SERGEI METLEVFoto: MARIANNE LOORENTS
Toimetas Silja Ratt 7. juuni 2018 10:04
Veel üks Venemaa russofoobide nimekirja kantud nimi on avalikuks tulnud. Ühiskonnateadlane ja endine Vabaerakonna poliitik Sergei Metlev kirjutab enda Facebooki lehel, et ka tema ei pääse enam Venemaale.

"Sain meie välisministeeriumilt teada, et Kreml on kandnud mind "pööraste russofoobide" sissesõidukeelu nimekirja, mis on vastuseks Eesti valitsuse otsusele keelata riiki sisenemine korruptsiooniga võidelnud juristi Sergei Magnitski tapjatel," kirjutab Metlev.

"See, et Kremli nomenklatuur nimetab russofoobiks venelast väärib eraldi uurimist, sest selle loogika järgi peaks ma ennast seest vihast ära põletama. Aga ma ei tee seda ning pean nimekirja kandmist hoopis tunnustuseks."

Metleb jätkab, et ta armastab oma emakeelt ja kultuuri ning demokraatliku Eesti vabariigi kodaniku ja vaba ühiskonna toetajana loodab, et Venemaa saab varsti vabaks ja puhkeb õitsema.

"See otsus on tunnustus, sest Kremli keeles on russofoobia mitte Venemaa ja venelaste vihkamine, vaid hoopis autoritaarse võimu vastu astumine. Minu puhul tähendab see Kremli-russofoobia järgmist: venekeelsete inimeste Eesti ja Euroopa kultuuriruumiga lõimumise toetamine, mille vastu kohalik Venemaa saatkond on alati võidelnud; Vene demokraatide toetamine; Eesti vabariigi suveräänsuse ja sisemise rahu kaitsmine sekkumiste eest; Kremli sõjaka poliitika argumenteeritud kritiseerimine ja Venemaale Euroopa-tee otsimine," loetleb Metlev.

Mees kinnitab, et need teemad on olnud pea kümme aastat talle olulised ning nendega ta kindlasti jätkab!

Meltev lisab, et tervitab ka nimekirja kantud väga head ajakirjanikku Ainar Ruussaart, kes oletas, et teda sinna pandi venekeelse ETV+ projekti arendamise eest.

Metlevi sõnul on tal inimlikult siiski veidi kahju, et ta Venemaale ei pääse. "Sügavalt isiklikel põhjustel oleks tahtnud seda tänavu teha. Aga küll ma veel jõuan, kui vaba Venemaa valitsus kutsub mind eraldi kutsega," loodab mees.

Venemaa keelas riiki sisenemise mõnedele Eesti kodanikele, keda Moskva peab russofoobideks, teatas kolmapäeval Venemaa välisministeeriumi teabe- ja pressiosakonna asedirektor Artjom Kožin ministeeriumi veebilehel.