Eesti uudised

JUHTUM LÕPETATUD: väike Oliver võib õhtujuhina töötada!

Toimetas Kristjan Väli, 1. juuni 2018 13:08

123 KOMMENTAARI

j
juga/ 4. juuni 2018 01:29
Võib küll, aga kellele seda vaja on? Tuletage meelde enamuse lapsstaaride probleemne elukäik, kasvõi mingil eluetapil. Alates Lohanist ja Culckinist ning jõudes välja meie oma Toomas Uiboni. Kas see on ikka lahe ja mõistuspärane, et lapse katusealune sassi keerata ja võib- olla siis emme teenib selle pealt paartuhat euri ka. Kui sedagi. Aga mis saab lapsest edasi?
m
midagi pole imestada/ 2. juuni 2018 11:42
Siin riigis võib ta vabalt ka riiki juhtida.
k
---/ 2. juuni 2018 14:36
kui jutuajamine selge, siis võib ju küll. Ega meil olepiiranguid. repinski ju ka.
q
Qwert/ 2. juuni 2018 10:05
Seitsmeaastane teab juba isegi küllaltki hästi, mida tahab või mitte. Kui poisile meeldib antud töö, kui tal see tuleb hästi välja, siis tehku. Loomulikult mitte tasuta.
l
liina/ 2. juuni 2018 09:09
hull mutt see oliveri mutt ja oliver no ei kõlba õhtut juhtima
t
tiina/ 2. juuni 2018 09:00
see oliveri mammi on ju peast soe tahab lapse pealt teenida endine joo ik
k
2. juuni 2018 09:37
Kas hakkas teil nüüd kergem, et saite siia selle inetuse ära kirjutada? Kadedus närib paljudel hinges, et Oliveri ema äkki teenib midagi poja kasvatamiseks.
O
// 2. juuni 2018 09:59
Oliveri mamma hakkab siin jälle ennast õigustama.
e
2. juuni 2018 10:17
Ei ole Oliveri mamma. Olen Henri ja Karli mamma! Näha on, et siin sama inimene kirjutab Oliveri ema halvustavaid kommentaare.
h
hani/ 2. juuni 2018 00:07
Kes pisutki showbisnesest teab, siis on selge, et Lastekaitsel kästi selline vastus kokku klopsida, kuna produktsioonifirmadega on juba lepingud sõlmitud, käed löödud, siin vahel on sponsorid jne jne. Hunnik pappi igatahes! Kui Lastekaitse oleks praegu öelnud, et Oliveri töö õhtujuhina on keelatud ja ta seda teha ei või, oleks ju kogu üritus ja turundus tulnud pea peale pöörata ja selle kõik oleks kinni pidanud maksma Oliveri emmeke, kes sellele kõigele loa andis! Sellel mammil aga neid hiigelsummasid pole. Lihtne ju. Kas kedagi tegelikult huvitab lapse heaolu- vastust teate kahjuks ise...
k
2. juuni 2018 09:39
Kus nüüd lapse ehk Oliveri heaolu eest muretsevad? Kadedad olete! Ei muud. Küünikud!
k
krt küll/ 2. juuni 2018 10:03
mida kadetseda---seda et lapse mõttemaailm rikutakse ära nagu filmi Üksinda kodus staaril.
<
1. juuni 2018 23:16
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Jah.../ 1. juuni 2018 23:59
...peavad toetama lapsi eakohastes tegevustes, rõhk sõnal: eakohastes! Te pole ka nähtavasti aru saanud, et keegi ei sõima süütut last- ei, see laps pole süüdi, et ta on sündinud tähelepanuvajaduse puuduses emale! Sõimatakse selel poisi ema- ja tema, vaadake, ei ole süütu! Kahjuks on Eesti riik ja Lastekaitse nõnda hambutud, et tegevus kiidetakse heaks lausa!
h
hea ema/ 2. juuni 2018 09:20
Milles see headus seisneb? Lapse ekspluateerimises? Tead selleks ei pea inimest lähedalt tundma, piisab vaid tema lapse jutu kuulamisest, et teada saada, kui "hea" ema on last kasvatanud. Hea ema õpetab lapsele maast madalast viisakust, kena kõnepruuki, mitte peerunalju ja rumalate täiskasvanute fraase! Laps on perekonnapeegel ja on seda alati olnud. Sa võid siin kirjutada, kui hea ema ta on, kuid väike Oliver on ehe näide hea ema "kasvatusest". Jäta juba oma kadeduse jutt- ei ole keegi kade teie väga madala "eduloo" peale, no ei ole! Appikene hea ema...no tõesti, mul siiani silme ees see FB levinud rahakerjamise hoolikas jutuke, Oliveri ema poolt sepitsetud, mis oli nii haige, et ei usu ka, et midagi sellist keegi võimeline kirjutama. Midagi sellist: Olen väike Oliver, te ju mäletate mind väikeste hiiglaste saatest...Aga ema soovib ehitada uut maja ja meil on juba majaplaan valmis ja ootame abi headelt inimestelt, kes mulle saates kaasa elasid...Sel hetkel ma ei teadnud Oliverist midagi. Hakkasime googeldama mehega- selgus, et Oliver on 5 aastane LAPS! Selles vanuses laps ei ole võimeline niisugust kirja kirjutama ja sedasi omakasupüüdlikult sõnu väänama! Hakkasime vaatama, missuguses majas ta siis oma emmega elab, kas tõesti mingi vana kokkukukkuv hurtsik- teate, täiesti korralik ja ilus maja, enamikul eestlastest ei ole sellist! Häbi, lihtsalt häbi! Aga see ei takista seda ema- eesmärk on seatud: tahan UUT ja suuremat maja! Inimeste abiga ei saanud raha kokku, topin siis oma latsekese õhtujuhiks, ehk saab sedasi! Kuldkalakese muinasjutt tuleb meelde, kus eit muudkui nõudis ja nõudis uhkemaid kleite ja suuremaid losse...lõppu teate isegi :) Seega EI, ole täitsa rahulik- keegi ei kadesta sind!
r
1. juuni 2018 20:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
teadja / 1. juuni 2018 23:18
sa ise oled vaimselt haige näoga.
k
kus sa tead Raouli nägu ,arvad ,et keegi sinu top. si ve n,d , / 2. juuni 2018 16:33
eiii olee ta hoopis kobedam vaimselt haiged olete ise seal kõik ,kui sinu ,,omad ,,seal
o
2. juuni 2018 09:41
Oled madalalaubaline kadetseja.
m
miks valikuliselt loed ja ei lase läbi kle sina moderaator ??? / 2. juuni 2018 16:36
vaata kes ja mis see isend haugub siin inimestega ,igale on midagi öelda , miks sa ei pidurda ta mölapidamatust ?

m
mULLE TA/ 1. juuni 2018 18:53
Mulle ta meeldib. Ärge olge nii kahepalgelised. Kui väike Maarja-Liis esines 3-aasteselt muusikafilmis õnneseen, kes sai tasu? Või laulis ta kommipaki eest? Paljud lapsed on filmides mänginud, ikka mingi lepingu aluses, vastutajaks vanemad. Pole see Oliver ühtigi nii andetu ja labane, Tal on täiesti adekvaatne arusaam asjadest. Küsitlege tema kasvatajad ja muusikaõpetajat, las nemad avaldavd oma arvamust. Olete llhtsalt kadedad, et teie enda laps teeb laval hirmu pärast püksi ja muud eriti ei oskagi. Ja ma Ei ole Oliveri ema.
ja ma ei ole Oliveri ema!
j
JoppEduardo/ 1. juuni 2018 18:14
Ma mõtlesin peale seadusesilma otsust, et nüüd on kõik OK ja Oliver saab rahus toimetada. Kahjuks see nii ei ole. Meil on siin terve kari haukuvaid koeri kommetaare kirjutanud ja see näitab, et eestane on virisev, kade, ääretult pahatahtlik ja püüab teha kõik, et teistel halvasti läheks. Pidage ometi oma mürgised lõuad koos ja elage ise ning laske ka teistel elada! Häbi teil olgu!
o
oli küll võõrastav kuulda,/ 1. juuni 2018 17:00
kui lapsuke ütleb, et naistekari käib järgi.
e
Eelika/ 1. juuni 2018 16:56
Uskumatu, et osad nimetavad rumaluste rääkimise, peerunaljade pajatamise ja täiskasvanute kõnepruuki 6 aastase lapse suusr andekuseks! Kus see Oliver rääkiski, kuidas naistekari tal pidevalt järel jookseb...Naistekari? 6 aastase sõnavara? Viisakad lapsed nimetavad sellises vanuses naisterahvaid tädideks, seda esiteks. Peerunaljade rääkimine 6 aastase suust on tõesti naljakas? Andke andeks, ausõna. Ilmselt Oliveri ema kiidab ja ülistab seda Oliveri iga päev, et vaata kui andekas ja tubli aj kuulus sa oled- näed, sind tahetakse õhtut juhtima, saatesse, pildistama jne jne. Sa oled andekaaaas!!! Ei imesta, kui see andekas poiss kõike seda usub ja enne 9 klassi juba kooli ja haridusegi sinnapaika jätab ning siis valusasti kukub, avastades, et nii tubli ja andekas on ta tõesti vaid oma emme silmis ja seda ka niikaua, kui Oliveri emale raha teenib...Kui need peeru ja naistenaljad rahval üle viskavad, siis peab eriliselt ajusid ragistama, et midagi veel labasemat välja mõelda j alapsele selgeks õpetada...
m
1. juuni 2018 17:23
Mida siin imestada,kui on vanainimeste laps.Andekusest asi kaugel.Kas eostajal ei olegi sõnaõigust,kus ja millega laps tegeleb ?
k
1. juuni 2018 18:41
Kas pidi ütlema- meestekari?
k
kas pidi?/ 2. juuni 2018 00:02
Ei pidanudki taolisi väljendeid üldse kasutama 6 aastane! Kui just pole juttu aasal jalutavast lehma või lambakarjast või muinasjutust. Aga see sõnavara, mis tuli 6 aastase Oliveri suust...vabandage väga, kuid isegi täiskasvanud inimene niisuguseid sõnu ei kasuta. Kui muidugi tegemist on intelligentse täiskasvanuga...Eks laps ongi perekonna peegel ja näitab vaid seda, millisest perest ta tuleb...Oh, ma ei olekade, ärge kartke. Näen vaid ette, et edu selline "kasvatus" sllele vaesele poisile elus ei too paraku...
m
mind häirib, kuidas Oliver ja tema ema suhtuvad Oliveri vendadesse./ 1. juuni 2018 18:45
See oli telekas avalik halvustamine.
n
Nii lihtne see ongi,/ 3. juuni 2018 08:13
mis oli naljakas nelja aastase lapse suust kuulda , nt kes on kõige ilusam tüdruk? jne, ei ole sootumaks mitte lõbus kuulamine peaaegu koolipoisi suust. Kõik see tundub odav värk.
k
kas on vaja sellist saadet/ 1. juuni 2018 16:42
terve see väikeste hiiglaste saade oli imelik, miks on vaja lapsi traumeerida, kõik tahaksid võita, kõik püüavad tublid olla, aga ei võida midagi ja laps on solvunud, pettunud. nüüd vanemad kasutavad lapsi raha teenimise eesmärgil
7
7 aastane kingapaelu siduda ei oska/ 1. juuni 2018 18:44
Oi kuidas me kõik teame, mida võõra inimese laps peab ja tohib tegema, aga oma kasvatamiseqa hakkama ei saa- kasvavad saaamtud ülbikud ja laisad, ainult ühiskonnale koormaks
m
marii/ 1. juuni 2018 16:41
i
Irf/ 1. juuni 2018 16:29
Pean kurvastusega tõdema, et Venemaal on väikeste geeniuste esinemine televisioonis sootuks paremini organiseeritud. Esiteks pole nende saateformaat mingi kohaliku konnatiigi gigastaaride egopikendus. Teiseks on igas saates erinevad, tõepoolest erinevad, talendid esinemas - kolmeaastane malemängija või sama vana kunstiasjatundja, kes teeb vahet Michelangelo, Modigliani ja Mondriani töödel ja teab nende nimetusi. Või geograaf, kes ei oska veel "r" tähtegi hääldada, kuid tunneb kõiki mailma riike nende kontuuride järgi ja teab nende pealinnu. Yks tydrikutirts tegi isegi sepatööd. Kolmandaks toimub analoogne saade ka vanurtalentidega -näidatakse heas fyysilises ja vaimses vromis vanainimesi, täis särtsu ja elujõudu.
Oliver aga - mulle on jäänud mulje, et tema talendiks on oss olla.
v
Vaatleja/ 1. juuni 2018 16:28
Kommentaaridest kumab Eesti inimeste kurjus kuubis!
m
meie/ 1. juuni 2018 17:54
aga boikoteerime sellist nõmedat üritust terve suguvõsaga. Loodan , et teie ka. Vahva oleks kui lastekaitsaajd läheks loosungitega kontserdile.
h
Häbenege./ 1. juuni 2018 18:24
Raha-edu nimel kasutatakse ära lapsi,et rahvast kohale meelitada. Nõme ! Mida laps täiskasvanuna tunneb ja kuidas tema lapsikut rumalust ära kasutanud ema,tädisid,onusid vaatab.
m
1. juuni 2018 18:45
Mina ei boikoteeri, ja mida sa mulle teed?
m
1. juuni 2018 18:44
Mitte kumab, nad ongi kurjad, sest oma lastetuba on olematu olnud

a
aga/ 1. juuni 2018 16:26
miks minu lapsi ei lubata kohe tööle?kool ei ole neile vajalik,sest õpetaksin ise neile kõik eluks vajaliku?Kus on võrdne kohtlemine?
h
Hiiumaa mees/ 1. juuni 2018 16:19
Ei ütle muud kui, et okkaline saab olema selle poisikese tee kui tama mammake seda palagani õigel ajal ei lõpeta.
n
nii ongi/ 1. juuni 2018 16:06
Tundub, et Oliver teeb kõiki ainult käsu peale ja suure õhinaga, suureks saades võib tulla aga tagurpidi käik,mis siis saab, kes süüdi, vigade parandus on väga raske nii emale kui lapsele, mine tea.
e
Ewa/ 1. juuni 2018 15:57
Kõige hullemad on arvamusliidrid ja neid siia kommendeerima jagub .Nautige päikest ja jätke laps rahule ,sellised arvamusliidrid rikuvadki lapse elu ,mitte lapse ema .
e
ema/ 1. juuni 2018 15:48
Tore on,kui lapsel on loomulik lapsepõlv ,las ta mängib oma mänge ja mis arendab fantaasiat ja samas oma oma võimed .Poiss on tore ,aga siit kumab läbi ema tugevad ambitsioonid ,mis võivad selle lapse tuleviku täielikult ära rikkuda.Sest laps ju ei saa aru sellest keeruliset maailmast ja kukkumine võib olla väga dramaatiline.Ei saa aru selliset emasi????
r
Ronja/ 1. juuni 2018 18:26
Lapsest on voolitud labane kloun.
