Eesti uudised

Politsei pani kihutanud mootorratturil käed raudu (13)

Arvo Uustalu, 5. juuni 2018 00:10
KUULSUSETU LÕPP: Kihutaja peab elu üle järele mõtlema arestimajas.Foto: Aldo Luud
Mootorrattaga Tartus enam kui 100 km/h tehtud lustisõit lõppes arestimajas: politsei eest kihutades tegi juht õhulennu ja maandus muruplatsile, kust korravalvurid ta kinni nabisid.

Eile lõuna ajal märkas liikluspatrull Tartus mootorratturit, kes sõitis asulasisesel teel neile vastu enam kui 100kilomeetrise tunnikiirusega. Politseimasin sõitis mootorratturile järele ning andis juhile peatumismärguande, kuid too lisas hoopis gaasi ja põrutas punase tulega üle ristmiku edasi. „Mootorrattur võttis üles veelgi suurema kiiruse, kaotas Lääne tänava ringristmiku lähistele jõudes kontrolli sõiduki üle ning nii juht kui ka ratas paiskusid ringristmiku haljasalale. Juht püüdis joostes põgeneda, kuid tabati sealsamas,“ kirjeldab kihutaja kinni pidanud liikluspolitseinik Enn Virk. Kui juhi isik oli tuvastatud, selgus ka põgenemise põhjus: 27aastane mees on varemgi hulga liiklusrikkumistega politsei huviorbiiti sattunud.

Samal teemal

„Sel korral sai rikkumiste nimekirja ühekorraga kiiruseületus, peatumismärguande eiramine ja juhtimisõiguse puudumine ning tagatipuks oli sõiduk registreerimata,“ kirjeldab Virk. Kihutaja viidi esialgu arestimajja. „Mehele määratud karistused ei ole tema liikluskäitumisele mõju avaldanud. Nii ei ole muud võimalust, kui talle kohtus aresti taotleda ja huligaan ajutiseltki liiklusest isoleerida. Ühtlasi antakse talle võimalus arestimajas rahulikult järele mõelda, et kui mootorsõidukitega liiklemine nii üle jõu käib, peaks ehk hoopis jalgsi liikumisele panustama,“ soovitab Virk.

Kihutaja tabamise märulit huviga jälginud noormehed ütlesid Õhtulehele, et 600kuubikuline Kawasaki mootorratas lendas nagu tuul, kuid sisenes ringile sisuliselt otse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee