Eesti uudised

MUST NIMEKIRI: millised Eesti kodanikud ei pääse enam üle Venemaa piiri (60)

Triinu Laan, Asso Ladva, Kristjan Väli, Silja Ratt, 8. juuni 2018, 00:06
KÕIGE TÄHTSAM RUSSOFOOB: Toomas Hendrik IlvesFoto: Jörgen Norkroos
„Lahtiseks jääb see, kuidas ametlik Venemaa jõudis sellise otsuseni. Kes valis neid inimesi? Kas Vene saatkond Tallinnas või sellega kontaktis olevad venemeelsed aktivistid?“ küsib ajaloolane Igor Kopõtin, kes on üks 20 russofoobias süüdistatavast Eesti kodanikust, kes pole enam Venemaal oodatud.

Eesti suursaadikule Moskvas kolmapäeva õhtul edastatud nimekirja pole välisministeerium avaldanud, kuid kõiki selles nimetatud kodanikke on isiklikult teavitatud. Neljapäeva õhtupoolikuks on teada, et peale Kopõtini on sinna sattunud president Toomas Hendrik Ilves, ajakirjanikud Erkki Bahovski ja Ainar Ruussaar, poliitikud Andres Herkel, Henn Põlluaas, Sergei Metlev ja Jevgeni Krištafovits, Kaitseliidu peastaabis töötav Urmas Reitelmann, rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teadurid Kalev Stoicescu ja Ivo Juurvee ning keskuse tegevjuht Dmitri Teperik, samuti Ukraina Kaasmaalaskond Eestis juhatuse liige Evhen Tsybulenko.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

29. mai 2019, 16:24
Eestisse sisenemiskeelu saanud venelane tiirutas paradiisipassiga Schengeni alas
26. juuni 2018, 11:12
Russofoobide nimekirjas on ka Tiit Madisson
8. juuni 2018, 20:52
TV3 VIDEO | Reitelmann Venemaa musta nimekirja pärast ei muretse: nad võivad sinna peaaegu kõik naaberriikide poliitikud panna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee