Galeriid

Kuidas kerkib taeva tuline kera Tallinna, Tartu, Pärnu, Rakvere ja Võru kohale?

FOTOVAATLUS | Päikeseratta hommikusirutus Eestimaa kohal  (2)

Robin Roots, 1. juuni 2018, 21:54
Tallinn Kuupäev: 8. mai Kell: 5.17 Kõrgus maapinnast: 60 m Temperatuur: +4,7 Robin Roots
Soojadel suveõhtutel kuulub eestimaalaste romantikapaketti kindlasti päikeseloojangu vaatamine: pleed rannaliivale ja piknikukorv keskele. Minu meelest on aga päikeseloojangutest palju ilusamad ja romantilisemad päikesetõusud!

Varajased hommikutunnid, kui päike horisondi tagant vaikselt tõusma hakkab, on kindlasti nautlemist väärt. Eriti suvised varahommikud, sest siis on õues värske ja karge ning kuumus veel ei lämmata. Ka on varahommikuti linnud ja loomad aktiivsemad ja mis kõige olulisem – linnamüra oleks keegi justkui nupust kinni keeranud.

Samal teemal

Tõstsin viiel maikuu varahommikul drooni autosse ja põrutasin eri linnadesse päikesetõusu jäädvustama. Teel olles nägin rohkelt metsaasukaid. Hirve nägin kolmel korral, põtra kahel. Olles teel Tallinnast Rakverre, jäi mulle silma vähemalt kuus kitsekampa. Loomi liikuski neil tundidel rohkem kui inimesi. 

Kõik, kes oma kodulinna minu droonifotodelt ära tunnevad, võiks aga varahommikul une silmist pühkida ja päikesetõusu oma silmaga üle vaadata. Teie linnad on päikesetõusu ajal imeilusad! Ööinimesed, kes vara ärgata ei jaksa, võivad ju ühe jutiga hommikuni üleval olla ja pärast päikesetõusu magama minna. On ju jaanipäev tulekul – siis venib pidu kindlasti pikale ja on põhjust päikesetõusuni üleval olla.

2 KOMMENTAARI

n
no 2. juuni 2018, 07:41
Olen varajane ja naudin päikesetõusu, see on imeline vaatepilt. Noorena, elades mere lähedal, istusin rannas ja vaatasin kuidas päike loojub. See on nii kaunis .
k
kas 2. juuni 2018, 02:19
piisoneid ja alligaatoreid ning karusid pold näha teel rakverre?
mõni uimane elevant ka ehk sirutas ennast kaskede vahel

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee