(Teet Malsroos)

Siseminister Andres Anvelti ametkond on sattunud delikaatse probleemi otsa, kui sarnase perekondliku taustaga juhtumite puhul Eesti riik kas keeldub kodakondsust andmast või tahab selle suisa ära võtta, kuid ministrile endale võimaldas ametnike usin omaalgatuslik töö muuta naturalisatsiooni teel saadud kodakondsus hoopis sünnijärgseks.

Savisaar kohtukõlbulik

Ekspertiis võib küll Edgar Savisaare koos kõigi tema haigustega kohtukõlbulikuks tunnistada, kuid aastatepikkune menetlemine ja määramata ajaks venivad kohtuprotsessid teenivad kui mitte just kohtualuse surnuksmenetlemise, siis vähemalt protsessi kui niisugusega karistamise eesmärki. Et seni pole riik end juristide nurinast häirida lasknud, saab Savisaar end tunda kanaarilinnuna kaevanduses.  

Välismaine kirikupea

Siinne Moskvale alluv õigeusukirik sai endale uue juhi Venemaalt, pannes imestama, kuidas siis kohapealt väärilist järelkasvu juhikohale sirgumas pole. Erinevalt kohalikke ka riigikeeles kõnetada suutnud eelmisest kirikujuhist on kirik nüüd selle võimaluse võrra vaesem oma seisukohtade selgitamisel.

Mart Laar jätkab pangahärrana

Eesti Panga nõukogu juhiks kinnitati ainukandidaadina Mart Laar. Seda hoolimata opositsiooni nurinast, et teist ametiaega samal postil jätkava Laari pangapoliitilistest seisukohtadest ei tea me midagi erinevalt tema päevapoliitilistest sõnavõttudest. Sellest saab teha järelduse, et pank on hästi juhitud, kui selle tegemisi ei kummita skandaalid. Iseasi, kas ELis on Eesti Panka üldse vaja ning kas keegi paneks üleüldse mingit muutust tähele, kui Eesti Pank üleöö likviidsuse kombel likvideeruks.  

Ennetähtaegne suvi

Üks kõigi aegade päikesepaistelisem ja soojem maikuu passiks hästi puhkamiseks, kui enamus oleks vaid taibanud nii varase puhkuse kasuks otsustada. Rekordvara on valmimas ka Eesti maasikas. Põud on kaasa toonud metsapõlengud ning pannud põllumehe igatsema vihma järele.

Jaga artiklit

5 kommentaari

,
,,A,,  /   18:45, 20. juuni 2018
Miilitsa-ajal piinas julmalt kuriteos kahtlustatavaid! Nüüd on demokraatlike vaadete ja Eesti kodakondsusega kõrge riigiametnik. Anvelt, soovid sa sellest pikemalt rääkida, elavate tunnistajate juuresolekul?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis