Eesti uudised

Minister: linnahallist võiks saada kodu rahvusooperile ja ERSO-le (17)

Toimetas Silja Ratt, 5. juuni 2018, 13:08
Linnahall Alar Truu
Kultuuriminister Indrek Saar osaleb täna, 5. juunil kell 14.00 algaval Riigikogu kultuurikomisjoni istungil. Kõne alla võetakse Rahvusooperile Estonia ja Eesti Riiklikule Sümfooniaorkestrile (ERSO) sobiva keskkonna loomine Tallinna Linnahalli.

Rahvusooper ja ERSO on uute ruumide vajadusest kõnelenud aastaid. Enne linnahalli on kaalutud ka mitmeid muid võimalusi.

Samal teemal

„Tallinna Linnahall peaks tulevikus olema igal juhul mitmeotstarbeline hoone, kuhu mahuksid nii kultuur kui ka sinna planeeritav konverentsikeskus. Põhjalik analüüs peab näitama, kas maja on piisavalt suur, et seal saaksid külg külje kõrval eksisteerida rahvusooper, ERSO ja konverentsikeskus. See oleks praeguse teadmise juures ideaal, mis eeldab kõigi osaliste head koostööd. Kultuuriministeerium on selleks valmis,“ kinnitas kultuuriminister Indrek Saar.

Majanduslikku analüüsi, kui palju kogu ettevõtmine võiks maksma minna, ei ole veel tehtud. Tallinna Linnahall kuulub ka muinsuskaitse alla, mis seab hoone kordategemisele eritingimusi.

„Väärtuslik objekt säilib kõige paremini siis, kui seda aktiivselt kasutatakse. Püsiva kultuurifunktsiooni lisamine rahvusooperi ja ERSO näol annaks tulevasele keskusele kindla konkurentsieelise ning lahendaks aastaid kuuma kartulina veeretatud küsimuse uuest ooperimajast ning ERSOle vajalike töötingimuste loomisest,“ lisas Saar.

Kultuurikomisjoni istungile on lisaks kultuuriministrile kutsutud ka ministeeriumi asekantsler Hillar Sein, Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie, Rahvusooperi Estonia direktor Aivar Mäe, Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõrvalt ning Tallinna Linnahalli juhatuse liige Kaija Jäppinen.

Mullu kirjutas Õhtuleht, et Tallinna Linnahalli rekonstrueerimise projekt näeb ette moodsat konverentsikeskust, tipptasemel kontserdisaali ja mereäärset äripinda. Rekonstrueerimine maksab esialgsetel hinnangutel 80–100 miljonit eurot, see jaguneb laias laastus pooleks riigi ja Tallinna vahel. Projektiga tehti algust juba mõned aastad tagasi, paraku on asi venima jäänud.

17 KOMMENTAARI

s
See ehitis meenutab linnulennult 5. juuni 2018, 21:44
supersuurt lehma kakahunnikut ja eriti veel nüüd,kui ta ülimalt rääma
lastud minna.Seevastu saal ja garderoob võiks jääda,selle ümber aga
projekteerida midagi tõesti austusväärset ja võimalusel ka valmis ehitada.
t
tule taevas appi 5. juuni 2018, 21:20
Vaadake palun maailma ooperiteatreid, ilusad hooned linna südames, sinna nõukogude monumentaalahitektuurilse käki sisse, Eesti Vabariigi ooperiteater teha, kas häbi pole? Võte palun see hoone muinsuksaitse alt maha, ja tehke ilus kuhi killustikku on parem vaadata.
Loe kõiki (17)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee