Eesti uudised

Miks kutsuti peaminister Ratas salapärasele kohtumisele Itaaliasse? (70)

Arno Põder, 7. juuni 2018, 18:13
PÄÄSES PILDILE: Asjatundjate sõnul võis peaminister Jüri Ratas pälvida Bilderbergi grupi tähelepanu mullu ELi eesistumise ajal. Fotol seisab ta Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski ja Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri vahel.Foto: Teet Malsroos

Mitu välispoliitika asjatundjat arvab, et Eesti peaminister Jüri Ratas võis Bilderbergi grupile silma jääda Euroopa Liidu eesistumise ajal. „Teadaolevalt on Ratas esimene Eesti riigijuht, kes sai kutse üritusel osaleda,“ kinnitab valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver.

Bilderbergi grupi kohtumisel osaleb rohkem kui sada USA ja Euroopa tipp-poliitikut, kõrget ametnikku, ettevõtjat, teadlast ja arvamusliidrit. Iga-aastane nõupidamine toimub tänavu 7.–10. juunini Itaalias Torinos. 

Kuna arutelud peetakse kinniste uste taga, siis on grupi tegemised sünnitanud palju vandenõuteooriaid ja seda on nimetatud isegi maailma varivalitsuseks. Seda enam, et grupi üks asutajaid ja rahastajaid oli 1954. aastal pankur David Rockefeller. Tänavusel kohtumisel arutatakse populismi levikut Euroopas, maailmas valitsevat ebavõrdsust, töö tulevikku, tehisintellekti, vabakaubandust, Venemaaga seotud küsimusi, „tõejärgset“ maailma ja muud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31. mai 2019, 13:50
VANDENÕUTEOREETIKUD ÄREVIL: maailma varivalitsuseks peetav Bilderbergi grupp koguneb Šveitsis, kohale läheb ka Jüri Ratas
22. jaanuar 2019, 19:13
150 000 eurot jääb alles! Peaminister jätab ära kuluka vastuvõtu Davosi majandusfoorumil
3. oktoober 2018, 20:04
Peaministri osalemine Davosi majandusfoorumil läheb maksma 150 000 eurot
7. juuni 2018, 18:31
Skeptik Martin Vällik: eliidi salaplaane tasub karta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee