Eesti uudised

Tugev kontroll hirmutab? Eestlased väidetavalt iseteeninduskassasid ei peta (48)

Maarit Stepanov, 3. juuni 2018, 19:41
KAALUB KAUBA: Iseteeninduskassadest läbi löödav kaup tuleb näiteks Rimi kauplustes asetada alusele, mis kaalub kauba. Juhul, kui seade tuvastab, et sellele pandud kraam on kõvasti kergem või raskem, kui ta olema peaks, annab seade sellest kassasid valvavale müüjale märku.Foto: Teet Malsroos

Kui Suurbritannia iseteeninduskassade kasutajatest tunnistab iga neljas, et on oma elus vähemalt ühe asja poest maksmata kaasa viinud, siis Eesti poodide esindajate sõnul siinsed ostjad agaralt kassasid petta ei proovi. Kui kliendil on pikad näpud, leiab varastatud kraami endiselt pigem tema hõlma alt.

Briti väljaande The Times hiljutises artiklis osutati, et inimeste ostude põhjal on saareriigi elanikes tärganud suur porgandilembus – möödunud aastal osteti 800 miljonit porgandit rohkem kui 2013. aastal.

Londoni ülikooli kriminoloogia vanemlektor Emmeline Taylor selgitas The Timesile aga, et porgandite ostmise taga võib näha hoopiski kriminaalseid jooni. Iseteeninduskassasid kasutavad ostlejad löövad porgandite pähe kassadest läbi kallemaid asju, peaasjalikult avokaadosid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13. juuli 2018, 16:46
POOL TUNDI AVALIKKU ALANDUST: poe turvamees aheldas kliendi käeraudadega toru külge
6. juuli 2018, 09:05
Eksperiment: iseteeninduskassast võib alaealine hõlpsamini alkoholi kätte saada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee