Krimi

Kohus ei vabastanud Märt Ringmaad ennetähtaegselt vangistusest (9)

Toimetas Triinu Laan, 7. juuni 2018 16:59
Märt RingmaaFoto: MARIANNE LOORENTS
Viru maakohus ei vabastanud  Märt Ringmaad vangistusest tingimisi enne tähtaega.

Kohus, tutvunud asja materjalidega ja ära kuulanud menetlusosalised, leidis, et süüdimõistetu ei kuulu vangistusest tingimisi enne tähtaega vabastamisele. Kohtu hinnangul annab kuriteo toimepanemise asjaoludest lähtuv ohuprognoos küllaldase põhjuse arvata, et olenemata oma kõrgest east võib kinnipeetav jätkata vabanemisel kuritegude toimepanemist.

Samal teemal

Kuriteo toimepanemise asjaoludest nähtub, et lõhkeainetega üldohtlikud kuriteod ei olnud suunatud ühegi konkreetse inimese vastu, vaid juhuslikele möödujatele, millest omakorda järeldus, et kuritegude toimepanemisel puudus igasugune motiiv.

Kuritegude toimepanemise asjaoludest nähtub, et ta ei olnud alkoholijoobes, vaid tegutses kaine mõistusega ning etteplaneeritult. Arvestades kuritegude arvukust, ühiskonnaohtlikkust ja saabuda võivate tagajärgede raskust, ei ole kohtu hinnangul kinnipeetava tingimisi enne tähtaega vangistusest vabastamine õigustatud ega kooskõlas karistuse mõistmise eesmärkidega, milleks eelkõige on mõjutada süüdlast edaspidi hoiduma kuritegude toimepanemisest.

Prokuratuur ja vangla ei toetanud Ringmaa vabastamist.

Samal teemal

17.08.2018
Ka ringkonnakohus jättis Ringmaa enne tähtaega vabastamata
10.08.2018
Märt Ringmaa käib ajalehega kohut
28.05.2018
Märt Ringmaa tahab ennetähtaegselt vabadusse 
03.04.2018
79-aastane Pae tänava pommimees Märt Ringmaa püüdleb vabadusse