Märt Ringmaa (MARIANNE LOORENTS)

Viru maakohus ei vabastanud  Märt Ringmaad vangistusest tingimisi enne tähtaega.

Kohus, tutvunud asja materjalidega ja ära kuulanud menetlusosalised, leidis, et süüdimõistetu ei kuulu vangistusest tingimisi enne tähtaega vabastamisele. Kohtu hinnangul annab kuriteo toimepanemise asjaoludest lähtuv ohuprognoos küllaldase põhjuse arvata, et olenemata oma kõrgest east võib kinnipeetav jätkata vabanemisel kuritegude toimepanemist.

Kuriteo toimepanemise asjaoludest nähtub, et lõhkeainetega üldohtlikud kuriteod ei olnud suunatud ühegi konkreetse inimese vastu, vaid juhuslikele möödujatele, millest omakorda järeldus, et kuritegude toimepanemisel puudus igasugune motiiv.

Kuritegude toimepanemise asjaoludest nähtub, et ta ei olnud alkoholijoobes, vaid tegutses kaine mõistusega ning etteplaneeritult. Arvestades kuritegude arvukust, ühiskonnaohtlikkust ja saabuda võivate tagajärgede raskust, ei ole kohtu hinnangul kinnipeetava tingimisi enne tähtaega vangistusest vabastamine õigustatud ega kooskõlas karistuse mõistmise eesmärkidega, milleks eelkõige on mõjutada süüdlast edaspidi hoiduma kuritegude toimepanemisest.

Prokuratuur ja vangla ei toetanud Ringmaa vabastamist.

Jaga artiklit

9 kommentaari

K
küll vabastab  /   22:47, 7. juuni 2018
mehel peaks varsti jälle olema õigus avaldus sisse anda. Mõneti tobe on hoida tegelast vanglas ja riigi leival kui piisaks kriminaalhooldusest. Ei lähe me keegi aastatega nooremaks ja vaevalt mees enam pomme meisterdama hakkab.
T
Triinu  /   20:05, 7. juuni 2018
Kahju, meil nii hädasti hakkajat oskustega tegijat vaja.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis