Maailm

Austria sulgeb seitse mošeed ja saadab riigist välja pea 40 imaami

Ohtuleht.ee, 8. juuni 2018 14:32

29 KOMMENTAARI

k
Kersti/ 10. juuni 2018 08:35
Kòik riigid peaks nii tegema
i
Ibrahim/ 9. juuni 2018 11:46
Või massoonide ja vabamüürlaste pikaajalisi töövilju hävitama? No seda kõike arutab õige pea Bilderbergi klubi, kus loodetavasti ka külalisesineja kindlasti oma õiglase ja kaaluks sõna kaasa ütlevad. Ja vaatame, mida ütleb pärast seda taolise tagurluse, inim'õiguste rikkumise ning rassismiilmingu kohta Brüssel ning kõikvõims Euroopa Kohus!
i
islamifoobia/ 9. juuni 2018 09:26
karjub türklane, russofoobia karjub putin. kui nende inimesed tekitavad seda eks kutsugu tagasi.
h
Hei!/ 8. juuni 2018 22:13
„Meie riigis pole kohta paralleelühiskondadel,
poliitilisel islamil ja radikaliseerumistendentsil,“ ütles Kurz reedel.
Kas on veel mõni riik,
kus on kindlameelseid mehi?
t
Tore/ 8. juuni 2018 19:15
Euroopa hakkab vaikselt ärkama.
n
noh pannakse kinni ja edasi? Huvitav et parteisid sundlõpetwtakse, firmasid likvideeritakse jne, aga mošee või kirikut, mis sisuliselt on rikkuse ja vara ja võimu ümberjagamise institutsioonid sulgeda ei saa./ 8. juuni 2018 18:28
juba väljend "politiline islam" on arulage.
See näitab, et on välja mõeldud mingi uus kategooria, millega piirnedes saavad poliitikud "võidelda" ja välja tuua enda "võite" poliitilisel maastikul.
Muud mošeed jne jäavad ikka avatuks.. Ehk et tegemist on pokazuhhaga inimeste rahustamiseks.
Kuid. Islam ongi poliitililiste eesmärkidega rahvastülene ja riikide põhiseaduste ülene ideoloogia.
Ehk et ta ongi läbinisti poliitiline ja eraldi mingit kategooriat toonitada "poliitiline islam" näitab vaid poliitikute soovimatust tegeleda selle fundamentaalsete ideoloogiliste probleemidega ja mitteühilduvusega. Pööbel aga rõõmustab paari mošee sulgemise peale, et näe Kurz teeb midagi..
k
Korraga ei saa ju kõik sulgeda./ 8. juuni 2018 19:49
Tuleb alustada tasapisi. Mitte korrata Aadu viga, et pärast oli pea üksinda terve maailma vastu.
h
HUUMORIKOOL/ 8. juuni 2018 22:24
Bensiinijaamad, mis mesikeeli jutlustavad et mingit kartelli ei ole (et on hoopis tihe konkurents), saavad küll päevapealt kütuse hindu tõsta, isegi siis kui maailmaturu hind alaneb.
h
Huvitav/ 8. juuni 2018 18:17
Mitu kirikut on islamimaades võrreldes sellega kui palju mošeesid on Euroopas?
k
Kroko/ 8. juuni 2018 17:49
Austria on lõpuks mõistuse pähe võtnud... lausa teeb tegusi...respect

p
p er ge le, sõnu peab lõhkuma, et läbi läheks/ 8. juuni 2018 17:16
H ardo Aa smäe: "Nüüd on saanud selgeks, et i slam, mis ei ole läbinud valgustusaega, peab ennast kõikidest paremaks ja on kõikide ülejäänute suhtes sallimatu. Ja kõik algab peale väga lihtsast asjast – i slamist ei saa välja astuda ja karistuseks on surm.
Kui see küsimus Euroopas teisiti ei lahendu, siis ei ole välistatud, et noorema põlvkonna silmad näevad veel võib-olla teist m auride väljaajamist Euroopast." (8.-15. sajandil Pürenee poolsaarel toimunud a raablaste ja b erberite väljaajamine.)
t
tsitaat/ 8. juuni 2018 17:14
Hardo Aasmäe: "Nüüd on saanud selgeks, et islam, mis ei ole läbinud valgustusaega, peab ennast kõikidest paremaks ja on kõikide ülejäänute suhtes sallimatu. Ja kõik algab peale väga lihtsast asjast – islamist ei saa välja astuda ja karistuseks on surm.
Kui see küsimus Euroopas teisiti ei lahendu, siis ei ole välistatud, et noorema põlvkonna silmad näevad veel võib-olla teist mauride väljaajamist Euroopast." (8.-15. sajandil Pürenee poolsaarel toimunud araablaste ja berberite väljaajamine.)
n
Niikaua/ 8. juuni 2018 17:05
Kui on moslemeid jääb terrorism.
n
naine1/ 8. juuni 2018 16:44
Tundub, et padutolerastist Saksamaa väikevend ikka ei taha hukkuda ja moslemiriigiks saada...
k
Kalle (57)/ 8. juuni 2018 16:38
Tore küll, aga Austria ei ole vist mitte midagi õppinud Jörg Haideri juhtumist :) RiP, RIP ja veelkord RIP!
o
ootan huviga, / 8. juuni 2018 16:20
et mikser ja mikko viskuvad püsti ja karjuvad: rassist!
k
Kalev/ 8. juuni 2018 16:07
i
Irf/ 8. juuni 2018 16:05
Pole midagi parata, kulla musulmannid! Tuleb teilgi protestantlik reform teha ja hakata kuulutama, et kõik religioonid on võrdsed ja õnn peitub selles, et teed tööd ja näed vaeva ja alles siis aitab sind ka Allah. Pärast seda väheneb mullade võim, kui tavausklik aru saab, et tema teenistus sõltub temast endast, mitte Allahist ja, et mingeid vahemehi, nagu seda on vaimulikud, ei pea tema yleval pidama. Ärge unustage, et Põhja-Euroopa luterlus sobis omal ajal ettevõtliku kodanluse vaimuga kõige paremini, sest ka kodanlus leidis, et pole nende asi vaimulikkonda ylal pidada ja kirikule megapappi mitte millegi eest maksta. Papi võib endale jätta ja selle eest vajalikku soetada.

u
Urrr/ 8. juuni 2018 15:26
Diskrimineerigu oma kodumaal mitte võõras riigis. Siin elate meie seaduste järgi mitte 15 sajandis olevate imaamide seaduste järgi....
e
ei meeldi midagi või? Aga loe ise omaenda riigi seadusi!/ 8. juuni 2018 18:58
Demokraatlikus riigis on sinu arvamus sinu arvamus ja muud ei enamat.
Nii et sinu arvamus ei ole midagi väärt. Kui sa tuled usuvabaduse tingimustes enda sellist tõde kuulutama, et sina oled eestlane ja sinu esiisad ja esiemad on siin paarsada aastat juba elanud ja külalised elagu nagu siin kombeks on, siis sulle vastuseks öeldakse, et mis sa karjud, Eesti Vabariigis on kõik võrdsed nii kodanikud kui ka mittekodanikud ja võõralt maalt pärit külalised kes siin territooriumil viibivad ja sina pane enda suu kinni ja mine häbene nurga taga enda teoorjuses elanud esiisasid ja esiemasid, sest nemad ei ole põhiseaduse jargi mitte mingi argument.
Sa oled samasugune inimene Eesti Vabariigis nagu on ka suvaline lärmav joodikust nädalalõputurist, ainus vahe on see et sul on õigus osaleda valimistel.
Pole mõtet miinust panna sellele lõigule siin, sest see on nagu asjad on ja miinust pannes ainult eitad reaalsust ja valetad endale kuidas asjad seadustes kirjas on. Just sinu riigi põhiseaduses olev usuvabaduse põhimõte tagabki selle, et sa ei saa iseenda riigi seaduste abil ennast väliste ideoloogiate praktiseerimise eest kaitsta, sest seadusi ei saa rakendada usuvabaduse piiramise "aspekti" tõttu.
Kui aru ei saanud, siis loe uuesti läbi ja mõtle tasakaalukamalt veelkord.
j
Järelikult riig rikub/ 8. juuni 2018 19:55
usuvabaduse seadust. Mina olen näiteks rahvussotsialistliku usku, mis meie riigis erinevalt k0mmunismi usust rangelt keelatud on. ;)
h
hmm/ 9. juuni 2018 13:39
usuvabadus usuvabaduseks, aqa möned usud on lihtsalt mürgised, ja neid peab piirama... näiteks, arvatavasti ei sobiks praegusesse aega maajade vöi asteekide inimohverdamised - selle jaoks usuvabadus ehk siiski ei kehti... vöi vöame möned sektid, need kes tokios metrood mürgitasid... vöi noh, näiteks keegi mötleb välja uue usu, mille üheks püsitalaks on iga kolmapäeav alla ühe-aastaste laste söömine... nii et kuskil peab piiri tömbama ka usuvabaduses.. ja miks ka mitte tömmata piir islami pealt, sest, olgem ausad, see siiski suht mürgine religioon...
m
merel/ 8. juuni 2018 15:22
m
Muigega/ 8. juuni 2018 16:35
Austria on maailma üks suurimaid mereriike vist.
m
Mati/ 8. juuni 2018 16:48
Tubli, eestlane, said esineda oma geograafia teadmisega.
t
To Mati/ 8. juuni 2018 19:57
Sina samuti tubli. Said esineda oma huumoritajuga.
k
karma/ 10. juuni 2018 16:55
suvel upud kas sa ise või mõni su pereliige
k
Kodanik/ 8. juuni 2018 15:10
r
Roman/ 8. juuni 2018 14:52