t
teadja / 1. juuni 2018 23:23
t
Taat/ 1. juuni 2018 15:37
Nüüd läheb küll midagi väga valesti-laps õhtujuhiks!?Lastel olgu oma mängumaa ja täiskasvanutel oma.
t
Tuulikki/ 1. juuni 2018 15:34
Selles vanuses minu mõlemad lapsed magasid igatahes veel päevaund ja õhtul kell 21 oli uneaeg. Mul on imestusest suured silmad , et Eesti Lastekaitse sõna otseses mõttes vaatab sellele juhtumile läbi sõrmede ja veeretab kõik vanemate vastutusele! Ok, Oliveri vanemate arvates on see pereringis kaalutletud ja läbimõeldut otsus jne, kuid lapse arengu ja seisuhoha pealt ei ole see õige otsus ning selle eest peakski Lastekaitse seisma! Mitte kabinetis käsi laiutama: mis meie teha saame, kui lapse vanemad on nõus. Täiesti jabur olukord. Samuti ei ole see Oliver andekas poiss. Mõttetu kuulsusega on ta juba ära harjunud kahjuks ja küllap kooli minnes asub õpetajatega ülbama. üsna varsti tuleb aga valus kukkumine, kui tema ema saab aru, et peerunaljade rääkimine enam ka kõige madalama intelligentsiga vaatajaskonnale nalja ei tee ning enam "andekusi" genereerida ei suudeta. Hakkasin mõtlema, et siiski kas sel Oliveril üldse on isa või kasvatab ema üksinda? Kas isal, kui ta on olemas ei ole mõistust ja sõnaõigust?
j
jah / 1. juuni 2018 23:04
Isa ei ela perekonnaga koos.
u
U.R/ 1. juuni 2018 23:45
No pole ime ka, et sellise naisega kooselu lõpetas! Oliverist kasvab siis samasugune katkine inimene, vildaka maailmavaatega, nagu emme: et raha uue ja suurema ja ilusama maja ehitamiseks tuleb kerjata heasüdamlikelt inimestelt! Näiteks...Oliveri puhul on siin juba mitu suurt ja väg anegatiivset mõjutajat, et tema eluke täiskasvanuna ei saa olema õnnelik: isa on pere maha jätnud, ema on visanud juba 5 aastasena tobedasse talendisaatesse ja sealt edasi õhtujuhi "karjäär" juba 6 aastaselt...Ehk tekib järgmiseks mõte, et Oliver nii andekas, et kooli ei ole vaja üldsegi minna, las jätkab õhtujuhina...Appikene! Selline ema on julmur kuubis! Muidugi Lastekaitse andis õiguse ja loa- sest produktsioonifirmadega juba lepingud tehtud ja suured rahad makstud!!! lapse heaolu ei huvita mitte kedagi!
n
naabri naine / 2. juuni 2018 12:04
jah isa ei talunud seda joomist ja ringilaskmist ,tal nüüd juba ammu uus tore pere
ja ta ei taha midagi kuulda sellest naisest ja tema tegemistest
p
Pets/ 1. juuni 2018 15:30
MIna sain sellest selgitusest niipalju aru, et tegemist pole töölepinguga. Emaga on tehtud käsundusleping. Seega : - Laps teeb tasuta tööd - on korraldajate ori ja ema lihtsalt jälgib seda. Kui makstakse emale, siis see on ju oma lapse ekspluateerimine ja see on kuritegu isikliku kasusaamise eesmärgil.
n
No just/ 1. juuni 2018 16:09
Hetkel ei ole vahet, kuidas on asi vormistatud paberil, vaid selles, mis reaalselt toimub. Loomulikult saab ema kasu selle eest. Niisugune inimene ei liiguta tasuta lillegi. Laps ongi tuluallikas. Sorry, kuid minu jaoks samasugune lapse ekspluateerimine, nagu need vaala-suurused emmekesed USAs, kes oma 4-5 aastased tütred ära mukivad, kontsad jalga panevad ja lükkavad lavave- missivõistlustele! Hea küll, USA ja Venemaa on suurriigid, seal leidub kõiksugu hulle, aga et Eestis sellise ema tegevust heaks kiidetakse...inetu! See on inetu!

l
liar./ 1. juuni 2018 15:25
No laske tulla miinused.Poiss on tore ja armas. Las ta juhib õhtut. Mis kadeduse uss on kommenteerijaid nõelanud. Umbes nii,et kui oleks oma perest laps vat siis oleks hoopis ilusam ja kõik korrektne. No jätke need halvad kommentaarid endale. KADEDUS on seal taga. Hakake aga oma võsukesi saatma igale poole, siis on ehk korras teie meelest,kes te õelutsete siin Oliveri suhtes.
t
tule nüüd pilve pealt allapoole/ 1. juuni 2018 16:33
...15.25- k a d e ei ole sellise julmuse peale küll mitte üks mõistusega lapsevanem! Mis siin kadestada, kui enda 6 aastane laps on läbi ja lõhki läbisolgutatud, telesse tassitud, intekatele, nüüd veel õhtujuhiks??? Tõeliselt andekatele lastele olen alati kogu südamest kaasa elanud ja rõõmu tundnud, et on vanemaid, kes on avastanud oma lapse tõeliselt tugevad küljed, arendanud ning lapsele toeks olnud. See, mis Oliveriga tema ema teeb, ei kannata mingit kriitikat. Lapsest on lihtsalt kahju :( Ära muretse, kade siin küll mitte keegi ei ole! Kardan, et sa, Oliveri ema oled ise nii 15 aastakese pärast kade nende laste peale, kes võib olla ka Oliveri sõpruskonnast on edukalt mõne ägeda eriala omandanud ning tänu haridusele ning heale kasvatusele suuri edusamme teinud, samas, kui Oliver kibestununa külapoe taga teistele omasugustele vestab enda "edulugu", kuidas ta 6 aastaselt täiskasvanuid naerutas ja suur täht oli...
i
Iiarile/ 1. juuni 2018 17:17
Tore ja armas - peerunaljade ja naistekarjade juttudega? Päriselt? Laps on laps, kahju vaadata kui vildakas ta enesehinnang. Ma tean palju lahedamaid lapsi, aga nad on ka päriselt lahedad- andekad mingis konkreetses vallas, mitte möla ajamisel. aga nende laste vanemad ei pea tingimata vajalikuks oma võsukesi presenteerida. ja kadedust mul ei ole. Mu lapsed suured ja omas vallas tõesti päriselt hinnatud ja andekad :)
m
Mida kadestada ?/ 1. juuni 2018 18:30
Vaata oma lapse käitumist ja sõnavara.
j
Järvine/ 1. juuni 2018 15:05
Ei meeldi, Lapsel olgu lapsepõlv
m
mis lapsepõlv/ 1. juuni 2018 15:13
see on kui ei jõua jäätistki osta, Las lapsel olgu oma firma mis sisse toob ja tiksub, et suvel saaks reisima sõita.
k
kui laps on eriliselt andekas/ 1. juuni 2018 15:32
näiteks viiulivituoos või andekas uisutaja, siis tuleb tal samuti esinemine ära keelata?
Istugu toas, söögu mannaputru ja mängigu mänguasjadega?
j
Jürka/ 1. juuni 2018 15:54
Sinu võrdlused on ikka väga lapsikud. Kas tõesti sinu arust täiskasvanute (kindlasti ju alkoholiga) õhtu juhtimine võrdub individuaalse, igati turvalise esinemisega kontserdisaali laval?
t
Triin/ 1. juuni 2018 16:12
Oliveri ema, sina või? Huvitava ja sarnase ning madala intelligentsiga inimese kirjutised siin üle ühe :) Esinemistel on suur vahe. Viiulivirtuoos või uisutaja ei esine kohe kindlasti (kui tegemist on 6 aastase lapsega!) õhtustel üritustel ning üle poole tunni ei kesta ühegi lapse ülesastumine, olgu nii andekas, kui tahes. Oliver ei ole andekas, vaid täiesti tavaline, keskmine poiss, kellele ema on kahjuks rumalusi õpetanud.
t
teadja / 1. juuni 2018 23:26
t
teadja / 1. juuni 2018 23:28
mida sina ninatark tead Oliverist
m
Marko/ 1. juuni 2018 14:55
See Oliveri ema on vist küll poole toobane. Lapsele paneb see kõva põntsu.Aga noh eestis ennegi idiootsusi tehtud
m
mitte vist / 1. juuni 2018 15:53
vaid ongi, laps samuti, meedia haibib ilmselgelt haiget last
n
naine siit/ 1. juuni 2018 14:48
Mis töötada, koolieelik ja töötada? Samas kui täiskasvanud peavad õppima ja olema praktikal, tööl tutvuma tööga ja ametiga lähemalt, et siis hakata tööle, kui väikene laps juba läheb juba tööle ja lubatakse töötada. Modellindus, kus lapsed laste riideid selas kannavad ja edasi-tagasi kõnnivad on hoopis teine asi, kui see, et väikene laps täiskasvanute ettekirjutatud tekste õhtutundidel peab laval suurte üritusel esitama.Laps kes ei oska veel lugeda ega kirjutada, ei käi kooliski aga et suurtel oleks lõbus. See pole töö. Suurte jutule vahelesegamine ja ema koduste väljendite kordamine ei ole vaimukas, ootas ära,mis koolis toimuma hakkab kui see laps enda ettekujutust andekusest ka matemaatikatunnis tehete asemel ette kandma hakkab.
t
Tolbert Sirakas/ 1. juuni 2018 14:38
Lugedes seda poliitiliselt korrektset vastust või pöördumist , tekib mul (olen ise lapsevanem) õigustatud küsimus: Mille jaoks on Lastekaitse Eestis? Millega nad tegelevad? Kas lapse huvide eest seismisega või lihtsalt sellele takkanoogutamisega, mida vanemad väidavad??? Kohaliku valla lastekaitse töötaja kohtus lapse ja tema vanematega, kus selgus vestluse tulemusena, et Oliveri õhtujuhiks olemine (ehk siis õhtutolaks olemine, vabandust, aga nii see on) on pereringis (sõna "pere") kaalutletud otsus!!! No mis mõttes? Selline "pere", kes kaalutletult oma väikesest, eelkooliealisest lapsest teadlikult tola teeb, sõnad suhu paneb, kerjab oma lapse nimel ENDALE rahalist toetust ja õhtujuhiks paneb, see Ei ole mingi pere, vaid isekate täiskasvanute punt! Sisuliselt loen välja selle asutuse kirjast, et lapsevanem võib saata ka oma eelkooliealise lapse tänavale kerjama, kui see on pereringis kaalutletud otsus ja lapsevanemate sõnul last ohtu ei sea...Mul on piinlik Eesti Vabariigi selliste olematute seaduste pärast! Loodan, et võimalikult palju inimesi boikoteerib seda üritust.
m
murueit/ 1. juuni 2018 15:09
Lastekaitse tegeleb kaitset vajavate lastega.Oliver elab hästi ega vaja mingit kaitset, kui, siis vaid kommentaariumirahva eest.
t
Töömies/ 1. juuni 2018 14:36
Mõned aastad tagasi pandi EV valitsust juhtima ka laps ja kõik olid "rõõmsad"...
n
noh/ 1. juuni 2018 15:12
nüüd juhib tüse ullike ja ka kõik rahul
i
imelaps/ 1. juuni 2018 14:36
Mozart hakkas ka 4 aastaselt muusikat kirjutama ja sellega raha teenima vanematele, milleks andekust maha tampida, kui sellega raha teenitakse igas vanuses
s
kahjuks ei näe/ 1. juuni 2018 14:41
seda andekust, milles see väljendub
e
Emmeliine/ 1. juuni 2018 14:44
Oliveril andekusega küll mingit pistmist ei ole. Milles ta andekas on? Rumalas sõnapruugis, mis täiskasvanud talle on õpetanud selgeks? Mozartit Oliveriga võrrelda on sul ikka kõva tase küll...ma olen näinud Oliverist nooremaid, tõesti andekaid lapsi, kes joonestavad skeeme ja süsteeme, kirjutavad lugusid ning on andekad muusikas või mõnel muul alal. Kuid ma pole näinud nende vanemaid oma lapsukesi kuhugi upitamas või nende laste aupaistel peesitamas või kerjamas! Miks? Sest tõeliselt andeka lapse vanemad ei kiirusta lapse najal rikastudes, nad teavad, et nende andekale lapsele saabub kunagi, peale edukat ülikooli lõppu oma aeg, kus tema andekus ja vanemate kaasaelamine ning toetus heldelt ära tasuvad!
o
Oliver on andekas esineja/ 1. juuni 2018 15:36
Kas ta peab siis seni kapi taga peegli ees esinema, kuni suureks saab.
Ja ilmtingimata tuleb loomulik sarm lavakunstikateedris maha tampida, kust tuleb keskpäraseid näitlejaid nagu Vändrast saelaudu.
t
Tolbert Sirakas/ 1. juuni 2018 16:18
Rahune maha juba, Oliveri ema! Miks peegli ees? Kui ta tõepoolest teie arvates nõnda andekas on, siis võtke talle ka etiketitunde, viisakuskoolitaja, miks mitte ka laulutunde, pange laste jaoks mõeldud näiteringi- võimalusi on mitmeid! Pole vaja siin maha teha lavakunsti õppeasutusi, kust tulevad teie eksperthinnangul vaid keskpärased näitlejad. Hariduse mahategemine näitab selgelt teie enda madalat haritust ja harimatust! Einoh, ma ootan suure põnevusega, kui andekas näitleja või minupoolest õhtujuht on selles vanuses, kui ülikool lõpetatakse teie Oliver..., kes on niisama nii andekas, et mingit õpet ei vaja. Otse lasteaiast talendisaatesse, sealt edasi õhtujuhiks...Mõelge nüüd pisut ise!
s
saarlane/ 1. juuni 2018 14:52
Imelaps? Rumalusi suust välja ajav laps ei ole imelaps. Puuksulaule laulev ja kahemõttelisi tobedaid nalju tegev laps ei ole kuskilt otsast imeline. Sellist joga kuulata ja vaadata on ka häbi. Kus on lastekaitse silmad, muidu on igal pool ka mittevajalikes hakkamas, aga nüüd?
i
irw/ 1. juuni 2018 15:13
andekust :D võrrelda mozartit ja seda kasvatamatut jõmpsikat on ikka naeruväärne.
p
pettunud/ 1. juuni 2018 14:28
Nii vähe ahastavaid kommentaare? Ju on enamik vingujatest nüüd nördimusest koomasse langenud.
n
noh/ 1. juuni 2018 15:14
oled kindlasti oliveri ema, mine parem jahi omale uusi mehi

l
Laske/ 1. juuni 2018 14:27
l
laseme/ 1. juuni 2018 15:10
Seda ta ongi. Hea meelega. Aktiivsus ja tegutsemine sobib talle.
ü
üks ema/ 1. juuni 2018 14:12
Ei või! Ja veelkord - ei või. Väga rumal ja ahne ema.
m
meie pere igatahes/ 1. juuni 2018 14:15
boikoteerib kõiki firmasid, kes selle lapse ja vastiku ema kohale tirivad.
h
hea valik/ 1. juuni 2018 14:38
mind näiteks huvitab eluterve arvamus.
E
.../ 1. juuni 2018 14:28
Ema ise paneb siin vastulauseid, kõigil üks stiil. vaadake: varsti tuleb jälle!
1
14:28-le/ 1. juuni 2018 15:11
Huvi pärast võiks mode vahele öelda, et on ainult s i n u arvamus selle koha pealt!
<
1. juuni 2018 14:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
ei suuda ka mõista/ 1. juuni 2018 14:16
kes teda vaadata tahab, kasvatamatu jõmpsika suust tuleb putru ja inimesed on sillas.
m
miks/ 1. juuni 2018 14:27
te solvate võõrast last.kelle loal.kes on kasvatamatu.
j
jah/ 1. juuni 2018 15:23
laps räägib teles, kuidas naistekari tal järel käib. kas see on sellise laps jutt, see on kellegi poolt talle ette räägitud. nõme lihtsalt
a
1. juuni 2018 14:16
Aga palun, alusta nende kokkukorjamisega.
l
lapsele/ 1. juuni 2018 14:07
ongi sõnad suhu pandud
ja kui üldse ütleb midagi. siis arvab selle olema jube cool
minule isiklikult ebameeldiv
jah vaene laps tegelikult- oma mina enam pole
n
1. juuni 2018 14:17
Noh kui sul ISIKLIKULT, teisted peaks sama tundma, eks ju
ü
ülbikud kukkuvad läbi/ 1. juuni 2018 14:19
Jaapanis, kui oma MINA on teisel plaanil, riik õitseb
n
niiihh nüüd jälle mode Ivangorodist sõi mu kommi ,/ 1. juuni 2018 14:42
kus mainisin et 15 aastane ei võinud jäätist müüa ja 6 aastane võib õhtul töötada !????
1
14:42-le/ 1. juuni 2018 15:13
Rahaga tegeleda ei või tõesti, kui sul selleks koolitust pole.
m
minu meelest/ 1. juuni 2018 13:59
polegi asi niipalju selles õhtujuhiks olemises, vaid selles, et poiss on juba tähelepanuga ära rikutud, kasvades ei saa tal kerge olema
õ
õps/ 1. juuni 2018 14:09
Meil on palju suure tähelepanuvajadusega lapsi, ja see vajadus väljundub mitte kõige parimal viisii -segavad tunde, kaklevad, ülbitsevad, ei allu korrale, sel poisil vähemalt on tegevus, mis teda huvitab
õ
õpsile/ 1. juuni 2018 14:16
sel poisil ülbust küllaga, oodake vaid.
k
kuule, õps/ 1. juuni 2018 19:16
küll ta ükskord sinuni ka jõuab
h
hahaaaa/ 2. juuni 2018 09:26
ja jõuabki kord sinuni, õps ja tähelepanust ja kuulsusesärast tiivustatuna hakkab juba 1 klassis erikohtlemist ja eritingimusi nõudma- nagu staarile kohane :D !
m
Mammi/ 1. juuni 2018 13:53
Õhtujuht lastepeol: palun väga. Sellest peaks piisama.
m
Mammi/ 1. juuni 2018 13:51
Poisi ema ambitsioonid on ületanud igasugused piirid. Ta võiks aru saada, et teeb lapsele karuteene. Isa võiks arukam olla ja lasta lapsel laps olla. Poiss räägib pähe õpitud teksti nagu papagoi.
l
laulukaruselli laiulja/ 1. juuni 2018 14:10
Millisest karuteenest on jutt?
m
miks/ 1. juuni 2018 14:32
te ,täiskasvanud inimesed,näägutate lapse kallal.kui ei meeldi ärge vaadake,aga last laimata ei tohi.iga laps on laps ja iga lapsevanem kasvatab oma lapsi aga mitte võõraid.
t
to miks/ 1. juuni 2018 15:23
tee endale selgeks, mis on laimamine. seda esiteks ja siis tee endale selgeks, kas me näägutame siin lapse kallal, see laps teatavasti ei oska lugedagi. me näägutame tema rumaIa ema kallal + ahnete ärimeeste kallal, kes seda last ära kasutavad. kui see sulle pähe ei mahu, siis oled veel loIIim, kui siin välja näitasid.
k
Kuule sina to miks/ 1. juuni 2018 15:40
Sa vist oledki oliveri ema. Ma olen natuke ta emaga lävinud,täpselt tema tekst.
a
arvamus/ 1. juuni 2018 13:41
n
niion/ 1. juuni 2018 14:05
hukatusse viib selline maailmavaade.
l
1. juuni 2018 14:11
laps ei ole vaene, laps on tegevust leidnud
t
Tegevust??/ 1. juuni 2018 14:22
vabandage väga, aga oma emale pappi teeniv laps, kellele on selgeks õpetatud madala intelligentsiga eestlaste jaoks naljakad fraasid EI ole tegevust leidnud! Tema ema om leidnud võimaluse, kuidas oma enda last lihtsalt ära kasutada, enda hüvede nimel! See on kuritegu! Meil aga pannakse laps veel õhtujuhiks..., kusjuures ta on seda juba olnud ka. Eelmisel suvel, mingi õhtune välikontsert, kus laps oli silmnähtavalt väsinud, lonkis ööpimeduses lava taga, silmad aukus ja kuub viltu seljas- vaadake pilte, kui ei usu! Selles vanuses lapse tegevuseks võiks olla keskendumine trennile või huviringile, mis lapsele endale on huvitav, kus ta saavutab häid tulemusi jne. Tema saavutustele kaasa elama, just LAPSE saavutustele, mitte ema poolt selgeks õpetatud ma ei tea, millele...Õhtujuhina või telestaarina töötagu paöun väga täisealisena, kui juba endal maailmast mingisugune pilt kujunenud.

l
Lehepoiss/ 1. juuni 2018 13:35
j
Jürka/ 1. juuni 2018 14:03
Konte mitte, aga lapse ellusuhtumine ja arusaamad võivad paigast nihkuda. Ja seda vanemate ahnuse ja edevuse pärast.
e
1. juuni 2018 14:13
Eks see õige elusuhtumine - tööd kuni 18 aastaseni ei tee, olen ainult tarbija, nõuan palka tööd tegemata, viib väga kaugele.
v
veel õigem/ 1. juuni 2018 14:17
ellusuhtumine on, et ise tööd teha ei viitsi, aga las mu 4aastane laps teenib mulle maja.
a
Alles pani ema teda kerjama , / 1. juuni 2018 15:49
et saaks uue maja osta , no kelle mõte see siis oli ,äkki lapse enda või ,
alles olevat lahus elav isa maja kenasti ära remontinud , no mida veel ,
ikka veel vähe , ahnus nii suur .
<
1. juuni 2018 13:34
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
nutt / 1. juuni 2018 13:48
Keegi tahab näha juhina last, kes polegi laps? Lapsel ei lastud ammu olla laps, nüüd on selline, kelle jutt pole lapse moodi, kes pole ise ka lapse moodi. Teatud hulk arusaajaid sellele peole ei lähe, just juhi tõttu ei lähe. Õige ka.
l
1. juuni 2018 13:50
laps on laps, sõnu suhu talle niisama ei saa panna, räägib sea mida arvab, manipuleerida saab ainult täiskasvanutega
j
Jürka/ 1. juuni 2018 14:04
Lapsega saab manipuleerida ja kuidas veel, kui vaid osatakse!
h
hmm/ 1. juuni 2018 14:07
sul vist ei ole eriti kokkupuuteid lastega? lapsi saab vägagi hästi mõjutada teda ümbritsevate täiskasvanute käitumise läbi.
poiss on nutikas, esineja, talle meeldib tähelepanu ja ta teeb just seda, millele täiskasvanud kõige rohkem reageerivad, kui kodus veel hoogu ka antakse ja natukenegi suunatakse... siis kuidas seda nimetada, kui mitte manipuleerimiseks?
tõenäoliselt meeldib ka emale, et tema lapsele nii palju tähelepanu pööratakse, ta tunneb ennastki tähtsana ja on uhke oma poja üle. kui see veel sisse ka toob, siis on ilmselt raske kainelt hinnata, mida see lapsele tulevikus kaasa võib tuua.
südamest loodan, et Oliveril läheb tulevikus hästi.
i
ise näed/ 1. juuni 2018 14:21
nutikas, ja sellega on kõik öeldud, miks seda nutikust peaks poisile pahaks panema
h
hmm jah/ 1. juuni 2018 15:15
Väga ei saa manipuleerida. Mõnda. Minu isa manipuleeris mind 4a. alates kuni täiskasvanuks saamiseni ema vastu. Ei õnnestunud.
o
oh ei/ 1. juuni 2018 15:15
vajad selgitusi, miks? Sellepärast, et lapse jutt pole eakohane. See on rumal ja kohatu, mis sealt suust tuleb. Kahemõttelised jutud on väga tihti poe nurga taga lepikus. Kas ka kuueaastane peab nii naljatama? Kindlasti mitte. Lapsel olgu lapse nalja, siis on ta naljakas, armas ja siiras. Antud juhul on tobe.
n
nõustuja/ 1. juuni 2018 15:16
Naksis naksitrall. Tore, et on ka temasuguseid.
M
13:50, 1. juuni 2018/ 1. juuni 2018 15:51
Manipuleerimiseks parim objekt on laps.
a
Ahah 15,15/ 1. juuni 2018 20:56
...oledki Oliveri ema, siin platsis. Su "tarkus ja intelligents" paistab kenasti välja sinu vigadega sõnastus-ja kirjaoskusest. Hakkabki välja kooruma, miks sinust nii enesekeskne, mõtlematu ema on saanud, kui isa sind lausa väikese lapsena manipuleerimisvahendina kasutas ja veel ema vastu...Nii kahjuks on, et sellistest vaimselt katkistest peredest pärit lastest normaalseid täiskasvanuid ei kasva. Hoidku jumal selle eest, et sellised veel lapsi saavad, aga näed, sinul neid lausa mitu ja Oliveriga käitud täpselt samuti, nagu sinu isa sinuga käitus- sa manipuleerid omaenda lapsega. Sinu lapsepõlvekodunt pärit käitumismuster on juurdunud ka sinusse endasse!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee