Maailm

BIKIINID SAHTLISSE: Miss America iludusvõistlusel ei toimu enam õhtukleidi- ega bikiinivooru (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. juuni 2018 18:57
Hüvasti, bikiinid!Foto: Reuters/Scanpix
Miss America organisatsioon teatas teisipäeval, et ei korralda suurel missivõistlusel enam bikiinivooru, vahendab ABC News. Vähe sellest, tegemist polegi enam rangelt võttes iludusvõistlusega, kuna osalejaid ei hinnata enam välimuse järgi.

„Meil ei ole enam iludusvõistlus,“ ütles endine miss ja peagi Miss America Organizationi juhatuse esinaise ametisse asuv Gretchen Carlson. „Meil on päris võistlus.“

Samal teemal

Tema sõnul asendatakse bikiinivoor interaktiivse vooruga, kus missikandidaatidel on võimalus kohtunikega suhelda. Seal peavad nad esitlema oma kõneoskust, intelligentsi ning oma isiklikku arusaama Miss America tiitlist.

Ära jääb ka õhtukleidi kandmise kohustus. Selles voorus palutakse osalejatel hoopis näidata oma isikupära ning kanda midagi, milles end enesekindlalt ja mugavalt tunnevad. Carlson selgitab: „Nii paljud noored daamid kirjutavad meile ja ütlevad: „Küll tahaks ka osaleda, aga kontsade ja ujukate väel ma lavale minna ei taha.“ Nii et teate mis, me ei tee seda enam!“ Ta lisab: „Kes siis ei tahaks olla jõustatud, õppida juhtimisoskusi ja maksta ülikooli eest, samal ajal näidates maailmale, kes sa oled, sügaval sisimas, oma hinges. Vaat selle põhjal hindame me neid edaspidi.“ Carlson loodab, et muudatused tekitavad noortes naistes missivõistluse vastu rohkem huvi. Miss America juhtivpositsioonidel on sellest aastast ainult naised.

Samal teemal

13.05.2018
VIDEO | Kristiina Heinmets-Aigro: iludusvõistlus on naiste endi valik ja bikiinivoor ei ole kindlasti alandav
06.05.2018
Miss Raplamaa korraldaja Maris Laev: oleme isegi mõelnud bikiinivooru ära jätmisele!
06.05.2018
Missi-issi Raivo Kiisler Miss Ameerika konkursi muudatustest: kas nüüd ronivad lavale paksud prillidega naised?
27.11.2017
SKANDAAL: USA missi-issid mõnitasid oma kirjavahetuses iluduskuningannasid