Maailm

Ametist lahkuv Starbucksi juht soovib saada tulevaseks USA presidendiks?

Ohtuleht.ee, 5. juuni 2018 09:36

2 KOMMENTAARI

v
vanasõna/ 5. juuni 2018 10:43
Tahtmine on taevariik!
Või et vana sihib kohe USA presidendiks ja juba kuulutabki sellest? Mina näites tahaks kah mingiks väga suureks ja tähtsaks meheks saada! Näiteks võiks ehk püüda Rooma paavstiks, sest teoreetiliselt võib selleks saada iga usklik, kes katoliku usku astub ja vaimuliku seisusse pühitsetakse. Kui karjäär piisavalt kiireks ning edukaks osutuks ja kardinalikübara katte tooks.
Teisteks kohtadeks on mitmeid piiravad eeltingimusi. Näiteks USA presidendiks ma ei saa minusugune mitte kunagi saamagi, sest et ma ei ole sündinud USA kodanik. See on aga kandideerimisel põhipunkt. Hilisem kodakondsuse omandamine ei lähe kahjuks arvesse. Isegi kui selle kunagi hangiksingi.
Vene tsaari koht poleks kah just paha. Aga kahjuks ei saa ma mitte kuidagi tõestada, et põlvneksin Romanovite suguvõsast. Aadliseisus ning troonijärglused käivad ikka sünnipära ning põlvnemise järgi. Nii on ka kõigi teistegi troonide puhul. EW presidendi kohta ei saa maailma mastaabis küll mitte kuidagi kuigi suureks positsiooniks pidada. Ja mingi ülemsootska kohta ammugi mitte.
Seega, mis mul siis üle jääks? Ilmselt vaid Rooma-katoliku usku astumine ning preestriks õppimine ja pühitsemine. Ning forsseeritud tempos sealse karjääri tegemine..
s
5. juuni 2018 12:26
sina, goi, ei saa mitte milekski.