Krimi

Kohus ei vabastanud Märt Ringmaad ennetähtaegselt vangistusest (9)

Toimetas Triinu Laan, 7. juuni 2018, 16:59
Märt RingmaaFoto: MARIANNE LOORENTS
Viru maakohus ei vabastanud  Märt Ringmaad vangistusest tingimisi enne tähtaega.

Kohus, tutvunud asja materjalidega ja ära kuulanud menetlusosalised, leidis, et süüdimõistetu ei kuulu vangistusest tingimisi enne tähtaega vabastamisele. Kohtu hinnangul annab kuriteo toimepanemise asjaoludest lähtuv ohuprognoos küllaldase põhjuse arvata, et olenemata oma kõrgest east võib kinnipeetav jätkata vabanemisel kuritegude toimepanemist.

Samal teemal

Kuriteo toimepanemise asjaoludest nähtub, et lõhkeainetega üldohtlikud kuriteod ei olnud suunatud ühegi konkreetse inimese vastu, vaid juhuslikele möödujatele, millest omakorda järeldus, et kuritegude toimepanemisel puudus igasugune motiiv.

Kuritegude toimepanemise asjaoludest nähtub, et ta ei olnud alkoholijoobes, vaid tegutses kaine mõistusega ning etteplaneeritult. Arvestades kuritegude arvukust, ühiskonnaohtlikkust ja saabuda võivate tagajärgede raskust, ei ole kohtu hinnangul kinnipeetava tingimisi enne tähtaega vangistusest vabastamine õigustatud ega kooskõlas karistuse mõistmise eesmärkidega, milleks eelkõige on mõjutada süüdlast edaspidi hoiduma kuritegude toimepanemisest.

Prokuratuur ja vangla ei toetanud Ringmaa vabastamist.

9 KOMMENTAARI

k
küll vabastab 7. juuni 2018, 22:47
mehel peaks varsti jälle olema õigus avaldus sisse anda. Mõneti tobe on hoida tegelast vanglas ja riigi leival kui piisaks kriminaalhooldusest. Ei lähe me keegi aastatega nooremaks ja vaevalt mees enam pomme meisterdama hakkab.
t
Triinu 7. juuni 2018, 20:05
Kahju, meil nii hädasti hakkajat oskustega tegijat vaja.
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee