Eesti uudised

Bussiohver Jürgen Ligi saatis talle kingitud Ivo Parbuse raamatu linnatranspordifirmale tagasi (34)

Siim Randla, 6. juuni 2018 06:19
Foto: Jörgen Norkroos
Liinibussi poolt teelt välja surutud harrastusjalgrattur Jürgen Ligi saatis Tallinna Linnatranspordi AS direktorile Enno Tammele tagasi nende poolt saadetud Ivo Parbuse raamatu „Bussiga läbi ajaloolise Tallinna“ ja ta kaalub linnapea Taavi Aasa poole pöördumist. 

Foto: ev100.ee/et/bussiga-labi-ajaloolise-tallinna

Samal teemal

„Enno Tamm, Tallinna Linnatranspordi AS direktor, vastas lõpuks mu meilile. Sõida bussiga! Me siin oleme üks kamp, ei kavatsegi bussijuhile midagi öelda, võtame hoopis vanalt korruptandilt maksumaksja raha eest raamatuid ja ühe anname sulle,“ teatas poliitik Jürgen Ligi. Tema saadab raamatu Tammele tagasi.

Ligi pöördus TLT poole pärast seda, kui 23. mai õhtul oli liinibuss tekitanud liiklusohtliku olukorra Paldiski maanteel ja teda teelt välja surunud. TLT kinnitab, et too buss töötas kella 18.31-ni  5. liinil, lõpetades Männiku dispetšerpunktis, edasi suunas liikluskorraldaja bussi Hobujaama dispetšerpunkti. Ligi sõnul nõuab ta välja busside graafikud, et  aidata firma ta jõhkrutseva töötajani, kuna firma ise seda teha ei taha. „Normaalne firma otsiks juhi ise üles, teeks talle hoiatuse ja annaks avalikkusele ja firma sissegi sõnumi, et kaasliiklejate ründamist ja ohustamist ei aktsepteerita. Praegu antakse vastupidine sõnum,“ rääkis Ligi.

„Kuna kõikidel olevat ka GPSd, on eriti lihtne kindlaks teha, kes sõitis 23.mai õhtul 740 TAK bussist mõnikümmend sekundit ees. Ehk on seal registreeritud ka reeglipäratu peatus, mis mu tee lõplikult sulges,“ sõnas Ligi.  Kui vastust ei tule, lubab Ligi pöörduda linnapea Taavi Aasa poole.

TLT avalike suhete spetsialist Urmas Tooming ütles, et humoorikas võtmes Tallinna bussiliikluse eilset päeva käsitlev raamat kingiti Jürgen Ligile lootuses, et selle lugemine mahendab tema suhtumist ühistransporti, millel on Tallinnas pikk ja tähelepanuväärne ajalugu.

Samal teemal

11.06.2018
Graafikut ennetanud bussifirma kaebas maanteeameti kohtusse
30.05.2018
LINNATRANSPORDIAMET: harrastusrattur Jürgen Ligi süüdistas bussijuhti alusetult
29.05.2018
Kiuslik bussijuht surus rattaga liigelnud Jürgen Ligi teelt välja