Nädala TOP

Top | Anvelti pretsedent (5)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 1. juuni 2018, 16:25
 Teet Malsroos
Siseminister Andres Anvelti ametkond on sattunud delikaatse probleemi otsa, kui sarnase perekondliku taustaga juhtumite puhul Eesti riik kas keeldub kodakondsust andmast või tahab selle suisa ära võtta, kuid ministrile endale võimaldas ametnike usin omaalgatuslik töö muuta naturalisatsiooni teel saadud kodakondsus hoopis sünnijärgseks.

Savisaar kohtukõlbulik

Ekspertiis võib küll Edgar Savisaare koos kõigi tema haigustega kohtukõlbulikuks tunnistada, kuid aastatepikkune menetlemine ja määramata ajaks venivad kohtuprotsessid teenivad kui mitte just kohtualuse surnuksmenetlemise, siis vähemalt protsessi kui niisugusega karistamise eesmärki. Et seni pole riik end juristide nurinast häirida lasknud, saab Savisaar end tunda kanaarilinnuna kaevanduses.  

Välismaine kirikupea

Siinne Moskvale alluv õigeusukirik sai endale uue juhi Venemaalt, pannes imestama, kuidas siis kohapealt väärilist järelkasvu juhikohale sirgumas pole. Erinevalt kohalikke ka riigikeeles kõnetada suutnud eelmisest kirikujuhist on kirik nüüd selle võimaluse võrra vaesem oma seisukohtade selgitamisel.

Mart Laar jätkab pangahärrana

Eesti Panga nõukogu juhiks kinnitati ainukandidaadina Mart Laar. Seda hoolimata opositsiooni nurinast, et teist ametiaega samal postil jätkava Laari pangapoliitilistest seisukohtadest ei tea me midagi erinevalt tema päevapoliitilistest sõnavõttudest. Sellest saab teha järelduse, et pank on hästi juhitud, kui selle tegemisi ei kummita skandaalid. Iseasi, kas ELis on Eesti Panka üldse vaja ning kas keegi paneks üleüldse mingit muutust tähele, kui Eesti Pank üleöö likviidsuse kombel likvideeruks.  

Ennetähtaegne suvi

Üks kõigi aegade päikesepaistelisem ja soojem maikuu passiks hästi puhkamiseks, kui enamus oleks vaid taibanud nii varase puhkuse kasuks otsustada. Rekordvara on valmimas ka Eesti maasikas. Põud on kaasa toonud metsapõlengud ning pannud põllumehe igatsema vihma järele.

5 KOMMENTAARI

M
,,A,, 20. juuni 2018, 18:45
Miilitsa-ajal piinas julmalt kuriteos kahtlustatavaid! Nüüd on demokraatlike vaadete ja Eesti kodakondsusega kõrge riigiametnik. Anvelt, soovid sa sellest pikemalt rääkida, elavate tunnistajate juuresolekul?
t
Taastame 1922.a. seaduse! 1. juuni 2018, 18:53
See endise Kodakondsuseaduse punkt, mille järgi välismaa kodanikuga abiellunud Eesti naiskodakonikud kaotavad Eesti kodakondsuse, väärib igal juhul taastamiset. Eriti aktuaalseks on vajadus selle seadusesätte järele muutunud tänapäeval.
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee