Arvamus

ARVAMUSTEBLOGI | Yana Toom Savisaarest: kahju, et kohus sellist otsust varem ei teinud (29)

Ohtuleht.ee, 5. juuni 2018, 17:48
Yana ToomFoto: Robin Roots
Täna otsustas Harju maakohus lõpetada korruptsioonis süüdistatava Edgar Savisaare kohtuprotsessi menetlus. Loe Õhtulehe blogist, milliseid tundeid tekitas otsus tuntud inimestes!

21:12

Riina Solman: Savisaar peaks lahkuma Tallinna volikogust

IRLi kuuluv Riina Solman ütles Delfile, et õigusriigis nagu Eesti on, kuulub kohtu otsus kuulub aktsepteerimisele ja täitmisele.

"Avalikkust peaks nüüd huvitama Savisaare õiguslik seisund Tallinna volikogu töös jätkamisel. Kui me teame, et kohus on otsustanud, et tema tervis kohtupidamisele vastu ei pea, on õiglane järeldada, et väga haige inimene ei ole võimeline Tallinna volikogus töötama ja valijaid esindama," arutles Solman.

Solmani sõnul kestavad kahe nädala tagant toimuvad istungid mõnikord hiliste õhtutundideni, kuid Savisaar on ise varem sotsiaalmeedias öelnud, et suudab istungil osaleda maksimaalselt paarkümmend minutit.

"Kohal ongi ta käinud iga kolme kuu tagant umbes sellise ajavahemiku, sest kui kolme kuu jooksul end kohalolijaks ei registreeri, peatub mandaat automaatselt," nentis Solman.

19:42

Lugeja: mina tunnen Savisaarele kaasa

"Võim ja raha on need asjad, mis meil loevad. Mitte inimlikkus ja mitte kaastunnne ja empaatia. Kõikidele lõrisejatele soovitan panna end Savisaare nahka ja kas või püüda mõneks hetkeks kujutada, mida see inimene tunneb. Kujutada ette, mismoodi see on, kui pead elama ühe jalaga iga päev ja hommikust õhtuni ja homme ja ülehomme jälle. Lisaks veel need teised haigused," märgib lugeja Õhtulehe kommentaariumis.

"Talle poleks mitte mingit ekspertiisi vaja teha, kui võimumeestel oleks ettekujutusvõimet ja südant. Aga ei ole ju. Mina tunnen Savisaarele kaasa, olgu ta nii patune kui tahes."

18:53

"Kunagised lakeid on nüüd peremeesteks saanud ja põdurat "isakest" pole enam vaja. Savisaare-sugustele meestele on unustus ja hüljatus ehk iseenesestki üsna suur karistus," kirjutab Õhtulehe veebitoimetaja Greete Kõrvits. Loe lähemalt siit.

18:40

Lugeja: Savisaar tõestas taas, et tema võib endale kõike lubada

"Nagu arvata võis, lõppes see kohtuprotsess Edgari võiduga. Selge see, et selle võib prokurör edasi kaevata, aga mõtet sellel pole. Savisaar on järjekordselt tõestanud, et tema võib endale kõike lubada," kirjutab lugeja Õhtulehe artikli "Savisaare protsessi lõpp: kohtu hinnangul ei suuda ta istungitel osaleda ega karistust kanda" kommentaariumis.
"Kui Savisaar läks 1991. aastal teletorni juurde ülikonnas, ilma relvadeta, tankidele vastu, siis nüüd astus ta invaliidina Eesti kohtusüsteemi vastu. Mis sellest, et mõlemal juhul oleks ta justkui pidanud kannataja pool olema ja lüüa saama. Selge on see, et kui see kohtuasi oleks veel ja veel kestnud, siis oleks ju maksumaksja raha raisatud veel ja veel ja kes teab, kui kaua. Ega kohtul ikka midagi teha ei ole, kui inimesel tervis äkki halveneb, olenemata igasuguste ekspertkomisjonide arvamusest, siis ikka ei saa inimest süüdi mõista. Kohus peab sellega arvestama, olgu siis need tõendid fabritseeritud või mitte."

18:23

Krister Paris: see näitab, et meil on ikkagi sõltumatu kohus

"Kui midagi otsida positiivset, siis seda, et isegi truimad Savisaare jüngrid ei saa enam rääkida poliitilisest kättemaksust ning kallutatud kohtust," kirjutab Krister Paris Eesti Päevalehes.

"Kui hästi läheb, jääb see arm koguni kaunistama meie kasvamist õigusriigiks. Juhul muidugi, kui tervislikel põhjustel protsessi lõpetamist ei hakata tõlgendama õigeksmõistmisena (aga süüdimõistva otsuseta ta seda sisuliselt on) ning sellega uhkeldama. Ma päriselt Savisaare pieteeditundele ei panustaks."

18:04

Professor Jüri Saar: kohus läks hämarale territooriumile

"Minu esmase hinnangu järgi läks kohus niisugust otsust tehes õiguslikus tähenduses väga hämarale territooriumile," kirjutab Tartu ülikooli kriminoloogiaprofessor Jüri Saar Eesti Päevalehes avaldatud arvamusloos.

"Advokaat andis juba selle kohta märku, kui teatas, et taotleb kohtukulude hüvitamist ja konfiskeeritud sularaha tagastamist. Tema tugineb arusaamale, et kõik, keda kohus pole süüdi mõistnud, on süütud (süütuse presumptsioon)," arutleb Saar, kas tegemist polnud õigeks mõistva otsuse ühe versiooniga.

Saar märgib, et lisaks oleks huvitav ja vajalik teada saada, mida üldse tähendas arstlik ekspertiis Savisaare suhtes ning kolmas ja praktiline küsimus on, kuidas saab kohtupidamine edasi kesta, kui peamine kahtlusalune on menetlusest väljunud ja on füüsiliselt olemas, vastutusvõimeline, kuid tervislikult teda kohtu jaoks enam pole olemas.

17:39

Yana Toom: kahju, et kohus sellist otsust varem ei teinud

"Tundsin kergendust. Ja mul on väga kahju, et seda ei tehtud varem," ütles Keskerakonna liige Yana Toom intervjuus ERRi ajakirjanikule Toomas Sildamile.

Vastates küsimusele, kas tal on kahju, et nüüd ei saagi teada, kas Savisaar on toime pannud kuriteod, milles prokuratuur teda süüdistas, ütles Toom, et muud valikut ei olnud.

"Siin oli vist kaks valikut: kas me kunagi ei saagi teada või siis Edgar sureb kohtusaalis. Arvestades meie kohtupidamise tempot ja seda, kuidas asi seni kulges, ma arvan, et see kohtupidamine võiks kesta veel aastaid," rääkis Toom.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee