6
fotot
Põleng Volta Loftides (Alar Truu)

Endoveri juhatuse liige Oliver Makko kinnitas, et tulekahjus kannatada saanud Volta Loftide ehitusobjekt oli kindlustatud ning keegi oma investeeringu pärast muretsema ei pea.

"Kõigi huvigruppidega, sh investoritega oleme olnud tihedas kontaktis ning keegi oma investeeringu pärast muretsema ei pea," sõnas Makko.

"Meil on rahastamiste lahendamisel väga pikaajaline ning tugev praktika ja koostöö erinevate finantseerijatega. Antud olukorras toetume nii omavahenditele kui ka heale koostööle erinevate finantseerijatega. Täiendavat ühisrahastuse kaasamist antud objekti raames plaanis ei ole," lubas ta.

Makko sõnul vahejuhtum Endoveri kontserni tegevust, plaane ja Volta Loftide valmimist eriti ei mõjuta.

"Olukord on kontrolli all. Arendaja ja peatöövõtja on keskendunud toimunu analüüsile ning hoone kvaliteetse taastamise ja valmimise tagamisele. Arendajal on konkreetne tegevusplaan olukorra lahendamiseks. Kinnitame, et me ei tee vähimaidki kompromisse ehituskvaliteedi arvelt hoone taastamisel," rõhutas Makko.

Põlengu täpsed asjaolud ja kahjud on väljaselgitamisel. Praegusel hetkel pole veel teada, mis tulekahju põhjustas ja kui suured on kahjud.

"Suure suitsu ja leegi põhjustas spetsiifilise katusekattematerjali süttimine. Pilt toimunust oli oluliselt hullem kui hoone tegelikud kahjustused. Esmased analüüsid näitavad, et kahju ulatus ei puuduta hoonet ega põhikonstruktsioone," ütles Makko. "Tunnustame Päästeametit kiire tegutsemise eest, samuti teeme ametkondadega igakülgset koostööd tulekahju täpsete põhjuste väljaselgitamisel."

Jaga artiklit

7 kommentaari

T
Teeline  /   10:28, 10. juuni 2018
Tule-, suitsu- ja veekahjustusi saanud hoone pole enam kunagi samaväärne algsega.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis