Elu

AASTA TELESERIAAL 2018 | "ENSV" režissöör Ain Mäeots: varem on meid süüdistatud nõukaaja nostalgias (9)

Jaanika Vilipo, 1. juuni 2018, 18:23
„ENSV“ MEESKOND: Näitleja Liisa Pulk (vasakult), stsenaristid Gert Kiiler ja Villu Kangur (kes sarjas ka näitleb), lavastaja Ain Mäeots ning osatäitja Mait Malmsten Kroonika meelelahutusauhindade jagamisel. Teet Malsroos
"Varem on meid süüdistatud nõukaaja nostalgias," räägib Kroonika meelelahutusauhindade jagamisel aasta teleseriaali tiitli pälvinud menusarja "ENSV" režissöör Ain Mäeots.

"See on teatud mõttes absurdne, sest võin pateetikata öelda, et olen väga isamaaline inimene, osalenud kunagi muinsuskaitseliikumises. Igasugune vasakpoolsus, rääkimata nõukogudemeelsusest, on minu jaoks täiesti vastumeelne," lausub mees.

Mäeots selgitab, et seriaali tegemisel ei ole nad eraldi eesmärgiks seadnud nostalgilist joont, vaid mõte on näidata Eesti inimest selle kõige paremas mõttes. "Meie lugu on rääkinud tavalistest inimestest. Televaatajad on aga need, kes otsivad äratundmist. Kas see on inimsuhete, konteksti või ajastu teemal – midagi sellist, mis neid puudutaks. See auhind näitab, et seriaal on neid kõnetanud."

Meeldivaks üllatuseks on režissööri jaoks see, et seriaali vaatab väga palju noori, kes ei ole päevagi nõukogude ajal elanud. "Võibolla on see tingitud sellest, et maailm on suhteliselt ebakindel paik praegusel ajal," arutleb telemees. "Aga see tagasivaade, kuidas vaatamata oludele kuidagi pinnale jääda, elus hakkama saada, on mingis mõttes jube õpetlik."

"Seriaali, filmi ja ka teatri tegemine on grupitöö ja "ENSV" meeskond on nende aastatega mingis mõttes perekonnaks muutunud. Kui uus hooaeg algab, siis on selline tunne, et me saame kokku, teeme jälle seda asja. Ma ei mõtle ainult näitlejaid, aga ka tehnilist meeskonda – kunstitiimi, operaatoreid," räägib Ain. 

Ain valgustab, et ühe osa tegemine ei ole sugugi naljaasi. "Ühte seeriat teeme me kolm päeva, hommikust õhtuni. See on kohati päris raske. Tõused hommikul kell 6 ja oled hilisõhtuni platsil." Sellega ei soovi telemees kuidagi kurta ega vinguda, vaid annab teada, et seriaali tegemine on glamuurist kaugel. "See on suur töö ja väga oluline on üksteise usaldamine."

9 KOMMENTAARI

n
Noored... 4. juuni 2018, 08:19
...ei ole nõukogude võimu ajal elanud. nad ei tea sellest ajast midagi.Mina olen elanud ja ütlen,et see praegune liit on kordi hullem. Isegi lehm tape...
(loe edasi)
ü
Ülle 3. juuni 2018, 22:18
Olge tänatud ENSV tegijad! Mulle tõesti on see väga meeldinud. Näitlejate valik on super, nii mahlakad kujud. Tore kui jätkuks! Porisejatest ei saa aru, kas nad ikka pole veel leidnud nuppu kanalit vahetada või hoopis ramatut lugeda.
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee