Eelmisel aastal peeti võidupüha paraad Rakveres. Foto: Robin Roots
Toimetas Triinu Laan 8. juuni 2018 13:34
Tallinnast saab 23. juunil võidupüha linn, kui lauluväljakul rivistuvad üles 1500 inimest kõikidest Kaitseliidu malevatest.

Võidupüha paraadi võtab vastu president Kersti Kaljulaid, paraadi juhatab Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ning paraadi rivistab Kaitseliidu peastaabi ülem kolonel Ilmar Tamm.

Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100nda sünniaasta puhul näidatakse ajaloolist soomusautot „Estonia“ ja väljas on üksused kõikidest Kaitseliidu struktuuriüksustest.

Lisaks on kompanii suuruste üksustega väljas Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred ning liputoimkonnad küberkaitseüksusest ning Kaitseliidu koolist. Eesti üksustest on rivis veel Politsei- ja Piirivalveameti rühm ning abipolitsei liputoimkond.

Välisüksustest on paraadile oodata Taani, Läti, Leedu, USA, Poola ja Rootsi liputoimkondi ning Soome ja Suurbritannia rühmi.

Taktisammu hoiavad Kaitseliidu ühendorkester, Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester, Kaitseliidu torupilliüksus, Kaitseväe orkester ning Ühendkuningriigi orkester.

Võidupüha sündmused Tallinnas saavad alguse juba 22. juunil kell 22.30 kui noorkotkad süütavad lauluväljakul  tikkude või välgumihkli abita muinastule.

23. juuni hommikul kell 8.30 asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusehitisele Kaitseväe kalmistul. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.

Võidupüha paraad algab 23. juunil kell 11.00 Tallinna lauluväljakul. Peale paraadi, kell 12.00 algab samas maakaitsepäev, kus saab näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid. Toimuvad näidislahingud.