Eesti uudised

Kuus keskerakondlast nurjasid valitsuse plaani kirikutele raha anda (41)

Ohtuleht.ee, 7. juuni 2018 18:25
Peaminister Jüri Ratase plaani anda omandireformi reservfondist raha kirikutele nurjasid ta enda erakonnakaaslased. Foto: Teet Malsroos
Riigikogu katkestas kolmapäeval nn kirikuraha eelnõu teise lugemise, tagasilükkajate seas oli ka kuus keskerakondlast. 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Heimar Lenk selgitas, et oli sunnitud  vastu hääletama, kuna eelnõu  on niivõrd halvasti tehtud, et aus inimene selle poolt hääletada ei saa.

"Ühtekokku oli meid Keskerakonna fraktsioonis kuus, kes jäid partei ammusele põhimõttele truuks ja seisid reservfondi raha raiskamisele vastu. Häälte vahekorraga 40-45 koalitsioon hääletuse kaotas," selgitas Lenk. 

Samal teemal

Keskerakonna fraktsioonist hääletas nn. kirikuraha eelnõu katkestamise poolt Peeter Ernits, Oudekki Loone, Marika-Tuus Laul, Vladimir Velman, Olga Ivanova ja Heimar Lenk.

"Arvan, et ka seaduseelnõu kolmandal lugemisel kuus Keskerakonna saadikut jäävad oma seisukohale truuks. Eelnõu võib saada kogu fraktsiooni hääled vaid siis, kui kirikurahale uus katteallikas leitakse ja omandireformi ohvrite reservfond rahule jäetaks," lisas Lenk. 

Valitsuse algatatud erastamisest laekuva raha kasutamise seaduse muutmise seaduse eelnõuga tahetakse luua võimalus eraldada omandireformi reservfondist toetust reformi käigus või selle tagajärjel tekkinud elamumajanduse ja mahajäetud ehitiste probleemide lahendamiseks ning kirikutele. Teise lugemise käigus tehtud muudatusega tahetakse anda toetust ka omandireformi käigus tagastatud ehitismälestise restaureerimiseks ja konserveerimiseks. 

Eelnõu kohta on kriitikat avaldanud ka õiguskantsler Ülle Madise, kes leidsi, et valitsuse otsus anda kirikutele okupatsioonikahjude korvamiseks rahalist kompensatsiooni, ei ole kooskõlas põhiseadusega. Valitsuse  otsus muuta kirikutele raha eraldamise korda nimetas Madise riigiõiguslikuks nihilismiks või asjatundmatuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee