Krimi

Täiendatud politsei kommentaariga!

OMAKOHUS JÕHVIS | Politseinikud lubasid vendadel läbi peksta mehe, kes lõi nende ema (97)

Marvel Riik, 1. juuni 2018 15:46
Pilt on illustratiivne.Foto: Tiina Kõrtsini
Viru maakohus karistas 16. mail Aleksei Rogožinit, kes lubas politseinikuna kahel vennal läbi peksta meest, kes oli Jõhvi poes nende ema näkku löönud. Vennad vastasid kurikaga, pekstes sellega meest pähe, vastu jalgu, käsi ja keha. Seejärel jalutasid nad Rogožini ning tema paarilise silme all sündmuskohalt lihtsalt minema.

Vahejuhtum leidis aset kaks aastat tagasi 12. augustil, kui Aleksei Rogožin täitis parasjagu patrullpolitseiniku ülesandeid koos paarilise Anton Golubeviga. Nad said väljakutse, mis nägi ette pensionärist Viktori kinnipidamist tema korteris. Varem oli Viktor löönud Jõhvi poes ühte naist. Kui politsei oli välja selgitanud lööja ja tema asukoha, saadeti sinna Rogožin ja Golubev.

Viru maakohtu lahendid järgi said vennad tervelt 17 minutit Viktorit kurikaga peksta, nii et tal oli lõpuks pea lõhki ja jalaluu murtud. Seejärel jalutasid vennad politseinike silme all lihtsalt minema.

Rogožin tunnistas ennast vahejuhtumis süüdi ning sai kokkuleppemenetluses karistuseks kuus kuud vangistust. Seda ei pöörata täitmisele juhul, kui ta ei pane aasta ja kolme kuu jooksul toime uut kuritegu. Golubevi ja vendade tegusid arutatakse üldmenetluses.

Ida prefektuur on lõpetanud töösuhte mõlema artiklis mainitud politseinikuga.

Politsei: mehi karistati kõige karmimalt – teenistusest vabastamisega

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) sisekontrollibüroo Ida talituse juhi Mark Tšerkassovi sõnul on iga politseiametnik organisatsiooni nägu. Kui ametnik eksib seaduste ja PPA väärtuste vastu, kahjustab ta sellega kogu organisatsiooni. Kommenteerides Jõhvi politseinike omakohtu lubamist, ütles Tšerkassov, et tegu oli väga kahetsusväärse juhtumiga, mis raputas kogu Ida prefektuuri ning riivas kogukonna turvatunnet.

„Omakohtu pidamine ja selle lubamine ei ole meie ühiskonnas aktsepteeritav lahendus, seda enam ei tohi seda juhtuda politsei juuresolekul. Igasugune seaduserikkumine on vastuvõetamatu ja eriti taunitav on see juhul, kui seda paneb toime inimene, keda rahvakeeli seadusesilmaks kutsutakse,“ ütles Tšerkassov. „Eeltoodust tulenevalt alustati sündmusega seotud ametnike suhtes distsiplinaarmenetlus, mille raames kõrvaldati kaks ametnikku koheselt ka teenistusest. Distsiplinaarmenetlus lõppes kõrvaldatud ametnike jaoks kõige karmima karistusega – teenistusest vabastamisega.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee