Maailm

Londoni kohus mõistis terrorirünnaku plaanimises süüdi 18aastase tüdruku (8)

Toimetas Greete Kõrvits, 4. juuni 2018 21:03
Safaa BoularFoto: AFP PHOTO / Metropolitan Police Service
Londoni kohus mõistis terrorirünnaku planeerimises 18aastase Safaa Boulari. Boular on noorim naissoost ISISe liige, kes Suurbritannias terrorisüüdistuse saanud on, kirjutab BBC.

Boular plaanis tulirelvadega varustatult rünnata Londonis asuvat suurt Briti Muuseum (ingl. k. British Museum). Samuti mõisteti tüdruk süüdi varasemas katses terrorikuritegude sooritamsie eesmärgil Süüriasse sõita. See plaan jäi ära, kui tüdruku kihlatu Süürias droonirünnakus hukkus.

Safaa Boular radikaliseerus 2015. aasta Pariisi terrorirünnakute järel. See toimus peamiselt virtuaalmaailmas, kus ta ka oma tulevase kihlatuga kohtus. Paari jälgis Briti luureteenistus, mille töötajad internetis ISISe tegelasi mängisid. Boular ei kohtunud päriselus oma tulevasega kunagi, ka kihlus sõlmiti virtuaalselt.

Prokuröride sõnul muutus tüdruk kihlatu surma järel veelgi veendunumaks terroristide jüngriks. Peagi võttis politsei ta vahi alla. 27. aprillil plaanisid Boulari õde ja ema Westminsteri lähistel noarünnaku korraldada, kuid nabiti koos veel ühe kaasosalisega sama päeva hommikul kinni.

Terrorivastase agentuuri esindaja selgitas, et perekond on täiesti düsfunktsionaalne ning et ehkki hullema ärahoidmiseks kaasati nii kohalikud sotsiaalteenused, korrakaitse, koolid ja muud asutused, oli ühel hetkel selge, et Safaa Boular oma plaanist loobuda ei kavatse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee