Eesti uudised

Venemaa Mart Helmet russofoobiks ei pea (28)

Asso Ladva, 7. juuni 2018 16:17
Mart HelmeFoto: Tiina Kõrtsini
"Mina ei ole seda "au" ära teeninud," ütles endine Eesti suursaadik Venemaal Mart Helme. "Ma pole pärast 2001. aastat Venemaal käinud ja nad ei pea mind nii tähtsaks tegelaseks."

Eesti suursaadik Venemaal sai kolmapäeval nimekirja Eesti kodanikest, kellel enam Venemaale siseneda ei lubata. Teadaolevalt on nimekirjas 20 Eesti poliitika- ja ühiskonnategelast, nende nimesid välisministeerium ei avalikusta. 
 

Laaneots: ootasin huviga seda nimekirja

„Mind vist siiani patuste hulka arvatud ei ole,“ naerab riigikogu liige, kindral Ants Laaneots küsimuse peale, kas ka tema on russofoobiks arvatud.

„Ma suure huviga ootasin seda nimekirja,“ ütleb Laaneots. „Ma ei ole siiani täisnimekirja näinud ja keegi ei ole mulle ka teatanud, et minu nimi seal on. Kui teil on nimekiri, saatke mulle ka!“

Ants Laaneots. Foto: Arno Saar

Kindral Laaneots on palju kirjutanud ja rääkinud Venemaa sõjalistest operatsioonidest ning doktriinist. Ajendi tema musta nimekirja panemiseks annaksid kindrali väljaütlemised küll: „Venemaa valmistub alates 2008. aastast suureks sõjaks“; „Kui Zapadi õppus on terroriõppus, siis NATO on terrorist“; „Venemaa on ohtlikum kui varem“; „Venemaa juhtkond demonstreerib, kes on Balti merel peremees.“

Õhtuleht uuris ka endiselt välisministrilt ja Eesti suursaadikult Venemaal, Marina Kajurannalt, kas teda on äkki  russofoobide nimekirja pandud. Kaljurand eitas kindlalt ning lisas, et tema teada ei ole nimekirjas ka ühtegi teist Eesti välisministrit.