Eesti uudised

GALERII | Riigikogu tähistas Eesti lipu päeva piduliku lipuheiskamisega (6)

Ohtuleht.ee, 4. juuni 2018 08:29
Pidulik lipuheiskamise tseremoonia pika Hermanni torni lipupäeva puhul. Eesti lipu 134. aastapäev.Foto: Stanislav Moshkov
Esmaspäeval, 4. juunil on Eesti lipu 134. aastapäev. Riigikogu juhatus ja Eesti lipu selts heiskasid varahommikul kell 7 pidulikult Pika Hermanni torni. Kell 14–19 on Pika Hermanni torn kõikidele huvilistele külastamiseks avatud.

Lipp heisati Eesti vabariigi hümni saatel ning lipuheiskamise toimkonnas olid Tallinna reaalkooli ja Johan Laidoneri seltsi esindajad. Kõne pidasid riigikogu esimees Eiki Nestor ja Eesti lipu seltsi esimees Jüri Trei. Õnnistussõnad ütles Eesti evangeelse luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Nestor rääkis oma sõnavõtus, et eriline rõõm on heisata sinimustvalget täna - Eesti vabariigi juubeliaastal.

„Keegi ei tea, kas Eesti Üliõpilaste seltsi liikmed oskasid aimata, et nad annavad meile sadadeks aastateks kaasa värvid, mis meid on hoidnud ja ühendanud, kaitsnud ja kasvatanud, aga kindlasti olid nad veendunud selles siis, kui nad Vaimatsverre Lääne-Mardi tallu meie lipu hoiule andsid, sest vaba riik pidi ju ükskord jälle sündima.“

„Lipp lehvib ja olgem uhked tema üle, nii nagu oleme uhked Eesti Vabariigi üle!“ sõnas Nestor.

Tasuta Pika Hermanni torni

Kuberneri aeda olid üles rivistatud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, vahipataljoni, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide ja akadeemiliste ühenduste auvalve, samuti seltside, ühingute ja koolide liputoimkonnad.

Mängis Kaitseväe orkester ja laulsid Eesti naislaulu seltsi koorid. Kooride esituses kõlasid Juhan Aaviku “Hoia, Jumal, Eestit” Aleksander Leopold Raudkepi sõnadele ja Enn Võrgu “Eesti lipp” Martin Lipu sõnadele.

Kella 14st pääsevad huvilised Pika Hermanni torni. Ladusama sissepääsu korraldamiseks jagatakse külastajatele tasuta pääsmeid, kuhu on märgitud torni pääsu kellaaeg.

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Tänavu möödub 134 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest.

Samal teemal

24.01.2018
FOTOUUDIS | AHHAA heiskas kõrgeima Eesti lipu
19.01.2018
SADA SÜNDMUST, MIS MÕJUTASID EESTIT | 5. koht: meie rahvusvärvid, mis on Eestit esindanud üle sajandi