Eesti uudised

Eksminister Jaak Aab sai tööle Tallinna linna palgale (49)

Toimetas Silja Ratt, 4. juuni 2018 11:46
Jaak Aab Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinna haigla projektijuhi Sven Kruubi kõrvale asus 1. juunist tööle endine sotsiaal- ja riigihalduse minister Jaak Aab.

Nõuniku peamisteks tööülesanneteks on haigla valmimisele eelneval perioodil haiglate tööjaotuse ja kompetentsikeskuste määratlemise ettepanekute väljatöötamine koostöös haiglajuhtide, erialaspetsialistide, ministeeriumite ja Haigekassaga, samuti Lasnamäe tervisekeskuse projekteerimise lähteülesande koostamine.

Samal teemal

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on tegemist vaieldamatult oma valdkonda tundva inimesega, kellel on rikkalikud teadmised ja kogemused. „Kahekordse ministrina on Jaak Aabil ette näidata üle-eestilisi reforme ning mitmeid suurprojektide elluviimise õnnestumisi. Haigla projekt on samuti suur ning hõlmab mahukaid protsesse, luues täiesti uue kvaliteedi Eesti tervishoiusüsteemi ja parandades oluliselt arstiabi kättesaadavust. Leian, et Jaagu liitumisega suudame antud projekti ja selle protsesse kiirendada ning alustada tõsisemaid läbirääkimisi erinevate osapooltega,“ sõnas Mölder.

Abilinnapea lisas, et projekti ootavad veel ees põhjalikud analüüsid, ettepanekute väljatöötamine, tööjaotuse kujundamine ja mitmed läbirääkimised erinevatel tasanditel, mistõttu rõõmustab, et linn saab kasutada projekti nõunikuna mitut ministriportfelli omanud Jaak Aabi ning tema kogemusi.

Jaak Aabi sõnul on uue Tallinna haigla rajamisel võtmeküsimuseks praeguste haiglate ja arstiabi osutajate vaheline koostöö. „Sisuliselt tuleb kokku leppida, kuidas ja kus arendatakse erinevate tervishoiuteenuste kompetentsi, et vältida ülearust dubleerimist, veelgi parandada kvaliteeti ja efektiivsust. Kuna esimese üksusena on Tallinna haigla territooriumile Lasnamäel plaanis ehitada nüüdisaegne tervisekeskus, siis on minu ülesandeks projekti lähteülesande ja võimaliku rahastamisskeemi väljatöötamine,“ ütles Aab, lisades, et tema jaoks on väga oluline, et projekti oleksid kaasatud pere- ja eriarstid, kes nimetatud keskuses tegutsema hakkavad.

Aab asus 1. juunist tööle lepingulise töötajana Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametis Tallinna haigla projekti nõunikuna. Tema brutokuupalk on 2500 eurot. Jaak Aab oli Eesti Vabariigi sotsiaalminister aastatel 2005-2007 ning riigihalduse minister möödunud aasta juunikuust kuni 2. maini 2018.

Ministriameti kaotas napsitamise pärast

Endine riigihalduse minister Jaak Aab teatas aprilli keskpaigas toimunud erakorralisel pressikonverentsil, et astub tagasi, kuna tabati autoroolis jääknähtudega ja kiiruse ületamiselt. 

Aab tunnistab, et ministriametile saatuslikuks saanud päevale eelnenud õhtul oli tal väike istumine sõprade seltsis – käidi saunas, räägiti juttu ning joodi lahjat ja kangematki alkoholi. „Olin sõprade juures ega pidutsenud avalikus kohas. Õhtul käisime saunas ja istusime pikalt, sest ma polnud sõpradega ammu kohtunud,“ ütles mees toona.

Eksminister sai aga ametist lahkudes pea 29 000 eurot hüvitist kuue kuu ametipalga ulatuses (Aabi põhipalk oli 4552,6 eurot - toim), millele lisandus puhkusetasu kompensatsioon 1514,75 eurot.

Pärast ministrikohalt lahkumist jätkas Aab tööd Tallinna volikogus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee