Ilm ja loodus

Tuleoht metsades on väga suur!

ILMAPROGNOOS: nädalavahetus tuleb kuum, kuid seejärel pöörab ilm jahedaks (12)

Toimetas Silja Ratt, 1. juuni 2018, 16:54
Kuum ilmFoto: TEET MALSROOS
Nädalavahetusel saab üle Eesti nautida tõeliselt kuuma suveilma. Uuel nädalal läheb ilm aga tasapisi jahedamaks ja tulla võib ka vihmahooge, lubab riigi ilmateenistus.

Laupäeval kõrgrõhkkond kaugeneb Venemaale ja üle Eesti libiseb väike madalrõhulohk. On võimalus, et öösel ja hommikupoolikul tuleb üksikutes kohtades ka lühiajaline vihmahoog, kuid sajuhulk on suure tõenäosusega väike.

Öö vastu laupäevaFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pärastlõunaks taevas selgineb. Puhub mõõdukas läänekaare tuul, tugevamaks muutub tuul pärastlõunal ja eelkõige põhjarannikul, kus puhanguid on 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 6..11, rannikul kuni 14°C, päeval tõuseb 24..27°C-ni, läänekaare tuulele avatud rannikul jääb alla 20°C. 

LaupäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval madalrõhulohk kaugeneb ja taas on ülekaalus selge taevaga kuiv ilm.

Öö vastu pühapäevaFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Läänekaare tuul ulatub põhjarannikul ikka 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul kuni 15, päeval on 22..27, läänekaare tuulele avatud rannikul kuni 18°C.

PühapäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Esmaspäeval koondub madalrõhkkond Valge mere äärde ja selle lohk liigub üle Eesti ning toob mõnesse kohta hoovihma. Saju tõenäosus on Lääne-Eestis 25% ümber, äärmises idaservas üle 50%. Kuid sajuhulk on võrdlemisi väike, sest loodevool on kiire ja sajuhood lühiajalised. Tuul puhub läänekaarest, päeval pöördub loodesse ja tugevneb puhanguti 15, õhtu poole saartel ja läänerannikul kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9..14, päeval on 16..21, Lõuna-Eestis kuni 24°C.

EsmaspäevFoto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Teisipäeval koondub madalrõhkkond Venemaa kohale. Samal ajal laieneb Skandinaaviast kõrgrõhkkond servaga Läänemerele. Kahe rõhuala piirimail lõõtsub meil väga tugev loode- ja põhjatuul, puhanguid on 15, saartel kuni 20 m/s. Hoovihma sajab suurema tõenäosusega ida pool (saju võimalus 50-75%), Lääne-Eestis on vihma võimalus 25-50%. Õhumass vahetub jahedama vastu ja temperatuur on öösel 6..10, rannikul kuni 12, päeval on 11..16°C.

TÄHELEPANU! TULEOHT METSADES ON ÄÄRMISELT SUUR! NÄDALAVAHETUSEL KUIV ILM PÜSIB JA OLUKORD MUUTUB JÄRJEST OHTLIKUMAKS!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee