Maailm

KOHTUMINE VIINIS: Putinit turvab tuhatkond Austria sõdurit  (21)

Aadu Hiietamm, 4. juuni 2018, 17:30
TAASKOHTUMINE: Venemaa president Vladimir Putin (paremal) ja Austria kantsler kohtusid 28. veebruaril Moskvas. Teisipäeval saadakse taas kokku Viinis. Foto: Reuters/Scanpix
Austria presidendi Alexander Van der Belleni kutsel teeb teisipäeval töövisiidi Viini Venemaa president Vladimir Putin. 

Austria kaitseministeeriumi teatel turvab Putini julgeolekut tuhatkond Austria sõdurit. Viini kohal suletakse osaliselt ka õhuruum. Patrull-lende sooritavad kümme Austria sõjalennukit ja seitse sõjaväekopterit. Kaitseministeerium palus Viini elanikel suhtuda tugevdatud turvameetmetesse mõistvalt. 

Samal teemal

Putinile on visiit Austria pealinna esimene külaskäik Euroopa Liidu liikmesriiki pärast märtsis Venemaa presidendiks tagasivalimist. Formaalselt on visiidi ajend 50 aasta möödumine NSV Liidu gaasitarnete algusest Euroopasse. Täpsemalt kirjutas just Austria 1. juunil 1968 esimese Lääne-Euroopa riigina vastavale lepingule alla.  

Putin kohtub Viinis eraldi nii Austria presidendi Alexander Van der Belleniga kui ka kantsler Sebastian Kurziga. Venemaa ja Austria kaubakäive on ligi viis mijardit eurot aastas. Sellega on Venemaa Austria kaubanduspartnerite seas 16. kohal. 

Venemaa ja Austria president avavad Viinis kunstiajaloomuuseumis näituse, kus saab näha ka meistriteoseid Ermitaaži varamust. 

Seekordne visiit Austriasse on Putinil juba kuues. Esimese tegi ta 2001. aasta veebruaris ning viimase 2014. aastal. 

Viin on varem olnud ka kunagise NSV Liidu ja USA juhtide kohtumispaik. Nii kohtusid seal 1961. aastal Nikita Hruštšov ja John Kennedy ning 1979. aastal Leonid  Brežnev ja Jimmy Carter. 

Austria juhid näeksid meelsasti, et ka Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine toimuks Viinis.   

21 KOMMENTAARI

b
bbs 5. juuni 2018, 14:26
Ma arvan, et see on seesama sotsinärakast moderaator, kes EKRE maha tahab teha ja Putinit ülistada?
n
niisiis 5. juuni 2018, 14:24
Panite tähele või, Putini KGB hoiab ohjes ka juba Õhtulehe kommentaariumi, negatiivsed kommentaarid kus vihjatakse suurimale mõrvarile peale Stalinit on nüüdsest keelatud Eesti Vabariigis? Kas Eesti Vabariigis on kaotatud sõnavabadus ja oleme Putini klanni all ikkes?:)
Loe kõiki (21)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee