4
fotot
Reede (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Viimasel nädalal on meid kostitanud jahe tuul ja mõnel pool ka äike ja hoovihmahood. Nädalavahetuseks peaks tuul raugema ja madalrõhkkond taanduma ning õhutemperatuur taas 20 kraadi kanti kerkima.

Reede öö ja hommiku jooksul liigub madalrõhulohk üle Eesti ja toob vihmahooge, kohati on võimalik ka äike. Ennelõunal sajab veel Lõuna-Eestis kohati hoovihma, kuid põhja poolt pilvisus hõreneb ja alates keskpäevast sajuvõimalus kõikjal väheneb. Öö hakul puhub veel rannikul puhanguti kuni 15 m/s ulatuv edela ja läänetuul, kuid keskööks tuul nõrgeneb ja pöördub põhjakaarde, päeval pöördub uuesti läände ja vaid põhjarannikul tugevneb lühiajaliselt puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 7..12, päeval 13..18°C.

Reede (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Laupäeval tugevneb Läänemere ümbruses kõrgrõhkkond ja selle all tuleb öö selge taevaga, päev pilverünkadega, aga ka sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur langeb öösel 3..8, maapinnal langeb 0°C ümbrusse, rannikul on kuni 12, päeval 16..21°C.

Laupäev (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Pühapäev püsib kõrgrõhkkonna serv Eesti kohal ja ilm on sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 5..10°C, rannikul kuni 13, päeval 19..24°C, tuulepealsel rannikul on paari kraadi võrra jahedam.

Pühapäev (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Riigi Ilmateenistuse andmetel jääb tuleoht looduses nädalavahetuseks püsima ja on praegu Eesti metsades äärmiselt suur. Piiranguid seadva suure tuleohuga aja kehtestas päästeamet alates 31. maist.

Inimeste jaoks seab see aeg lisapiirangud metsas tegutsemisel. Suure tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetamine, grilliseadme kasutamine ja lõkke tegemine sh selleks ettevalmistatud kohas. Lisaks sellele palume mootorsõidukiga looduses sõitmist vältida, auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal.

Päästeamet jälgib ilmaolusid ja suure tuleohuga aja möödumisest teavitame avalikkust kohe. Päästeamet kujundab ja hoiab ohutut elukeskkonda koostöös teiste riigiasutustega, et maandada õnnetuste riske ja hoida ära nendega kaasnevaid suuri kulusid ning kahjusid.

undefined (kuvatõmmis: ilmateenistus.ee)

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis