Eesti uudised

VIDEO | Jüri Adams: Savisaare kaasus on täielik õnnetus (61)

Ohtuleht.ee, 6. juuni 2018 20:26
Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees ja Vabaerakonna saadik Jüri Adams ütles, et Edgar Savisaare üle kohtupidamise lõpetamise otsus jääb kohtuniku südametunnistusele, kuid on täiesti selge, et paljude õiglusstundele mõjub see laastavalt.

"Savisaare kaasus on täielik õnnetus," ütles Adams Vabaerakonna portaalile Vabauudised. "Ebameeldiv on anda sellist intervjuud, mis põhimõtteliselt ütleb, et Eesti kohtusüsteemiga on kõik korras sellel päeval, kui just on tulnud uudis, et üks kohtunik on teinud otsuse, millega Savisaar sisuliselt enam kunagi oma varasemate tegude eest kohtu alla minema ei pea."

Adams usub, et otsus kannab sõnumit, et Eestis on lubatud varastada ja altkäemaksu võtta ning karistust kartma ei pea.

"Isegi kui see jutt Savisaare võimatult halvast tervisest oleks õige, siis kokkvõttev sõnum on keskmise Eesti kodaniku jaoks ikkagi negatiivne," seletas Adams.

Adams märkis, et Eesti koht korruptsioonitajumise indeksis on ajalooliselt olnud väga kõrge ning Savisaare protsess võib sedagi mõjutada.

"Kui nüüd tulemuseks on see, et Savisaare protsess lõpeb ja lisaks sellele korruptsiooni indeks tõuseb, siis on see veel suurem solvang Eesti rahvale," sõnas Adams.

Samal teemal

02.08.2018
Jüri Adams: Vabaerakond peab uuesti esimehe valima
20.05.2018
Prokuratuur vaidlustas Savisaare suhtes kriminaalmenetluse lõpetamise
14.05.2018
Haige Savisaar võib linnavolikogu kohast ilma jääda
06.05.2018
FOTO | Savisaarest jõudis internetti aastakümneid peidus olnud karikatuur