Ega eestlasest põtra saa ja jumal teiega Eestis on mu kodumaa ja siia tahan olla maetud

r
reede/ 10. juuni 2018, 20:55
Helsingisse sõitsin 1993 aastal nagu imedemaale Esialgne panoraam lausa lummas Päeva lõpuks sai selgeks kui igav see linn on Kohvikud mustad kultuur olematu Joodikuid iga põõsa all Kui nägin uuesti Tallinna panoraami olin õnnelik Tänaseni ei saa aru kuidas on võimalik elada Soomes
a
arusaadav/ 11. juuni 2018, 19:07
Mõnel(paljudel) ei ole tänese päevani mõistus pähe tulnud.
e
esmaspäev/ 11. juuni 2018, 21:03
Oleksid võinud sadamast kaugemale sisemaale ka minna.
m
Mart/ 10. juuni 2018, 20:50
soome klounid ajavad siin nii tähtsat juttu nagu oleks elus saavutanud kõik mis võimalik,saanud ehitajaks soome,muidugi nende arengutaseme juures ongi see lagi ja huvitav mis neist kadestada on,kas seda et elada nagu paadialune ja näksida kuivand makarone ja päeva lõpetuseks pihku panna...
m
mõni Mart/ 11. juuni 2018, 19:08
Oskabki ainult pihku panenemisest rääkida. :D
p
pluuto/ 10. juuni 2018, 20:48
parem palk on seal ja ei varastata nii palju kui meil, ülejäänud on kõik täielik häving - söök, inimesed, meditsiin, suhtumine eestlastesse, kultuur, poliitika, muusika, televisioon, eluolu...j.n.e.
k
Kultuuritöötaja/ 10. juuni 2018, 21:21
Kas Teie postitus on iroonia?
a
Ai/ 10. juuni 2018, 20:06
kui valusasti on meie riik lõhestunud.
a
A / 10. juuni 2018, 19:44
Noneh , jaanituld polnud ,aga olid siis kaseoksad ,kiige, jaanisaun , sõnajalaõie otsimine , öine paadisõit jm. eesti kombed ?
P
...../ 10. juuni 2018, 21:53
Pööblile on täitsa savi sellest jaanitulest-peaasi,et saaks ennast kooma tõmmata.
p
pööbel/ 11. juuni 2018, 10:49
ja mis siis eesti jaanitulel teisiti on, et kõik tantsivad labajalga, rahvariietes ja pärjad peas. Läbu saab igal pool korraldada, ei ole vahet, on Eestis või Soomes
a
A/ 10. juuni 2018, 19:36
Järgmiseks häid jõule ,Soome eestlased !
e
enne/ 10. juuni 2018, 23:32
1
18:33, 10.juuni 2018 - le/ 10. juuni 2018, 19:28
Mis ajast peale sina otsustad,et kes kommentaariumi risustab ja kes tohib oma arvamist avaldada? Ja näe,nii kõva mees olen, et elan kus tahan ja teen mida tahan, mitte ma ei ole sinusugune hale möku.
p
Pekka/ 10. juuni 2018, 19:13
Nyt tuleb vist jöulupidu! 1000 inimest 100 000 tuli jaanipäevale kus lökket ei olnud:)))) ölu oli olnud yli kallis!

s
Sensitiiv soomest/ 10. juuni 2018, 18:39
On selle eestlaste mõistusega nagu on. Ameerika ehitati ka üles migrantide poolt väga kiiresti ja riik missugune. Paljud on õelad just seepärast, et ei julge ise mingit muutusteriski oma enese elus võtta. Värisege edasi! See eest sobib netis anonüümsena teisi laimata. Olete oma elu asemel valinud Soomes elavate eestlaste elu elamise.
v
Vodkavennad/ 10. juuni 2018, 18:33
Elage oma soomes ja olge vait ärge risustage eesti meediat
a
Ants/ 10. juuni 2018, 18:41
v
Venevennad!/ 10. juuni 2018, 19:16
Varsti on Eesti taas venemaa osa . Kyll maa naeraks! Kremlimeelne on teie poliitika!
j
Jopkavennad/ 11. juuni 2018, 19:10
Eesti meedia on nagu eesti valitsuski, täis prr.
r
Riks/ 10. juuni 2018, 18:27
See oli kontsert,mitte jaanipidu.
t
To Raivo/ 10. juuni 2018, 18:21
Jah, väljarännanud eestlased on ka välismaal oma kultuuri hoidnud. Kus olid rahvariietes inimesed, rahvatantsu ansambel, koorilaul? Kas seal üldse etteasteid polnudki? Oli hamburger? Miks mitte mulgipuder? Kartulisalat? Vabandan, aga kultuuriline pool oli ju null
r
Raivo/ 10. juuni 2018, 18:43
Siis Eesti ansamblid on sinu arvates null, miks sa neid siis Eestis kuulad?
v
vahe/ 10. juuni 2018, 19:02
Kultuurilises mõttes on kuulajaskonnal ikka suur vahe kas kuulatakse Meie Meest või näiteks Nöepi, Ewert and the two dragons või kasvõi minupärast Curly Stringsi.
.
..../ 10. juuni 2018, 22:01
...ega ei kuulagi neid labaseid kõrtsibände.
p
Pudrumäelt/ 11. juuni 2018, 09:09
j
Jan / 10. juuni 2018, 17:53
väga tublid eesti inimesed saavad ise hakkama !!
1
16:57 -le/ 10. juuni 2018, 17:48
Urmas ! Ära muretse teiste, vaid iseenda pärast! See, kuidas keegi riides on või kuhu istub,ei puutu sinusse!
r
raul-ile / 16:52/ 10. juuni 2018, 17:41
ehk ütleksid kuidas sa konkreetselt Eestit üles ehitad? Võta mind kah kampa,ehitame koos! Kus maal sa juba ehitamisega oled?
u
Urmas/ 10. juuni 2018, 17:27
q
Qwert/ 10. juuni 2018, 18:31
Nagu näha, siis viisakam seltskond puudus üldse. Aga ju vist nii oligi mõeldud.
m
Milline on/ 10. juuni 2018, 21:28
viisakas seltskond? Olin kaine ja kuulasin kontserti, kas sellest piisab? Kui kirjutasin, et olin kaine ,kustutas mode mu kommi. Kas eestis on sõna kaine keelatud?
q
Qwert/ 10. juuni 2018, 22:09
Sul näikse algkooli kolmas klass jäänud vahele, kui ei tea mõistet viisakas seltskond. Kurb ju, aga proovi nüüd hakkama saada.
m
mode/ 10. juuni 2018, 23:34
aint purjus peaga võib komme kirjutada

o
Ohtu / 10. juuni 2018, 17:17
Kui aitate soome Tuuslaritel üles ehitada, siis pole ka kunst siin. Aga eks seal võtab ikka paar inimpõlve aega.
t
Tegelikkus/ 10. juuni 2018, 17:13
Kui Eesti riik peaksgi ükskord valmis saama siis sina Raulikene oled juba ammu unustatud ajaloo prügikasti. Mis hüvesid sa siis loodad saada kui rügad kolm aastat tööd teha ja vastu saad ühe tööaasta. Kõigil kel vähegi nuppu, teenivad oma hüved mujal välja ja elavad oma vanaduspõlve muretult ära. Tulevik on üprisgi tume nende sinu väljakäidud hüvede suhtes. Kuid soovin ikkagi edu.
r
Raivo/ 10. juuni 2018, 17:08
Tundub, et eestlaste jaanipidu Soomes on ikka üks väärt üritus, paneb nii mõnegi kiruma ja kurtma, küllap vist kadedusest. Tuletaks nendele kirujatele meelde, et läbi sajandite on väljarännanud eestlased pidanud üleval oma kultuuri ja traditsioone, säilitanud eestlust ka okupatsiooni ajal, aga siin kirujate ajupotentsiaal ilmselt ei küüni sinnamaani, kahjuks.
m
Muigega/ 10. juuni 2018, 17:00
Polnud mingit vahet, kas mingi simman kapa-kohilas või Porvoos. Samasugune seltskond.
u
Urmas/ 10. juuni 2018, 16:57
Ma eelmisel aastal 26.06 sõitsin esmaspäeva hommikul poole kaheksase Tallinki laevaga Helsinki kruiisile. Me koos naisega olime täiesti üllatanud neid pohmellis ja laeva põrandatel magavaid nn. Kalevipoegi vaadates!!! Kui Soomes saab nii head palka, miks need kaltsakad ennast siis korralikult riidesse ei pane? See 26.06 2017a. Tallinki laeval sõitev kaltsakatekamp oli midagi nii masendavat, et... Osad helistasid veel tööandjale, et tellida transport sadamasse ja osad parmud helistasid ja rääkisid tööandjale, et paarimees ei jõudnud laevale ja on haige. Hea küll, ma teenin Eestis 10 EUR bruto, Soomes teeniksin 20EUR bruto, aga on see kahekordne brutopalga vahe abikaasast eemal olekut ja pidevat pihku peksmist väärt?!
r
Riks/ 10. juuni 2018, 18:26
Kas sul oma elu pole,et võõraid inimesi ja võõraid kõnesid püüad. Ja sinus räägib veel suur pettumus.
u
Urmasele/ 10. juuni 2018, 19:01
Seleta inimene,miks peab inimene pihku peksma? Kui sul naist poleks kõrval,kas sa peksaks pihku? Sinu kommentaar räägib sinust kui sisutust ja iseloomutust vingurist. Kuidas su naine sesa talub?
u
Urmasele/ 10. juuni 2018, 19:02
Kuidas su naine sinusugust vingurit talub? Ja kas sa kiimled ka veel,kui naine kaugemal on,sa oled veel iseloomutu ka.
o
on ikka väärt küll/ 10. juuni 2018, 19:06
Vähemalt soomes ma saan endale iga aasta uue 800€ iphone ja Kappa dressid osta. Eestis ma seda teha ei saaks. Kui see ei ole põhjus perekonnast eemal olla siis ma küsin mis veel on? Käin korra kuus kodus ning saan lastele sünnipäevaks ipadid ja arvutimängud ostam Eestis poleks see võimalik.
m
Muigega/ 10. juuni 2018, 19:21
Kas Eestis iphone ja ipade ei müüdagi? Minu arust Tallinna elektroonikapoodides ma nagu nägin neid müügis olevat. Teine asi on muidugi juba mingi Saku või Kohilaga, kaugematest küladest rääkimata, kus ehk ei müüdagi nii kallist kraami. Ei tea, pole nii kaugele jõudnud.
v
Vöidab see, kel on uuem Iphone...(nali!)/ 10. juuni 2018, 20:21
Miks inimene peaks ostma endale 800 erot maksva telefoni? MIKS? Lihttööline helistab ainult iphonega (noh, vöib olla ka varastatud ja odavalt saadud, staatust peab näitama, eks). Kuu löpus ikka eestlane Soomes näkisb muru ja nutab. Kuri naine eestist tahab ju ainult raha, kuna Soomes ehitajal kuusissetulek tubli 4000 netos. Eks. Reaalsus on paraku see, et tehakse tunnipöhiselt tööd ja töötunde ei tule piisavalt. Hea kui netos kätte saadakse see 1000 eurotki.. Reaalsus on sageli teine. .Pluss urkas ööbimine jne. Kas ikka on pöhjust laiata? Arvan, et ei ole.
Eestlanna Soomest
m
mis võidab see.../ 10. juuni 2018, 21:17
Heal mehel on alati tööd. Palk on normaalne. Nii et ei tasu könn olla, tasub ennast ülesse töötada. Töö organiseerimine on asjalik, see on tähtis. Mis jutt on et palk on 1000 eurot kuus? Ma ei tea minu lisadega ja väikese palga juures mul on 2 nädala palk kuskil 1100- 1200 on arvel ja ma pean oma palganumbrit normtundide juures natuke liiga väikeseks, aga ma tulen toime. 1000 euri ei saa kuus keegi. Inimesed on siin peredega elavad oma korteris tavalist elu. Ilma alkoholita saab elada küll, kõik on korras. Need kes pidutsevad ja laamendavad neid on ju igal pool.
.
.../ 10. juuni 2018, 22:07
...kui Kappa dressid on sinu suurim unistus ja eesmärk ,siis arusaadav,miks põdra kapju lakud....
e
Eestlanna Soomest jätkab.../ 11. juuni 2018, 10:33
Sa vöid olla yksköik kui "hea töömees", turumajanduses paneb palga (tunnihinde) paika ikka konkurents. Paljud "head mehed" istuvad kodus: ei ole erialast haridust, keeleoskusest rääkimata ja ootavad yhe-vöi kahekordseid tööotsi. Mida ei tule. Sageli.
Tore, et oma elu ja oluga kiitled! Soomes ei anta laenu nii kergekäeliselt kui eestis: tavaliselt 10% sissemakse laenu yldsummast. Samuti eeldatakse aastate jooksul teatud panka palga laekumist, samuti peab olema pysiv tööleping ja piisav sissetulek per inimene leibkonnas (sotsiaaltoetusi ei loeta laenu saamisel sissetulekuks).
Soomlastel endilgi on raskusi laenu saamisega: finantskriis ja töökohtade ymberjaotumine (töökohtade puudus: nt. Nokia vähendas aastal 2017-2018 Soomes kokku 200 inimest, leivatööstus Antell vähendab tuleva poole aasta jooksul 150 inimest, ylikoolides vähendatakse tehnilist personali, jne jne). Palju vähem ostetakse endale kortereid. Vörreldes varasemate aastatega inimesed rendivad endale elamispinna. Selle info saab köik kättesaadavaks soomekeelseid ajalehti lugedes. Samuti on probleeme yyrikorteritega. Neid ei ole piisavalt. Yheski suures linnas.
Aga miks on ehitustöölistel vöi laiemalt, lihttöölistel varastamise vöi joobes söitmisega probleem? Korduvalt väärtegusid teinud "häid töömehi" on palju ja ka maalt väält saadetud sisssesöidu keeluga. Mitmed Soomest "tagasi kolijad" on sundseisus (ehkki kodustele räägivad muud), ei lahkunud vabatahtlikult, vaid saadeti maalt välja.
MIks? Nt. varastasid. Miks varastasid? Sest on suhteliselt keeruline vähese haridusega välismaal toime tulla (rääkimata Iphonede ostlemisest, nagu eelpool keegi kelkis).
Nöustun eelpoolkirjeldatud laevaseltskonnaga: jah, need teie kaasas HAISEVAD, hambad ravimata ja pilk juhm. Vöi teine äärmus: staartöömees kallilt riides (maitsetult, sageli), kett ymber kaela ja massiivsed tätoveeringud. Löhnavad hästi. Aga rahakott on samuti tyhi. Välisele kulutatakse ja siis elatakse kambakesi koos kusagil uberikus, mille yyri aitab heal juhul maksta sotsiaalamet.
e
Eestlanna Soomest jätkab.../ 11. juuni 2018, 10:36
Sa vöid olla yksköik kui "hea töömees", turumajanduses paneb palga (tunnihinde) paika ikka konkurents. Paljud "head mehed" istuvad kodus: ei ole erialast haridust, keeleoskusest rääkimata ja ootavad yhe-vöi kahekordseid tööotsi. Mida ei tule. Sageli.
Tore, et oma elu ja oluga kiitled! Soomes ei anta laenu nii kergekäeliselt kui eestis: tavaliselt 10% sissemakse laenu yldsummast. Samuti eeldatakse aastate jooksul teatud panka palga laekumist, samuti peab olema pysiv tööleping ja piisav sissetulek per inimene leibkonnas (sotsiaaltoetusi ei loeta laenu saamisel sissetulekuks).
Soomlastel endilgi on raskusi laenu saamisega: finantskriis ja töökohtade ymberjaotumine (töökohtade puudus: nt. Nokia vähendas aastal 2017-2018 Soomes kokku 200 inimest, leivatööstus Antell vähendab tuleva poole aasta jooksul 150 inimest, ylikoolides vähendatakse tehnilist personali, jne jne). Palju vähem ostetakse endale kortereid. Vörreldes varasemate aastatega inimesed rendivad endale elamispinna. Selle info saab köik kättesaadavaks soomekeelseid ajalehti lugedes. Samuti on probleeme yyrikorteritega. Neid ei ole piisavalt. Yheski suures linnas.
Aga miks on ehitustöölistel vöi laiemalt, lihttöölistel varastamise vöi joobes söitmisega probleem? Korduvalt väärtegusid teinud "häid töömehi" on palju ja ka maalt väält saadetud sisssesöidu keeluga. Mitmed Soomest "tagasi kolijad" on sundseisus (ehkki kodustele räägivad muud), ei lahkunud vabatahtlikult, vaid saadeti maalt välja.
MIks? Nt. varastasid. Miks varastasid? Sest on suhteliselt keeruline vähese haridusega välismaal toime tulla (rääkimata Iphonede ostlemisest, nagu eelpool keegi kelkis).
Nöustun eelpoolkirjeldatud laevaseltskonnaga: jah, need teie kaasas HAISEVAD, hambad ravimata ja pilk juhm. Vöi teine äärmus: kallilt riides (maitsetult, sageli), kett ymber kaela ja massiivsed tätoveeringud. Löhnavad hästi. Aga rahakott on samuti tyhi. Välisele kulutatakse ja siis elatakse kambakesi koos kusagil uberikus, mille yyri aitab heal juhul maksta sotsiaalamet.
s
11. juuni 2018, 10:36
Sa vöid olla yksköik kui "hea töömees", turumajanduses paneb palga (tunnihinde) paika ikka konkurents. Paljud "head mehed" istuvad kodus: ei ole erialast haridust, keeleoskusest rääkimata ja ootavad yhe-vöi kahekordseid tööotsi. Mida ei tule. Sageli.
Tore, et oma elu ja oluga kiitled! Soomes ei anta laenu nii kergekäeliselt kui eestis: tavaliselt 10% sissemakse laenu yldsummast. Samuti eeldatakse aastate jooksul teatud panka palga laekumist, samuti peab olema pysiv tööleping ja piisav sissetulek per inimene leibkonnas (sotsiaaltoetusi ei loeta laenu saamisel sissetulekuks).
Soomlastel endilgi on raskusi laenu saamisega: finantskriis ja töökohtade ymberjaotumine (töökohtade puudus: nt. Nokia vähendas aastal 2017-2018 Soomes kokku 200 inimest, leivatööstus Antell vähendab tuleva poole aasta jooksul 150 inimest, ylikoolides vähendatakse tehnilist personali, jne jne). Palju vähem ostetakse endale kortereid. Vörreldes varasemate aastatega inimesed rendivad endale elamispinna. Selle info saab köik kättesaadavaks soomekeelseid ajalehti lugedes. Samuti on probleeme yyrikorteritega. Neid ei ole piisavalt. Yheski suures linnas.
Aga miks on ehitustöölistel vöi laiemalt, lihttöölistel varastamise vöi joobes söitmisega probleem? Korduvalt väärtegusid teinud "häid töömehi" on palju ja ka maalt väält saadetud sisssesöidu keeluga. Mitmed Soomest "tagasi kolijad" on sundseisus (ehkki kodustele räägivad muud), ei lahkunud vabatahtlikult, vaid saadeti maalt välja.
MIks? Nt. varastasid. Miks varastasid? Sest on suhteliselt keeruline vähese haridusega välismaal toime tulla (rääkimata Iphonede ostlemisest, nagu eelpool keegi kelkis).
Nöustun eelpoolkirjeldatud laevaseltskonnaga: jah, need teie kaasas HAISEVAD, hambad ravimata ja pilk juhm. Vöi teine äärmus: kallilt riides (maitsetult, sageli), kett ymber kaela ja massiivsed tätoveeringud. Löhnavad hästi. Aga rahakott on samuti tyhi. Välisele kulutatakse ja siis elatakse kambakesi koos kusagil uberikus, mille yyri aitab heal juhul maksta sotsiaalamet.
e
Eestlanna Soomest jätkab.../ 11. juuni 2018, 10:37
Sa vöid olla yksköik kui "hea töömees", turumajanduses paneb palga (tunnihinde) paika ikka konkurents. Paljud "head mehed" istuvad kodus: ei ole erialast haridust, keeleoskusest rääkimata ja ootavad yhe-vöi kahekordseid tööotsi. Mida ei tule. Sageli.
Tore, et oma elu ja oluga kiitled! Soomes ei anta laenu nii kergekäeliselt kui eestis: tavaliselt 10% sissemakse laenu yldsummast. Samuti eeldatakse aastate jooksul teatud panka palga laekumist, samuti peab olema pysiv tööleping ja piisav sissetulek per inimene leibkonnas (sotsiaaltoetusi ei loeta laenu saamisel sissetulekuks).
Soomlastel endilgi on raskusi laenu saamisega: finantskriis ja töökohtade ymberjaotumine (töökohtade puudus: nt. Nokia vähendas aastal 2017-2018 Soomes kokku 200 inimest, leivatööstus Antell vähendab tuleva poole aasta jooksul 150 inimest, ylikoolides vähendatakse tehnilist personali, jne jne). Palju vähem ostetakse endale kortereid. Vörreldes varasemate aastatega inimesed rendivad endale elamispinna. Selle info saab köik kättesaadavaks soomekeelseid ajalehti lugedes. Samuti on probleeme yyrikorteritega. Neid ei ole piisavalt. Yheski suures linnas.
v
Vabandust!/ 11. juuni 2018, 10:57
Eesmärgiks ei olnud spämmida! Liiga energiliselt tuli vajautatud "avalda arvamus" nuppu! :)
v
Võidab see, kel surres rohkem asju!/ 11. juuni 2018, 11:06
ä
Ära enam jätka eestlanna/ 11. juuni 2018, 19:14
Vähemalt soomest mitte. :D
m
mh/ 1. juuli 2018, 23:55
Miks,miks miks....elame ju ainult korra miks ei v6iks?
u
Urmasele, me naisega/ 10. juuni 2018, 19:48
Mina mehega ei maga kunagi laeva põrandal reisides ja minu abikaasa ei tao pihku nagu sina arvad, vaid ka mina abikaasana töötan Soomes. Kusjuures abikaasa tuli mulle järele ja ei kahetse, mitte et mina armukadeduses muutsin töö- ja elukohta. Kusjuures ma pole koristaja, kuigi ka see pole alandav ametikoht siin Soomes.
t
tasub ikka/ 10. juuni 2018, 20:00
kui pudrulõuad on rõõmsad ja söödetud,ning arved makstud!
a
arengupeetus/ 11. juuni 2018, 19:13
Kas pihku peksmisele mingit alternatiivi polegi või? Aga väärt asi on väärt asi.
n
nh/ 1. juuli 2018, 23:52
Kuhu rahad lähevad.... ikka Eesti perele.
Riided pole k6ige tähtsamad....vaid täis k6ht.
r
raul/ 10. juuni 2018, 16:52
kui eesti riik ka kunagi valmis saab siis tulete siia tagasi meie raske tööga teenitud hüvesid nautima,selleasemel,et ise oma kodumaa üles ehitada
s
10. juuni 2018, 16:59
See stt ei saa kunagi valmis,juba ammu teine maha parseldatud ja paljaks varastatud.
m
meremees/ 10. juuni 2018, 18:26
see ylesehituse raha rollotatakse ärmatatakse körvale,kui väheks jääb siis keritakse aga makse otsa,majandust ju kui sellist keegi ei arenda,ainuke tulu on exeli tabel,
r
Raivo/ 10. juuni 2018, 18:46
Tulen tagasi ja elan oma paarituhandese Soome tööpensioniga, Eesti riigilt ei taha midagi, huvitav, millised on need raske tööga teenitud hüved?
4
10. juuni 2018, 19:36
40 tööaasta eest 210 euri!
.
..../ 10. juuni 2018, 22:11
..vaevalt ,et sa kuigi kaua seda põdrapinssi nautida saad.
e
11. juuni 2018, 09:01
et saada paarituhand soome pensioni sa pead soomes tegema tööd vähemalt 40 aastat ja saada yle 4000 e kuus. ärä tule valetama ja praalima. olen elanud soomes 30 a ja palk oli 2000 nyyd pensin olles kogunes 580 e,. loomulikut riik töstis minipensioni 720 e.
e
11. juuni 2018, 09:05
elan soomes ja tean et sina veletad
s
seda küll,aga/ 10. juuni 2018, 20:07
Pool elu olen seda ehitanud,teinud rasket tööd,et saada hea pension,mis pidi tulema keskmise palga suurune,aga eesti vabariigi tulek tõmbas kõigele kriipsu peale.Sain ainult raske tööga rikutud tervise.Hüvedenautijad tulevad lõunast niikuinii,sest uskmatul on kohustus ülal pidada prohvet Muhameedi järgijaid!Neid peavad üleval ka kõiksoomes töötavad eestlased,ning lisa tuuakse venemaalt ja Ukrainast.
j
Jajaa/ 10. juuni 2018, 16:41
p
10. juuni 2018, 16:40
pelle tähendab soome keeles klouni.sobiv nimi sulle siis.

p
Pelle Viljandist/ 10. juuni 2018, 16:37
m
mida/ 10. juuni 2018, 16:39
Nad lihtsalt elavad Soomes.
r
Raivo/ 10. juuni 2018, 16:40
Sinu nimi soomes keeles ütleb sinu kohta kõik.
j
Ja Raivo/ 11. juuni 2018, 09:08
Tähendab soome keeles raevu.
r
Raivo Kull/ 11. juuni 2018, 19:15
On parim eestlase nimi soomes.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee