Maailm

SURNUKS NÄLGINUTE ARVU EI TEA KEEGI: Jeemeni humanitaarkatastroof aina süveneb (18)

LISA KOMMENTAAR

ARNE 1. juuni 2018 03:15
Kunas nälgivad naised ja lapsed on USA valitsust häirinud, uus maailma kord tuleb paika panna. Selle
eesmärgi nimel on nälgivad naised ja lapsed PEENRAHA. Isegi meie Mikser on valmis end ohverdama
ja Saudidele appi minema. UUS MAAILMA KORD VAJAB TÄITUMIST.
Welcome to Estonia? 1. juuni 2018 03:04
Jeemn on maa, kus rahvastik on veerand sajandi jooksul lausa kolmekordistunud! Maa, kus peab ilmekalt paika Malthuse teooria. Et elanikkond kasvab oluliselt kiiremini kui laieneb toiduainete ja esmatarbekaupade tootmine. Aga mida enam sööjaid koos, seda vedelamaks jääb siis ka lake! See ütleb meile juba meie vanasõnagi.
Kuidas reguleerib emake-loodus ise, kui mingi liigi vohamine üldist tasakaalu rikub ning õkosüsteemi kui tervikut ohustab? Siis on arvukust ikka kas taudide või näljaga reguleeritud, kuni optimaalse populatsiooni avukuse taas paika saab.
PaljasP."#dele humanitaarkorras miljonite tonnide toidu saatmine või pagulaste avasli vastuvõtt ja ära toitmine ei ole kahjuks aukas lahendus. See on vaid tagajärgede silumine, olukorra veelgi teravamaks ajamine ja lahenduse edasilükkamine. Nii et probleem kasvab veelgi ning lõpplahendus tuleb veelgi dramaatilisem. Võidelda tuleks mitte tagajärgede vaid pigem algpõhjusega - ohjeldamatu, kontrolli alt väljunud paljunemise ning juurdekasvuga. Mida kauem sellega venitatakse ning aina enam ressursse kulutades edasi lükatakse, seda teravamaks probleem lõpuks läheb ning seda raskem on asju taas rööpasse saadal
Ehh 1. juuni 2018 00:44
Looduslik valik, ka meil virelevad sarnese eluviisiga inimesed, ja lisaks külmuvad talve surnuks ka. Ainult preskusid olen nõus annetama sinna, või kastratsiooni tarbeid.
Ibrahim 1. juuni 2018 03:19
Presku soovitamine ja pealepanek on moslemimehe jaoks sedavõrd ränk solvamine ning alandamine, et tõenäoliselt saaksid sellise jutu peale kohemaid nuga.
Eks õpeta ju nende pikahabemelised, targad mullad ning uleemid, et kui Allah annab lastele elu, küll ta annab siis ka toidugi! Peaasi on ikka viis korda päevas Meka poole palvetada, usupühipidada ja regulaarselt mošheed külastada ning mulladele annetada - siis saab kõik iseenesest korda ning laabuma! Sinu jutt peskudest on mullade ilmeksimatu õpetuse ning prohvetitakuse kõrval temale vaid tühi ja vääritu lalin.
Allahi teed on muidugi imelikud ja ettearvamatud. Sest Allah võib selle palutud toidu saata ka uskumate kätest tuleva humanitaarabi näol. Nii et laskem sel agahea maitsta ning tehkem juurde veel rohkem lapsi! Sest see on taevale meelepärane. Uskumatud las aga orjavad ning toidavad. See olgugi nende pärisosa. Aga mis siis, kui nad ühel päeval enam piisavalt toitu saata ei suuda? Noh eks siis läheme ise Allahi poolt meile lubatud toidule järgi. Läbi kõrbete, üle merede. Läheme sinna Euroopasse kohapeale. Algul me mudugi palume, siis nõuame ning lõpuks kui meid saab seal rohkem, siis võtame kas või ise. Jõuga. Selle, mis meile on lubatud ja mis meile kuulub.
Moderaator korjas ära. 1. juuni 2018 03:22
Kahjuks ei luba moderaator kirjutada asjadestnii nagu need on. Samuti selgitada islami seisukohti ning põhitõdesid. Ega elementaarselt prognoosida, kuhu kontrollimaru iive välja viib. Kui midagi tte ei võeta. Aga näib et see kõik on poliitiliselt ebakorrektne ning seetõttu ka ära keelatud
arvamus 31. mai 2018 23:21
Valikuid palju pole, aafriklased kas koloniseerivad Euroopa või surevad nälga, koloniseerides Euroopa surevad ka ilmselt nälga, aga hiljem, sest ega nemad tööd tegema hakka.
oehh 31. mai 2018 22:46
Kõvasti liialdavad, nagu alati sellisel puhul.
Madin on seal väga väikesel alal Saudi piiri ääres.
Mimm 31. mai 2018 22:21
Ma ka ei saa aru, mis meil sellega pistmist on. Kõrval hüperrikkad naftariigid, las aitavad oma usuvendi! Või valmistatakse meid ette selle tulva valgumisest Euroopasse?
to mimm 1. juuni 2018 03:26
Ega nad l0llid ei ole. Milleks parasiite omaena toidule ja kaela peale võtta, kui võib nood ju rahumeeli Euroopasse rumalatele eurooplastele kaela, nende toidule suunata? Pealegi oleks need islamivennad siis teerajajad, kes õige usu ka sinna patuurkasse viiksid, seal prohveti usu võiteksid ning lõpuks kalifaadi või emiraadi välja kuulutaksid.
??? 1. juuni 2018 03:28
Milleks l0lli mängida ning ise toita, kui võib nood vabalt Euroopasse saata? Usku viima ning kalifaati rajama.
Lumememm 31. mai 2018 22:14
Loen uudistest:
"Üks üllas prints ratsutab meil siin ringi ja naudib Eesti loodust."
Tema naaberriigis (GoogleMapsi järgi on Jeemeni ja Dubai vahe 517 km)
surevad lapsed nälga ja haigustesse.
Elu ongi karm.
Aga mul tekib küsimus,
et miks serveeritakse seda nii,
nagu peaks üks tavaline eestlane selle eest vastutama?
Ei mäleta. 31. mai 2018 21:31
Et Jeemen kunagi normaalse elatustasemega maa oleks olnud.Kui,siis Briti võimu all.
Statistika järgi oli endistes kolooniates elatustase kõrgem.Kolonisaator andis kaigast ja sundis tööle.Aga katus oli pea kohal ja leib laual.
Jah, ja nüüd said 1. juuni 2018 00:06
vanaduse ja miskit pärast ei rõõmusta vaid nutavad.

idee 31. mai 2018 21:06
Selge see et afrikas on liiga palju rahvast ja looduslik valik sõdade ja näljahädade teel on võimalus rahvaarvu plahvatuslikku kasvu seal reguleerida .Seega pole mõtet toitu sinna saata aga pigem hoopis relvi .Las taplevad saabki rahvast vähemaks ja rändesurve euroopasse ka väheneb.
!!! 1. juuni 2018 09:05
varem on iiikide arvukust ja õkoloogilist tasakaalu reguleerinud ikka emake loodus ise. Nii taudide kui näljaga. Aga siis sekkusid mingid süümepiinades valged vagad psalmilauljad. Heategijad. Ja hakkasid Aafrikasse humanitaarabi korras saatma tuhandeid tonne vaktsiine ning ravimeid. Ja ah kuidas nad head meelt tundsid ja juubeldasid, kui sealsetes peredes kõik kümmekond väikest kräsupead ellu jäid ja suureks kavasid! Aga kaasaja meditsiin jõudis sinna märksa varem, kui kaasaja kultuur. Ning need rõõmsad kräsupead kasvasid varsti suureks ja asusid nii 15 aasta pärast ise uut põlvkonda juurde tootma. Samas tempos. Ikka vähemalt pooltosinat last igas peres. Ja viimaste lapsed samas tempos.
Siis käivitus emakee looduse teine piirav tegur - nälg! Aga ka siin leidsid vagad palvevennad väljapääsu - suuname sinna mlljoneid tonne lisatoitu, Humanitaarabi korras. Et vaid senine rõõmus iive ei langeks! Ja kui poole sajandi eest elas sellel mandril vaid 250-300 miljonit kohalikku, siis praegu juba peaaegu. 4-5 korda rohkem. Sajandi keskpaiku prognoositakse 2 miljardit ning lõppu juba 4,3.
Selge et sellist paisuvat massi ei suuda enam mitte ükski humanitaarabi ära toita. Ja nüüd käivitub uus, loogiline etapp. Et kui enam piisavalt toitu ei saadeta, siis läheme ise läbi kõrbete ja üle merede kohapeale ning võtame ise kõik, mida meile vaja!
reku 31. mai 2018 20:51
Aga rahva arv ei saa ka kogu aeg kasvada. Oli aeg, kui Euroopas suur sündivus. Katgud ja sõjad tegid puhastustööd. Polnud aitajaid kusagi. Seega peavad ise hakkama saama.
I 31. mai 2018 20:43
Kutsuge kõik Eiroopasse