Eesti uudised

Vägivalda kannatanud naine: kuidas ma kaeban mehe peale, kes peaks mind armastama

Naise kannatuste karikas sai täis päeval, kui abikaasa lubas ta mootorsaega tükkideks lõikuda (104)

LISA KOMMENTAAR

Raivo 10. juuni 2018 14:22
Kallid naised,karikas peab täis saama pealeesimest jama,mitte siis kui sind juba sae ette pannakse. Kus on teie eneseuhkus ja mõtlemisvõime.
Marta 10. juuni 2018 13:53
Miks meie meedia nimetab tsenseerimist "modereerimiseks"? Et teha inetu mängu juurde head nägu? Naeruväärne! Sõnavabadusega ei ole Eesti riigil suurt pistmist.
Ega 10. juuni 2018 19:37
Solvamine ja ropendamine ei ole sõnavabadus.
Marta 10. juuni 2018 13:51
Peksta saab argasid ja allaheitlikke naisi. Mida vaguram, leplikum, allaheitlikum naine, seda suurema mõnuga mees teda ka peksab. öeldakse ju, et loll saab ka kirikus peksa. Kui mees ongi ükskord naist peksnud, siis tark naine lõpetab sellisega suhted. Kui raha on olulisem, siis pakub muidugi edaspidigi mehele meelelahutust ja laseb ennast peksta. Aga need allaheitlikud "kanad" võiksid mõelda vähemalt oma laste üleelamistele. Ärge roomake, tõuske ometi jalgele! Kui naine ei pea endast lugu, siis saab temast jalanarts.
Ants 8. juuni 2018 10:35
Õhtulehes oli artikel kus peksa saanud naine rääkis et alati ei ole mehed süüd kui naised peksa saavad.
Tädi Maali 7. juuni 2018 18:06
Kas sellel mehel siis puid polnud mida saagida?
kutsunud enda poole , 8. juuni 2018 13:24
las saeb ja toksib palju jõvvap ... :P
Ela 7. juuni 2018 17:44
Oma majas , kus uks on ees . Keegi ei peksa
Hea 7. juuni 2018 17:37
, Et ääretult kõva pea lõpuks aru sai. Üldiselt selline naine tööd teha ei taha vaid istub mehe toas ja rahakotil.ega nahalt naine ei lahku . Peab ju €3 h tööle hakkama.
ants 7. juuni 2018 16:41
Ei ole ainult mehed süüdi selles et naised peksa saavad. peksmises on küll jah mees süüdi, kuid naised võiks mõelda enne kui meestega halvasti käituvad.

Mees 7. juuni 2018 13:30
Ei tea ühtegi tuttavat kellel oleks olnud perekonnas keegi vägivaldne. Tekib lihtsalt küsimus, et kuidas te selliste otsa kukute? Kas näost ei ole näha, et väha metsapoole või lihtsalt täiesti normaalne inimene kellega oled mitu aastat koos olnud hakkab lampi taguma?
sinisilm oled, mees... 7. juuni 2018 13:42
...ära tao midagi vastu rinda, et sinu tutvusringkonnas EI ole! Vägivaldsed mehed on parimad näitlejad väljaspool kodu- sõbrad kirjeldavad neid, kui parimat ja toredamat sõpra! Töökaaslased kirjeldavad, kui lahedat ja mõistvat kolleegi...Selline asi ei karjugi, kui just oma ala spetsialist/psühholoog ei ole, et oskad neid varjatud märke näha. Ka vägivalla all kannatavad naised naeratavad sõpradele lahkelt, sest rääkida niisugusest asjast on piinlik (valehäbi!). Ja need "toredad kolleegid" ning "mõistvad sõbrad" löövad naist just nendesse kohtadesse, mis riiete alt välja ei paista...Just sinusuguste sinisilmsete inimeste tõttu 13.30, jääb suurem osa koduvägivalda märkamata!
Lisaks eelmisele 7. juuni 2018 16:07
ütlen veel seda, et peale nende, kes sinisilmadena tõesti tuttavate paaride seas koduvägivalda ei märka, on üksjagu neid, kes MÄRKAVAD, kuid on vait, mõeldes, et ah, see pole minu asi, see on nende vaheline, isiklik teema, mina ei lähe torkima...Vot sellistest inimestest mina aru ei saa. Kuidas nad julgevad ennast SÕBRAKS nimetada? Sõber on see, kes probleemide ilmnemisel mitte ei pigista silmi kinni, ega vaata mujale, vaid olukorra välja selgitab. Jah, sõbral ON õigus küsida sõbralt enda kahtluste kohta! Kes teavad, aga lihtsalt ei pööra probleemile tähelepanu ja muidu niisama lõbusalt grilliõhtul õlut joovad ja nalju vestavad...tegelt ka inimesed, saate öösiti rahulikult magada, teades, et teie hea "sõber" endast nõrgemat s.t oma naist peksab??
naine 48 lisa 7. juuni 2018 12:45
Olen ka ise noor olnud ja vägivalda kogenud,kuid vabanesid sellest nii ruttu kui võimalik.Oli veel nõuka aeg,kogemusi ei olnud,raha ja enda elukohta ka mitte,kuid suutsin kainelt mõelda et midagi tuleb kindlasti ette võtta,et see pole normaalne,sain aru et see pole normaalne.Tegin seda ka lapse pärast kes nägi ja kuulis. Ohvrimeelseid rumalaid leidub alati.Kahju ikka sellistest inimestest aga kahju just sellpärast,et ei mõelda adekvaatselt.Ka mina olin mingi aeg "lõksus",kuid tulin sellest välja kui lapse peale mõtlema hakkasin,milles tema süüdi ja nii suutsin probleemidest välja tulla,mitte kergelt see tulnud.Paraku jah,ikkagi mõtlen tagantjärele et ohvrimeelsus on aeglane enesehävitamine ja paraku ka lapsed kannatavad.
hulgus 7. juuni 2018 12:00
kui ainult ähvardas tükeldada siis pole ju vajadust sekkuda. randpere kah ähvardas maha lasta ja keegi ei tee piuksugi. miks peaks ähvardajaid erinevalt kohtlema.
ikka erinevalt 7. juuni 2018 12:35
rõigast ähvardas keegi netis naljaviluks ära tap.pa ja sai reaalse vanglakaristuse. ei ole me kõik võrdsed, ei ole :D
Ajaloo Ilu 7. juuni 2018 11:17
1965 aastate keskpaiku oli Harjumaal kolhoosiersimees, kes oma naise lihakanservideks keetis. Oli hiljem toblisti kaalus juurde võtt. Mingi orden olla talle kah antud.
naine 48 7. juuni 2018 11:15
Ei saa siiani aru kuidas on võimalik,et naine laseb ennast pidevalt peksta...väga keeruline mõista...võimalusi mitmeid kuidas sellest vabaneda...ju siis raha,elukoht,harjumus,sõltvus on tähtsamad kui enda ja laste tervis. Kaldun arvama et siiski naise peas kõik kinni,mis ei mõtle päris normaalselt.
siiski 7. juuni 2018 11:19
inimesed on erinevad ning ega siis kohe ei jõuta nii suure vägivallani. Tasapisi. Aga teie arvamuses kahjuks kumab läbi ohvri süüdistamine - et tal enda mõtlemises ei ole kõik ok. Siiski on vägivaldne mees (antud juhul) see, kelle peas ei ole kõik ok - et ei oska oma närvi minemist või võimujanu teisiti väljendada, kui pekstes.
to siiski 7. juuni 2018 11:35
ära ürita, ei lähe läbi. see on niigi selge, et mehe peas pole kõik korras, aga selle peas ka ei ole, kes õigustab, et ega siis kohe suurt väqivalda polnud. kas siis väikest võib? iga mõtlev inimene peaks aru saama, et väikesest saab suur ja lahkuma. on naisi, keda on aastaid tümitatud, luud katki taotud, ikka ronivad tagasi. ja veel lastega. õudus. ja keegi veel õigustab! KOHE tuleb jalga lasta, kui käe tõstab, kasvõi turvakodusse.
naine Tartust 7. juuni 2018 11:52
Vastuseks sulle, et need naised, kes on lasknud end lausa aastaid tümitada ja ikka tagasi lähevad...need on kahjuks väga madala enesehinnanguga naised :( Nad on tihti ise vägivaldses peres kasvanud, kus isa peksis ema, kus ema ehk oligi selles osas "eeskujuks", et naine peabki kõik kannatama, mees toob ju leiva koju jne jne. Me ei näe, mis toimub suletud uste taga, kuid kahjuks, kahjuks väga paljudes kodudes antakse lastele kaasa valed eeskujud ja väärad väärtushinnangud elule :( Need naised ei ole selles süüdi, et neil madal enesehinnang on, nad on sellises keskkonnad kasvanud, ega oska teisiti! Ideaalne oleks, kui nad ei sünnitaks enne lapsi, kui on endaga asjad korda saanud- see nõuab esiteks mõistlikku, toetavat meest ja teiseks aastate pikkust, teadlikku tööd iseendaga! Vastutustundetu on saada lapsi enne, kui pole ennast emotsionaalselt korda teinud. Kahjuks on asjad nii, et vägivaldsed mehed tunnevad vaimselt katkised naised juba kaugelt ära ja oskavad väga hästi manipuleerida, kasutades oma superkuulsat mustrit: Alguses olla ülihoolitsev, kallata kingitustega üle, avaldada armastust ja siis paari kuuga juba kokku kolida, abielluda, kui õnnestub ja kohe naine rasestada ja muidugi mõista kolida kogu pere just MEHE elamisse! Ongi 100% kontroll olemas: MINU naine, MINU lapsed, MINU otsused mida võib, mida mitte, MINU rahakott,millest elatakse...Tüdrukud, olge valvsad! Liigne tähelepanuga ülekülvamine ei ole normaalne ka kõige siiramas, armastavas suhtes. Esimen eohumärk, on liigne pärimine: Kus aj kellega sa täpselt olid? Kellega sa rääkisid? Miks sa end nii ilusaks teed? JUBA nende märkide ilmnedes jätke selline kutt kohe, kus seda ja teist, ükskõik, kui armas ta teile ka ei tundu!!!
no ei ole nii 7. juuni 2018 12:41
sellest ringist saab välja astuda, sellistele naistele on pakutud oi kui palju abi, AGA NAD LÄHEVAD IKKA TAGASI! no ei ole nii, et nad ei teagi, et muudmoodi saab, kuna ema tegi ka ju nii. teavad ja väga hästi teavad. aga selle asemel, et minna õppima ja tööle, lasevad end taguda.
ja see EI OLE ainult madala enesehinnanguga naiste probleem. üks eesti rikkamaid naisi saab julmalt abikaasalt pe.ksa, üks väga tuntud naispoliitik ja ettevõtja saab, üks oma ala hea spetsialist, kes on väga kena ja väga hea suhtleja, mehed on rivis ta järel, aga laseb kodus oma koledal vanal mehel end hoopis peksta ja sünnitas talle ka kaks tütart. tunnen neid isiklikult. tunnen veel paari, kes igati enesekindlad muidu, aga ikka lasevad.
sinu jutt ei ole tõsi, tähendab mõne kohal ehk on, aga suures plaanis on see ainult õigustamine! ja selline õigustamine annab ainult jõudu juurde ohvritele mõelda, et no aga ema sai ka, ju magi pean saama, pean ära kannatama....
7. juuni 2018 13:29
Enamikele inimestele tunduvad kõrval vaadates asjad lihtsad ja isegi must-valged. Reaalses elus me aga kõik nihutame varem (enda peas) paika pandud piire. Usun, et on olnud nt palju mehi-naisi, kes ütlevad, et nad mitte kunagi ei andestaks teie poole petmist aga kui olukord käes, siis see valik polegi enam nii kerge. Lihtsalt ütlen, et paljud inimesed teevad asju, mis on neile harjumuspärane ning lisaks kardetakse, mis teised arvavad, seetõttu neelavad alla palju, mida tegelikult kannatama ei peaks. Neid inimesi tuleks aidata nii nagu oskused võimaldavad ja alati pole seelest abi. Kuid süüdi nad ei ole, süüdi on ikka see, kes vägivallatseb.
Aili 7. juuni 2018 13:55
Jah, võib olla oma ala spetsialist, suur ärinaine ja mis iganes mõjukas tegelane- see, miks mõni naine jääb pikkadeks aastateks koduvägivalla ohvriks, see peitub ikka inimese peas (väljapoole see kahjuks ei paista mingil moel)! Ega ohvriks olemine ei takista sul enda alal edukas olemast..., kuigi 90% vägivallaohvritest naistest on kahjuks oma vägivaldse mehe rahakotist sõltuvad ja neil ei ole kuhugi minna (nii nad kahjuks mõtlevad, kuigi alati on väljapääs!), ei saa üksi hakkama (lapsed!) jne jne. Vägivaldsed mehed just teadlikult ju sellise mustri punuvad, et saada kogu kontroll naise üle! Need, kes on ise positsioonikad naised ja lasevad end sellegipoolest tümitada, on põhjus ikkagi enesehinnangus, kahjuks. Kes meist poleks kohanud imeilusaid, edukaid naisi, kellele ütled südamest: Küll sina oled ikka üks kaunis naine! Ja mis ta vastab? Oh, mina või? Jäta nüüd, ma olen juba vana...Või, et ma olen just kaalus juurde võtnud. Või, et ma o l i n kunagi ilus...Enne ükskõik, millisesse püsisuhtesse minemist tuleb ikka endaga sõbraks saada ja oma hirmud ning väärarusaamad ületada.
K.S 7. juuni 2018 14:18
Mis turvakodusse. Absoluutselt alati on kamuid võimalusi, kuhu AJUTISELT minna lastega! Vanemate juurde, parima sõbranna juurde...Meilkõigil on olemas kasvõi see üks usaldusisik, kellega me räägime,keda usaldame j akelle juurde saaks kasvõi ajutiselt minna, senikauaks, kui leidub üürikorter, töökoht, lastele uus lasteaed/kool jne! Kahjuks on paljudel naistel valehäbi kõike seda tunnistada...On ju kõik näinud nende "täiuslikku" pereelu jne, kuidas ma nüüd sellest räägin kõigest...Mõeldakse ka "mugavustest" ilmajäämist...a laa auto, suur maja jne. Kas ma pean hakkam alastele lasteaeda järele sõitma ühistranspordiga? Vabandage väga naised, kuid see ei ole mitte LASTE mugavustele mõtlemine, vastupidi! See on vabanduste otsimine, et mitte tegelda ebamugavustega (mis oleksid pealegi ajutised!). Mulon siiralt kahju lastest, kes seetõttu kannatavad...See kõik ju näitab, et need naised ei ole emotsionaalselt üldse nõnda tugevad, et lapsi saada! Sünnitad lapsed, et kasvatada neid vägivaldses kodus? Ok esimese lapsega pole suutnud veel põgeneda, aga tihti sünnitatakse vägivaldsesse peresse veel teine ja kolmaski laps, teadlikult!
see et sina ei saa aru , miks ja kuidas ,pole veel terve elu , 7. juuni 2018 11:32
pole sa isegi veel oma elu ära elanud , võib veel nii mõndagi ette tulla ,
eks proovi kuhugile ,, ära minna ,, sind hakatakse luurama ja ikkagi terroriseerima ,
selle ,, oma kalli mehe ,, poolt ja jätkub veel hullematki ...
krt, mida te modereerite jälle? 7. juuni 2018 11:32
oskan kaasa tunda vaid naisele, kes saab ÜHE KORRA pe.ksa. kui jääb loo.maga kokku elama ja laseb edasi pe...ksta, siis enam kaasa ei tunne, siis on juba tema enda soov.
ja naised, kes elavad peksjaga koos lastega, on minu meelest kur.jateqijad ka ise, oma laste vastu nimelt. ükski laps ei pea elama väqivaIla sees ja kartma ja pealt nägema või tajuma, et isa/mingi ema elukaaslane pe.ksab ema. need naised on suured eqoistid, neile on oma lastest tähtsam, et keegi teada ei saaks ja piinlik poleks või siis, et saaks mehe raha peal veqeteerida ja ei peaks ise raha teenima.
ometigi saavad pe.ksa ka naised, kes veel meest ülevalgi peavad. näiteks üks hiljutine maavanem, kes pidas oma nooremat meest veel ülevalgi, kui see teda pidevalt pe.ksis. nüüdseks olla lahus nad küll, aga ikkagi.
ehhile 7. juuni 2018 22:56
...see näitabki, et sellise naise peas ei ole kõik päris korras ehk tagasi algusesse: põhjus peitub tema enda lapsepõlves, kust on sissejuurdunud madal enesehinnang! Selline naine EI tohiks lapsi saada, kuna on ise katkine isiksus! Jooksed korraks lastega metsa peitu, et nad siis taas tagasi viia vägivaldsesse koju? Piisab juba ühest ainsast jooksmisest, et lapse mällu jääks igaveseks katkine peremudel...JUBA sellise teadmisega (üheainsa vägivallajuhtumiga!) tuleb teadlikult teha pikka tööd, et inimene kuidagi sellesse kinni ei jääks, aga korduvalt...see naine on teadlikult oma lapsed kujundanud emotsionaalseteks invaliidideks, kelle saatus läheb täpselt sama teed! See on tõestatud, kahjuks! Selline "ema", kellele on tähtsam korras kodu ja hoov ja aiamaal kasvatatud toit, kui ta oma ihu ja veri s.t LAPSED, ei vääri emaks nimetamist! Oleks minu laste isa selline kasvõi kordki, ma pageks ja jätaks kõik, mis ma olen ülesehitanud, KUI see on mehe kodu! Enda kodu kaitseks võitleksin kohe algul nii, et mees sealt kohe kiiresti minema kupatataks!
Nojahh 7. juuni 2018 11:10
Saega on ikka liig mis liig, saab ka viisakamalt tükeldada
Miks 7. juuni 2018 10:18
Naine küll oma majas elada ei taha?
Üldiselt 7. juuni 2018 10:15
Elavad need end peksta lasevad naised mehe majas mehe rahade peal. Isiklikus kodus ei sae mind küll keegi
ei ole alati nii 7. juuni 2018 11:37
ise tunnen sellist majaomanikku, kosel on maja, kes lasi ikka mehel kaua end taquda, enne kui ära ajas. mees ei käinud töölgi.

veider 7. juuni 2018 10:02
Kas see mitte kriminaalne pole - kedagi tükkideks saagimise ähvardada? Naine, kes sellise asja maha vaikib, on ju kuriteo soodustaja?
Ei saa kuidagi aru nendest naistest, kes endaga niimoodi käituda lasevad ja siis räägivada, et "neil on armastus" ja "pole kuhugi minna".
Tegelikult ikka ju on küll kuhugi minna ja kui sellist käitumist välja kannatatakse, siis ilmselt saadakse selle eest mingit hüve (loe: kui sadist vabandab, siis toob lilli ja kingitusi) või siis on naise näol tegemist alaarenenud mõistusega isikuga, kes ei saa aru, mis on kriminaalne käitumine.
taevas appi 7. juuni 2018 10:27
lahendus lihtne---naine peab vastu lööma ja kõvemini kui mees.
nojah 7. juuni 2018 11:38
mõni sadist kirjutab kõik varad naise nimele näiteks, nii saab naisest üks rikkamaid naisi ja selle eest talub see kohutavat juImust. järgmine päev aga viiakse lepituseks eralennukiga pariisi ostlema. omamoodi massohism sellisel ilmatüdrukul vist?
Mootorsaag on minevik 7. juuni 2018 09:35
21. sajandil myyakse tihti naised netis orjadeks , hullemal juhul kassitoiduks.
kui 7. juuni 2018 09:16
mees lööb üks kord,siis on teda kohe,et ta teeb seda veel ja veel.mida alandlikumaks sa ise muutud,seda jõhkramaks ta läheb.ainuke asi,kui jõud käib üle ja julgust jagub,löö vastu sellega mis parasjagu kätte saad.mõnele aramale jõhkardile see aitab.kui ei aita siis lase kohe tema juurest jalga,ära usu tema masimagusat juttu ja ära andesta.sellest ei ole kasu.ise tean.
to kui 7. juuni 2018 11:40
oota mida ma nüüd lugesin? et kui jaksab kõvasti vastu virutada ja see "aitab", siis tasub selle mehe juurde jääda? ise ka aru saad, mida kirjutad? räme mõtteviis ikka. kui mees korra lööb, tuleb lihtsalt kohe joosta tagasi vaatamata. vastu võib muidugi virutada, jalaga näiteks kubemesse, aga jääda sellisega kindlasti ei tohi.
! 7. juuni 2018 09:13
Pöörduda tuleks avaldusega ikka politseisse.
noh 7. juuni 2018 11:42
kui sul just luud pooleks pole ja nägu segi, siis ei tee politsei midagi, mees ju väidab, et pole teinud. enamasti naised ise ütlevad, et kukkusid. kas pohlaku naine läks politseisse aastakümneid? või kas ojasoo armuke oleks läinud politseisse, kui poleks videole jäänud? ei, nad annavad alla ja lepivad ära, ei soovi isegi, et juImur karistuse saaks.
on ka selline asi täitsa olemas olnud Tartus , 8. juuni 2018 10:41
viidi ära ,aga paari tunni pärast oli tagasi ja hullem kui enne , aga tookordses miilitsas olid ,, sõbrad napsivennad ,, ees sõber Juri päästis sõber Vello ja oligi asi tehtud ,taksistid ja miilitsad olid mõlemad ühesugused pätid ...
Jaajaa see asi tõesti nii ,et kui mindi ,,lõunale ,, 8. juuni 2018 15:53
siis miilitsauurija pani uuritava käeraudadega lauajala külge seniks ,kui ,,lõunal ,, käidud lasti lahti , aga vahel Antonishko Juril läks kauem sõpradega ,,lõunal ,, ja unustas ...
miks ma ei imesta.... 7. juuni 2018 08:57
Õhtuleht vägivallatseb ka , kustutab kommentaare ja nõuab artiklite eest raha.
Milleks õhtuleht kirjutab 7. juuni 2018 08:46
7. juuni 2018 08:06
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
arene veel humoristina 7. juuni 2018 11:43
ahaa 7. juuni 2018 07:52
Haigus ise pole otse pärit filmist, kuid filmist on pärit välja hüütav meetod. Haige on võimeline sellise plaani ellu viima. Mida rohkem häid filme, mida rahvas ise nõab, seda enam tekib ühiskonda ka uute väljapakutud meetodite elluviijaid. Ja veel: inimesed lihtsalt ei tea ega saa aru, et nii mõnegi vägivaldsusega läbiimmutatud kunstiteose on loonud tegelikult haige, sassi läinud inimene. Nii nagu on aru saada ka meedias avaldatud fotodest (näiteks rõhutatult seksistlikud fotod, ehkki oli võimalus avaldada ka selline foto, mis säilitaks pildistatu väärikuse). Mittearusaajad kiidavad takka, nende seas on isegi psühholooge oma "pingete maandamise ja kurjuse väljaelamise juraga". Nähtaval maailmal ja tegudel, millega nähtavat maailma luuakse, on interaktiivne ja põhjuslik seos psüühiliste häirete tekke ja haige käitumisega. Paradoks seisneb selles, et ühiskond, täpsemalt ühiskonnaliikmed oma kogumis ise loovad psühhilisi haiguseid ja samas võitlevad nende endi poolt esilekutsutud tagajärgede vastu (et end kaitsta), kuid kõige raskemad tagajärjed jäetakse siiski ühiskonna poolt loodud hüvede suhtes hüljatute, põlatute, vaesema elanikkonna kanda. Nii et lõppkokkuvõttes: mida rahvas ise on loonud, see ärkab ellu ja nõuab ellukutsuja kõrvale oma kohta. Kahjuks ühiskonna mõjukamad ellukutsujad lükkavad selle nõudleja kui süüdimatu vaiba "ise on süüdi" alla.

kohtu sistem 7. juuni 2018 05:35
haige inimene kohut ei saa pidada võib ära surra
kui mees peaks pöörduma 7. juuni 2018 04:04
et teda vägistati või peksti naise poolt, siis tuleb ametniku poolt üks suur naer.. ja asi lõpetatud.
. 7. juuni 2018 09:17
Kui kohe pöördusid, oleks ju vigastused näha pidanud olema?
Ette tänades, ohver M 7. juuni 2018 01:04
Miks ei kirjutata vaimse vägivalla alla kannatanutest? Kas vaimne vägivald polegi karistatav? Ja kirjutage, kuhu peaks pöörduma inimene kui ta kannatab just vaimse vägivalla käes (vahet pole, kas naine või mees)
7. juuni 2018 01:55
Üks asi korraga, said aru?
7. juuni 2018 02:42
Defineeri esmalt vaimne vägivald, kuna inimeste arusaam sellest on väga erinev. Kas sõim ja vandumine on vaimne vägivald, kas vihakõned ja ähvardamine on vaimne vägivald, kas avalik alandamine on vaimne vägivald? Seejärel defineeri kõik need ja vaata kui lihtne see oleks. Mõne meelest on aga isegi naise "näägutamine" juba vaimne vägivald.
02,42 7. juuni 2018 11:34
jah nii on, naise kõne neil vaimne vägivald, aga naise süstemaatiline sandiks peksmine ju vaimule ainult tervendavalt mõjub. Kõik need sinikatega naised, kes ei julge kellelegi otsa vaadata, on ju vaimselt kõige tervemad, nagu teada.
Vägivaldsed mehed on peast lapsikud, nagu näha.
nii on 7. juuni 2018 11:49
ja näägutamiseks peab mõni juba seda, kui naine julgeb küsida, et kas võiksid oma kolm paari musti sokke põrandalt üles võtta ja pesukorvi viia :D või et kui õllepudel üleeile ümber läks, äkki võiksid juba täna õlle maast ära pühkida :D jne.
to ette tänades 7. juuni 2018 11:47
sul on arvutis ainult õhtuleht või? muud infot arvuti välja ei anna? või ei suuda guugeldada? pealegi kuidas saab kedagi süüdi mõista ainult ühe poole sõnade järgi, vaimsest väqivallast ju sinikaid ei jää? võta siis salaja videosse, küllap siis saab ka karistada. nagu ma aru saan, oled mõnusasti selle vaimse väqivaIIatseja juures kostil edasi? ära minna ei oska? ei julge? ei taha, et no mis teised arvad, eks? no aga siis oled ise valinud oma elu, ega tema muutu, see on kindel.
Peep 6. juuni 2018 23:42
Aga mulle Meeldib see Uus tase kus hüplevad mustad ruudud ning mõttetuse eest tahetakse RAHA
Miks te teete nii??? 6. juuni 2018 23:33
Jõhkrus vajab isolatsiooni, aga õhtuleht vajab inimeste traumeerimise ära harjutamise medalit.
mismoodi nii? 7. juuni 2018 11:50
mis traumeerimise? lumehelbeke ei talu, kui faktidest räägitakse? siis on pärast hea öelda, et ma ei teadnudki, et keegi väqivallatseb? sellest tuleks iga päev suurte tähtedega kirjutada, ehk päästaks see mõne lapse sellises peres elamast.
Peep 6. juuni 2018 23:31
Ja nii ongi? Naine oli vaga ja vagur, ei piuksugi! Ja jõhkard lihtsalt tuli? Tuli naisukese ligi ja ÜTLES et nüüd lähed SINA saega juppimiseks. No proosit! Kas on raske aru saada lihtsast asjast- igal suhtel on kaks otsa. Ja milline ots selle alustas on enam kui kaheldav. Aga kisada ME TOO nad oskavad.
Ja sellel naisel pole miskit halada- mingu peegli ette...
Lihtne 7. juuni 2018 04:56
Siinkandis ainult sellised naised elavadki, kes tellivad praktiliselt iga päev endale korraliku kitli. Mehi siinkandis yldse polegi. Kohe kui möni ilmub vöi tekib ka kinni pannakse.
öäk 7. juuni 2018 11:51
paar parajaid, sa polegi midagi enamat väärt.
kle mees , ära üldista , koju tulles on ,, peremees ,, juba viha täis , ( k. 23, 31 ) 7. juuni 2018 08:17
kasvõi see et t e m a .auto kohapeale on keegi m ö l a k a s . parkinud ,
ei loe ka see kui naine ootab meest töölt koju soojasöögiga laual ,
ikka on see naine toas esimene ,kes saab esimesena pistuleikat ja kui naine julgeks
mõne rahustava sõna öelda ... ahhh kelle auto seal on , on ta sinu armuke või ,et kaitsed
ja niii asi saabki hoogu juurde ,seni kui tuuakse välja druzbad ja pistolid kapinukast ,
sõnadega ja sina julged veel siin piiksuda ...
pea nüüd hoogu 7. juuni 2018 11:53
kes valis sellise mehe, väqisi pandi kokku elama või? ära ei oska minna? kui ei oska, siis talu ja ära virise, ise ju soovid sellist elu järelikult. minuga näiteks pole kunagi ükski mees nii käitunud. äkki olen valivam kui sina?
7. juuni 2018 13:50
no sattus vale otsa, valis valesti? Ja siis? Peabki nüüd taluma? Vigade parandust teha ei tohigi. Kurta ei tohigi? Ikka tohib, kas tead.
Vead on parandamiseks, mitte nautimiseks.
Elu ei läheks siis edasigi, kui keegi viletsat elu paremaks keerata ei üritaks.
sa pole lihtsalt mehele saanud , kell 11,53 8. juuni 2018 13:29
egas muidu kekutad , vanatüdruk , äkki enne surma tuleb see ,,õnn,,ka sinu õuele :D :D
7. juuni 2018 09:25
Muidugi Peep! Kõik on naise süü! Oled sa vägivaldset suhet lähedalt näinud üldse või??? Mina olen. See naine sai peksa ja sõimata kõige eest,kaasa arvatud selle eest,et mees ennast paksuks oli söönud ja võõrad naised teda enam ei vaadanud,krt kõrvalt kah ei saa enam nii kergesti panna. Kõik oli puha naise süü ja selle eest peksa saigi.
ongi 7. juuni 2018 11:53
naise süü, et on lasknud seda endale teha. elab ju mehe raha peal, eks?
Aga 7. juuni 2018 12:03
Paljud vägivallatsejad ei lasegi ju naist tööle, siis naise üle täielik võim.
to peep 7. juuni 2018 11:51
100 % oled naisepe.ksja. loodetavasti karma leiab su ja karistab ülikarmilt.
Peep 10. juuni 2018 23:03
spets sulle vastan.-Jahh käin kogu aeg ringi Piits, Mõõk, Kasteet Saeketid ja muu relvastus taskus- seljakotis on veel leegiheitja, miinipilduja ning droonid millega leida NAISI ja neid ma hävitan- päevas koguneb keskmiselt 150.
Selline to peep peaks väljanäitustel suure rahva hulge ees näitama!!! Kuradi MEE TOOO
Peep 10. juuni 2018 23:11
kuule sina to peep. tule ma peksan sind.
Kui ei ole sa naine siis PEKSAN sind kuni saad NEIUKS ja ikka peksan. Peksan seni kuni olen 100 prossa kindel..
Peep 10. juuni 2018 23:14
Hea on issanda loomaaia süüks ajada aga mine vaayta ennast peeglist. Ja ...
Edu Sulle
Peep 10. juuni 2018 23:16
Maa võib lame olla aga ajukäärud siledad ei tohiks olla!
Eino Taruk 6. juuni 2018 22:46
Androfoobia õhutamine. Kes neid anonüümseid lugusid tellib. Ajakirjandus peaks tasakaalustama, aga mitte vaenu õhutama. Nüüd, palun, olge nii kena ja avaldage järgmine lugu meestevastasest vägivallast. Neid pole mitte vähem. Neid traumasid, mida naised esemega lüües või pihta visates on meestele tekitanud, on väga palju...teie aga treite lugusid nii nagu istanbuli meestevaenulik konventsioon ette näeb.
Eino Taruk 7. juuni 2018 13:19
Jälle see anonüümne / minu vastu ristisõda pidamas...
Jah 7. juuni 2018 09:23
Huvitav miks küll Taruk arvab, et meeste vastu ollakse ? Rumaluse ja jõhkruse vastu ollakse, aga need mõisted on ju Tarukile arusaamatud. Ja mis keelab meestel, kes tõesti kannatanud on, avalikkuse ette tulemast? Naised ei saa ju seda nende eest teha.
just 7. juuni 2018 11:55
ja kuidas saab mõni aru saada, et ollakse MEESTE vastu? ei, ollakse jõhkardite vastu, soost olenemata. kuid enamasti on nad siiski füüsiliselt tugevamast soost. enamasti. sellest ka see, et neid lugusid on rohkem ja kui tugevam pe.ksab nõrgemat, siis sellest ka rohkem räägitakse. loogiline ju, kuidas võib olla raske mõista nii lihtsat asja?
Eino Taruk 7. juuni 2018 13:21
"Huvitav miks küll Taruk arvab, et meeste vastu ollakse ?" Sest kajastus on ühepoolne, rumaluke. Mehed tulevad oma lugudega välja, aga neid avaldavad ainult meesõiguslaste blogid. Milliseid meil ei ole, sest riigi toetus ja välisriikide rahastus puudub. Erinevalt näiteks feministeeriumist jmt. Siingi on ebavõrdsus. Egalitaarsus peab olema sooneutraalne, mida täna siit loeme on feminism.
Eino Taruk 7. juuni 2018 13:24
Piltlikult: Kui kümme last nälgivad, üheksa tüdrukut ja üks poiss, ja sina toidad ainult tüdrukuid, väites, et neid on rohkem, ning lased poisil kärvata, siis tegelikkuses on selline tegu meestevaenulik. Just selline lähenemine on praeguses feministlikus ja põhivoolu poolt aktsepteeritud liinis tavapärane..
Jah? 7. juuni 2018 15:18
Ja milles see meestevaenulikkus seisneb ? Taruki meelest selles, et meestel ei ole igas valdkonnas täielikku eesõigust naiste ees ja täielikku võimu naiste üle.
No 7. juuni 2018 15:20
Tark mees suudab naistega argumenteerida ilma, et ta neid 'rumalukesteks' nimetab, aga kui ainus soov on lihtsalt iga hinna eest naistest üle olla, siis see küll erilist tarkust ega mehelikkust ei näita.
Ega siis 7. juuni 2018 16:01
Taruki tarkus on rohkem ikka targutamine.

6. juuni 2018 22:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Peep 6. juuni 2018 23:35
Tubli! Nüüd me saime kõik aru.
Sa oled jumaliku tõe MEILE selgeks teinud.
Kuradi sadist oled ka.
Kas sinu usk ongi see lõplik tõde maa peal.
... ....
Ja kobi oma sabatitega sinna kus su koht on.
asjatu paanika naiselt 6. juuni 2018 22:03
ostku endale pistolet TT ja mainigu nagu muuseas, et ma lasen sellega su jalgevahe hõredaks.
6. juuni 2018 21:58
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
E 7. juuni 2018 00:30
pidingi ootama kõigest tunnikese, küll Peep ja Eino Taruk juba teavad kuidas asjad käivad.
Ah et näägutas, irw 7. juuni 2018 01:57
Mis mees see siuke on, kui ei oska õiget naist valima, ja lahutada isegi pähe ei tulnud.
Naistepeksjad ei ole mehed. 7. juuni 2018 06:43
Vaid haledad kaltsud.Mees mehe vastu on püksid täis.Nähtud selliseid.
kulla ants, 7. juuni 2018 21:48
osad mehed polegi ju austust väärt. Mis ei tähenda kaugelt seda, et peksa saavad mitte austavad naised. Otse vastupidi, peksa saavad need naised, kes jumaldavad mehi, kuigi nende mehed pole isegi austust väärt.
naisuke 6. juuni 2018 21:46
Sest kuulus Leht kogub pappi!
Inimeste arvelt.
eks need abikaasad ole kõik ikka 100% naiste lapsed 6. juuni 2018 21:34
Ise tehtud ja tuleb Rahul olla
taevas hoia, 6. juuni 2018 21:47
see naine tegi endale mehe? Abiellus pojaga? Rõve!
Miks sa kaevanud pole?
Mh 7. juuni 2018 09:24
taevas hoia, kui rumalalt võib ikka mõelda, kes sinu sünnitas, karu või?
teavas hoia, 7. juuni 2018 11:27
mind kasvatasid ema-isa. Mis see sünnitamine asjasse puutub? Ega inimest sünnitus kasvata ja geene anna. Mis siin nii keerulist olla saab???
Vägivald sünnitab vägivalda, ju oli tüübi isa rusikakangelane.
kle taevas hoia 7. juuni 2018 12:47
mis su ajul viga on, et aru ei saa, mida öeldi? no et eks need mehed, kes pe..ksavad, ole ka oma emade sünnitatud ja kasvatatud ja emad on naissoost olnud. vanasti olidki kõik emad naissoost, nüüdsel ajal on popp, kui emad on ka meesssoost. õnneks varsti sugusid ei ole, siis pole ka vahet.
Kui 7. juuni 2018 16:03
Vahel on nii, et lugeja ei saa selle pärast aru, et kirjutaja pole suutnud üheselt mõistetavat teksti koostada.
teavas hoia, 7. juuni 2018 19:09
no jah 12,47, aga mis see sünnitus ühe inimese puudulikuks kasvatamisse puutub? Või tema geenidesse?
Tahad öelda, et kuna mehi ei sünnita mehed, siis nemad selle eest lausa naisi peksta - tappa võivad? Ja, kuna naised sünnitavad mehi, siis teine naine ei tohi meest hüljata, kuna meest sünnitas naine?
Sul mingi äraspidine loogika, loodetavasti pole sul tütreid...ega poegi.
Aga kus sina oled ,,tulnud ,, ?? 8. juuni 2018 10:47
leiti põllult kapsalehe alt või , nuujah ,sel le ongi sul selline lollmöla :D
Riho 6. juuni 2018 21:32
Omakohus. 6. juuni 2018 21:46
Kõigepealt see aferist saata ravile sundkorras ,siis võtta vastutusele elu ähvardamise eest ja väänata viis aastat päikest läbi ruutude.Miks Te kannatate aastaid , maarueisaa?
Avalikustada lähedastele sõpradele, kes ta oleks liistule tõmmanud ja saega vähe sõrme paitanud.Ta pole inimene?
Kuidas 6. juuni 2018 21:22

Kuidas 6. juuni 2018 21:22
6. juuni 2018 21:12
Miks see artikkel on salastatud?
7. juuni 2018 01:59
Mis mõttes salastatud? Igas poes ja kioskis saab kätte.