Krimi

Riigikohus tühistas noorukitapja karistuse (28)

Liis Vaksmann, 6. juuni 2018 11:57
Omakohtu paigale tõid 2016. aastal MIhkli sõbrad küünlaid.Foto: Aldo Luud
Täna tühistas riigikohus Tartu maakohtu ja Tartu ringkonnakohtu otsuse Mati Keemi osas ning saatis kriminaalasja maakohtule uueks arutamiseks teises kohtukoosseisus.

Tartu maakohus tunnistas läinud aasta 13. juunil Mati Keemi süüdi ühe rusikalöögiga 16-aastase noormehe surma põhjustamises ja karistas teda seitsmeaastase vangistusega. Joobes Keem vihastus Võrumaal Urvaste vallas Kuldre külas noorukite peale, kes olid tema autorehvid tühjaks lasknud. Hoovi jooksnud mees lõi esimest ettejuhtunud noorukit, kes kukkus vastu kändu ja suri.

Samal teemal

Maakohtus saatnuks Keemi neljaks aastaks ja kaheksaks kuuks kuuks vangi. Keem kaebas maakohtu otsuse edasi, aga ringkonnakohus jättis rahuldamata.

Keem läks õnne proovima ka riigikohtusse. Tema taotluses sooviti maakohtu otsuse tühistamist ja teo kvalifikatsiooni muuta. Keemi kaitsja hinnangul jäi ka ringkonnakohtu otsuses üles kahtlus, et ega noormehe surm polnud põhjustatud näiteks ka noormehe enda alkoholijoobest. Samuti viitas kaitsja, et kohtud on pidanud kaitsja väiteid noormehe terviseprobleemide kohta ekslikult vaid hüpoteetiliseks.

Riigikohu kriminaalkolleegium menetles juhtunut kaks kuud ja eile saigi Keem oma tahtmise. Riigikohus rahuldas osaliselt Keemi ja tema kaitsja taotluse ja saatis kohtuasja tagasi maakohtusse.

Kohtuasja uuel arutamisel tuleb tuvastada, kas süüdistataval oli kannatanut lüües tahtlus tekitada talle tervisekahjustus ning kas just Keemi löök põhjustas surma.

Noormees kaotas oma elu

Läinud aastal leidis Tartu maakohus, et surma saanud noormees oli 2016. aasta 14. juulil kesköö paiku koos 18- ja 15-aastase noorukiga Võrumaal Urvaste vallas Kuldre külas asuva kortermaja ees.

Majaelanikust tunnistaja ja ühe teise, 15-aastase noormehe vahel tekkinud tüli tagajärjel lasi viimane maja ees seisnud süüdistatava pojale kuuluva auto rehvist õhu välja.

Tunnistajalt sai Keem teada, et keegi tegutseb auto kallal. Süüdistatav läks õue auto juurde, kuid sel hetkel oli seal vaid kannatanu, keda Keem lõi rusikaga ühe korra näkku. Noormees kukkus ja kaotas teadvuse. Süüdistatava palvel kutsuti seejärel kohale kiirabi ja kannatanu toimetati haiglasse, kus ta suri 15. juuli pärastlõunal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee