Maailm

SURMAHIRM: Kim Jong-un kardab, et ta tapetakse Singapuris toimuva tippkohtumise ajal (27)

Toimetas Aadu Hiietamm, 7. juuni 2018 18:15
Põhja-Korea liider Kim Jong-un.Foto: TASS/Scanpix
Maailmas oodatakse suure põnevusega USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea juhi Kim Jong-uni kohtumist 12. juunil Singapuris. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis saabub Trump Singapuri juba pühapäeva õhtul. Millal jõuab Singapuri Jong-un, ei ole veel teada.

Trump lendab Singapuri Kanadast Quebecist, kus toimub reedel ja laupäeval seitset juhtivat tööstusriiki ühendava G7 tippkohtumine. Jong-un lendab tippkohtumisele tõenäoliselt Pyongyangist. Kui Trumpil tuleb Singapuri jõudmiseks lennata 14 000 kilomeetrit, siis Jong-unil 4750 kilomeetrit. 

Tippkohtumine toimub Singapuris Sentosa saarel hotellis Capella. See Briti staararhitekti Norman Fosteri projekteeritud hotell avati 2009. aastal.

Hotell Capella Singapuris Sentosa saarel.  Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

Vähesed teavad, et kuni 1972. aastani oli Sentosa saare nimi Pualu Belakang Mati, mis tõlkes tähendab surmasaart. Agentuuri Bloomberg andmetel kardab Põhja-Korea liider Jong-un paaniliselt, et ta võidakse lennul Singapuri, Singapuris või tagasilennul koju tappa. Seda väitsid kaks tippkohtumise ettevalmistustega kursis olevat allikat. 

Singapurist saab kaugeim koht, mida Jong-un võimuloleku ajal külastab.Tema ööbimiskulud katab meedia andmetel Singapuri valitsus, kuid tõenäoliselt kompenseerib need viimasele hiljem USA.

Telekanali CNN andmetel võib Trumpi ja Jong-uni kohtumine kesta algul planeeritud ühe päeva asemel kaks päeva. Valge Maja keeldus CNNi uudist kommenteerimast.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee