Eesti uudised

Lisatud justiitsministri kommentaar

Kaks inimest mõrvanud patsient ähvardab arste ja nende lähedasi tappa. Riik kehitab õlgu (21)

Eesti Päevaleht, 7. juuni 2018, 08:16
Jämejala haiglaFoto: Aldo Luud
Viljandi haigla Jämejala sundraviosakond on hädas vanglast sinna saadetud, kaks inimest tapnud mõrvariga. Päevaleht kirjutab, et eluaegse vanglakaristuse, mis vähendati 20 aastale, saanud mees keeldub ravist ning ähvardab arste, õdesid ja hooldajaid.

Kuigi agressiivsel patsiendil telefoni olla ei tohi, on ta sundinud teisi pildistama mobiiltelefoniga haigla töötajat ja saatnud siis pildi SMS-iga haiglast välja oma kambajõmmile ning teatanud: „Me teame, kes sa oled!” Mees ähvardab ka temaga tegelevate meedikute perekondi. Kuna on teada, et mehe 20-aastane vangistus hakkab lõpule jõudma, ja ta on nii palju töötajaid ähvardanud, kardetakse tema kättemaksu, kui ta vabaks saab.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

Kommenteerib justiitsminister Urmas Reinsalu:

Eelkõige näen, et probleem on alguse saanud läbimõtlemata haiglate spetsialiseerumisest. See, et Jämejala haigla on ainus meditsiiniasutus riigis, kes on võtnud vastutuse sundravipatsientide ees, on olnud teadlik ja tahtlik valik.

Omal ajal otsustas valitsus, et sundravi osutamine on täies mahus sotsiaalministeeriumi ülesanne. Sellega koos anti sotsiaalministeeriumile üle ka rahalised vahendid, et oleksid tehtud vajalikud arendused ja sundravipatsientide ohutustamine oleks tagatud. Ka seaduse järgi peab psühhiaatrilise sundravi tagama just nimelt meditsiiniasutus. Kohtu otsuse vastaselt inimese vanglasse paigutamine on õigusriigis mõeldamatu.

Milline võiks olla lahendus? Leppisin sotsiaalministriga kokku, et kutsun lähimal ajal kokku nõupidamise ja kaasan sinna ka õiguskantsleri, haigla ja vangla esindajad. Seni aga – kui haigla on aru saanud, et nad ei suuda tagada ühe patsiendi tõttu kaasinimeste ohutust, peab haigla rakendama piisavaid proportsionaalseid meetmeid, kaasama kasvõi turvaettevõtte või akuutse probleemi korral kutsuma politsei. Kõige olulisem on inimeste turvalisus ja siin ei saa peituda ehitusprobleemide taha, vaid olukord tuleb kiiresti lahendada piisava täiendava valve kaasamisega."

21 KOMMENTAARI

m
Miks 8. juuni 2018, 20:12
selline muulasest kurjategija ikka veel elus on?Tema põrguteele juhatamine ei peaks ju mingi raketiteadus olema!
v
vaatasin videosi 7. juuni 2018, 16:51
no tõesti. nagu kuningakass. paljud inimesed ei ela nii hästi. super lux. ise mõrtsukas ja nii head tingimused. ja õigust jääb ülegi veel. masendav.
Loe kõiki (21)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee