Eesti uudised

Valitsus nimetas ametisse kultuuriministeeriumi uue kantsleri 

Toimetas Silja Ratt, 7. juuni 2018 11:22
Tarvi SitsFoto: SILLE ANNUK / Postimees
Valitsus nimetas täna, 7. juunil kultuuriministeeriumi uueks kantsleriks Tarvi Sitsi. Tema ametiaeg algab 11. juunil ning kestab viis aastat, 10. juunini 2023.  

Tarvi Sits töötas varem, alates 2013. aasta septembrist kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri ametikohal. 

„Kultuuriministeeriumi valdkondlikud poliitikad ulatuvad kõikjale. EV100 ajal toimub mitmeid suuri ettevõtmisi väljaspool Eestit, saadud kogemus ja kontaktid on kindlasti heaks baasiks rahvusvahelistele projektidele tulevikus. Samas soovin jätkuvalt pöörata tähelepanu meie valdkondade kättesaadavusele ja tegevustele kõikjal Eestis. Maailmas ei ole universaalseid lahedusi – vaevalt saabub aeg, et igal pool Eestis on kultuurist või spordist võimalik osa saada samal tasemel ja samal viisil. Küll aga on meie ülesanne seista muuhulgas hea selle eest, et kõiksugu füüsilised, regionaalsed või keelelised piirangud ei oleks ületamatuks takistuseks meie inimestele. Üks võimalusi sealjuures on digitaalsete andmestike ja lahenduste kasutamine. Näen koostöövõimalusi erasektori kui kõrgkoolidega,“ rääkis Sits.

Tarvi Sits on lõpetanud 2001. aastal Tartu ülikooli ajaloo erialal. Enne kultuuriministeeriumisse tööleasumist töötas ta Muinsuskaitseametis, sealhulgas ameti peadirektori asetäitjana. Avaliku teenistuse seaduse kohaselt nimetab kantsleri ametisse valitsus. Enne seda annab oma arvamuse ka Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjon.

Kultuuriministeeriumi eelmine kantsler Paavo Nõgene lahkus ametist aprilli lõpus ning suundus juhtima börsiettevõtet AS Tallink Grupp. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee