Maailm

Prantslane kavatseb ujuda üle Vaikse ookeani 

Toimetas Piret Kütt, 6. juuni 2018 11:53
Tokyost San Franciscosse ujuda kavatsev Ben LecomteFoto: AFP/Scanpix
51aastane Ben Lecomte kavatseb ujuda üle Vaikse ookeani. Õnnestumise korral saab prantslasest esimene inimene maailmas, kes sellega hakkama on saanud. Kokku tuleb südikal mehel läbida ligi 9000 kilomeetrit.

Lecomte, kes alustas 5. juunil teekonda Jaapanist USA lääneranniku suunas, kavatseb päevas ujuda 8 tundi, kirjutab BBC. Tokyost San Franciscosse jõudmiseks on ta arvestanud veidi enama kui kuue kuuga. 

Mees seisab järgmise poole aasta jooksul tõenäoliselt silmitsi mitmete ohtudega, seal hulgas näiteks tormide, haide, millimallikate ja äärmiselt madalate veetemperatuuridega.

Oma teoga loodab Lecomte tõsta teadlikkust kliimamuutustest, mistõttu teevad tema teekonnal märkmeid ka teadlased. Näiteks uurivad nad ookeanis leiduva prügi hulka ning mõju inimese südamele nõnda ekstreemse pingutuse puhul. Lisaks analüüsitakse Fukushima katastroofi mõju Vaiksele ookeanile.

Tokyost San Fransiscosse ujuda kavatsev Ben Lecomte Foto: AFP/Scanpix

USA-s elav Lecomte on treeninud avavees igapäevaselt tunde. Lisaks on ta teinud vaimseid harjutusi, et pööraseks teekonnaks kindlustada ka meeleline valmisolek. „Vaimne pool on märksa tähtsam kui füüsiline,“ ütles ta AFP-le. „Sa pead alati kindel olema, et mõtled millelegi positiivsele,“ selgitas ta. 

Ujuja sõnul on tema ettevalmistused Vaikse ookeani ületamiseks kestnud enam kui kuus aastat.

Siiski pole see Lecomte esimene uljustükk – ta on ka esimene inimene, kes ujunud üle Atlandi ookeani. 1998. aastal kulus tal 6400 kilomeetrit läbimiseks  73 päeva.

Tokyost San Franciscosse ujuda kavatsev Ben Lecomte Foto: AFP/Scanpix