Eesti uudised

Põlva haigla sünnitusosakonna kaitseks koguti 9238 allkirja (2)

Toimetas Kristjan Väli, 1. juuni 2018 07:52
Sünnitusosakond. Foto on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Liikumine “Põlva sünnitusosakonna kaitseks” annab teada, et sünnitusosakonna toetuseks koguti internetis ja paberkandjal 9238 allkirja.

Täna keskpäeval annavad liikumise eestvedajad Mari-Liisa Parder ja Indrek Sarapuu allkirjapaki sotsiaalministeeriumis üle tervise- ja tööminister Riina Sikkutile.

Petitsiooniga seistakse Põlva sünnitusosakonna eest, rõhutades, et Põlvas pakutav sünnitusteenus on ohutu ja kvaliteetne, ning Põlvas sünnitanute number aastal 2017 tõusis

Lisaks juhitakse petitsiooniga tähelepanu maapiirkondade muredele ning teenuste, sealhulgas meditsiiniteenuste kättesaadavusele. 

Petitsioon on suunatud tervise- ja tööministrile ning Eesti haigekassa juhatuse esimehele

• sooviga, et minister vaataks üle Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemisotsuse ning leiaks teenuse pakkumiseks Põlvas edasised võimalused.

• palvega ministril võtta seisukoht, kuidas edaspidi suurt kogukonda puudutavad meditsiinivaldkonna otsused ja muudatused läbi tuleks viia.

Petitsioon algatati 22. märtsil liikumise “Põlva sünnitusosakonna kaitseks”, pärast Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemisotsuse teatavaks tegemist, sest kohaliku kogukonna jaoks oli ebaselge, kes täpsemalt sellise otsuse tegi, mis argumentidel otsus põhineb ning miks ei kaasatud kohalikku kogukonda nii suure otsuse tegemisse.

Samal teemal

03.07.2019
Põlva volikogu soovib kohaliku haigla sünnitusosakonna alles hoida
21.05.2018
Põlva haigla sünnitusosakond jätkab järgmise aasta lõpuni
29.03.2018
Jüri Ratas: ma ei pea õigeks regionaalsete sünnitusosakondade sulgemist
28.03.2018
Naistearstide president: lõviosa lastest sünnib kolmes suurhaiglas, kuid sünnitada peaks saama seal, kus ema soovib