Ilm ja loodus

Lisatud tuleohukaart

Nädalavahetusel tuul raugeb ja ilm läheb taas soojemaks 

Toimetas Silja Ratt, 8. juuni 2018, 10:02
Reede kuvatõmmis: ilmateenistus.ee
Viimasel nädalal on meid kostitanud jahe tuul ja mõnel pool ka äike ja hoovihmahood. Nädalavahetuseks peaks tuul raugema ja madalrõhkkond taanduma ning õhutemperatuur taas 20 kraadi kanti kerkima.

Reede öö ja hommiku jooksul liigub madalrõhulohk üle Eesti ja toob vihmahooge, kohati on võimalik ka äike. Ennelõunal sajab veel Lõuna-Eestis kohati hoovihma, kuid põhja poolt pilvisus hõreneb ja alates keskpäevast sajuvõimalus kõikjal väheneb. Öö hakul puhub veel rannikul puhanguti kuni 15 m/s ulatuv edela ja läänetuul, kuid keskööks tuul nõrgeneb ja pöördub põhjakaarde, päeval pöördub uuesti läände ja vaid põhjarannikul tugevneb lühiajaliselt puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 7..12, päeval 13..18°C.

Reede kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeval tugevneb Läänemere ümbruses kõrgrõhkkond ja selle all tuleb öö selge taevaga, päev pilverünkadega, aga ka sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur langeb öösel 3..8, maapinnal langeb 0°C ümbrusse, rannikul on kuni 12, päeval 16..21°C.

Laupäev kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäev püsib kõrgrõhkkonna serv Eesti kohal ja ilm on sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 5..10°C, rannikul kuni 13, päeval 19..24°C, tuulepealsel rannikul on paari kraadi võrra jahedam.

Pühapäev kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Riigi Ilmateenistuse andmetel jääb tuleoht looduses nädalavahetuseks püsima ja on praegu Eesti metsades äärmiselt suur. Piiranguid seadva suure tuleohuga aja kehtestas päästeamet alates 31. maist.

Inimeste jaoks seab see aeg lisapiirangud metsas tegutsemisel. Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas. Lisaks sellele palume mootorsõidukiga looduses sõitmist vältida, auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal.

Päästeamet jälgib ilmaolusid ja suure tuleohuga aja möödumisest teavitame avalikkust kohe. Päästeamet kujundab ja hoiab ohutut elukeskkonda koostöös teiste riigiasutustega, et maandada õnnetuste riske ja hoida ära nendega kaasnevaid suuri kulusid ning kahjusid.

 kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee