Eesti uudised

Marina Kaljurand liitus sotsiaaldemokraatidega (105)

Toimetas Maarit Stepanov, 2. juuni 2018 16:28
Endine välisminister ja presidendikanditaat Marina KaljurandFoto: Jörgen Norkroos
Marina Kaljurand teatas laupäeval Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) üldkogul, et on astunud partei ridadesse ning kandideerib riigikogu valimistel.

"Need teemad, millest rääkisin presidendivalimiste ajal – julgeolek ja kindlustunne, üksteise ärakuulamine ja üksteisest lugupidamine, hoolimine ja abistamine – on teemad, mis on olnud ja jäävad mulle väga oluliseks," ütles Kaljurand üldkogu ees peetud tervituskõnes.

Samal teemal

Ta jätkas: "Ning ei ole mõtet valetada ega ilustada – poliitika võib olla julm, poliitika võib olla ebaõiglane ja halastamatu. Selleks, et seda muuta, tuleb tulla poliitikaväljakule ja mitte jääda kommentaatoriks või pealtvaatajaks."

"Ma olen väga uhke verivärske vanaema ja peagi saan veel ühe lapselapse. Ma tahan, et neist ja kõigist Eesti lastest kasvaksid ausad, julged, töökad ja väärikad inimesed. Ma tahan, et nende elu oleks parem kui meil. Ma tahan, et nad kasvataksid oma lapsi ja lapselapsi Eestimaal. Ma tahan, et pärandaksime oma lastele ja lastelastele parema, sallivama, ühtehoidvama, õnnelikuma ning rikkama riigi. Usun, et sotside ridades saan ma anda sellesse ka oma panuse."

Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski sõnul on tal isiklikult Kaljuranna liitumisest erakonnaga hea meel. "Ta on suurepärane täiendus meie meeskonnale," lisas Ossinovski.

Samal teemal

25.09.2018
Sotside esinumber europarlamendi valimistel on Marina Kaljurand
16.05.2018
OSSINOVSKI: ma ei jäta asju tegemata seepärast, et keegi mulle vastu töötab
04.05.2018
PARTEIDE VÄRSKED IDEED: prokuröridele suukorvid, sotside uus nägu, vana parteinime elluäratamine
02.05.2018
Jevgeni Ossinovski erakonna üldkogul: omastehoolduse probleemi lahendamine on möödapääsmatu