(Tõnu Talivee)

Millal kolib Eesti riik meie lähima liitlase USAga ühte sammu astudes Eesti Iisraeli saatkonna Tel Avivist Jeruusalemma?

Sandra Kamilova, välisministeerium: Eesti ei plaani oma saatkonda Tel Avivist ära kolida.

Kas eri seisukohad USAga kolimise asjus ei või mõjutada meie suhteid ega kahjusta koostööd Eesti kaitseküsimustes?

Sandra Kamilova: USA otsus kolida oma saatkond Jeruusalemma oligi USA ühepoolne otsus, mida me ei kavatse järgida. Me ei arva, et see küsimus avaldaks mõju Eesti-USA suhetele ükskõik mis vallas. Nagu oleme varemgi öelnud, soovime näha Jeruusalemma staatuse määratlemist Lähis-Ida rahuprotsessi läbiräägitud lahenduse osana.

Jaga artiklit

8 kommentaari

H
Hilja  /   23:03, 3. juuni 2018
Iisrael on maailma kõige kuulsama juudisoost Jeesuse sünnimaa. Iisraelist sai alguse Piibel, ehk Jumala Sõna ja seda fakti ei saa ega tohi kuidagi moonutada, veel vähem eitada.
Kes õnnistab Iisraeli, saab ise õnnistatud ja vastupidi, kes neab Iisraeli, saab ise neatud.
Küsimus, kas keegi on kuulnud, et kusagil riigis juudid on mässanud kellegi vastu, näiteks kasvõi Eestiski. Nad on väga seaduskuulekad, mida ei saa kahjuks ütelda paljude moslemitest araablaste kohta. Ajaloos on tekitanud pigem kadedust juutide eriline tarkus, mille nad on saanud Loojalt, kuid mis ei tähenda, et teiste rahvaste seas poleks tarku inimesi, kuid algus pärineb siiski juutidelt.
On olnud paarituhande aastataguseid aegu, kus ka juudid on eksinud ja oma riigi kaotanud, kuid nii nagu Piiblis on tõotatud, said nad oma riigi tagasi ja see maa õitseb ning on uuesti üles ehitatud, ka kõrbealad on juba väga viljakad. Kes läheb Iisraeli vastu, see läheb Elava Jumala vastu nig seda peaks arvestama ka Eesti riik.
T
T.Mets  /   15:12, 1. juuni 2018
Selle kolimise asjus meie valitsus pead ei vaeva, tuleb Brüsselist korraldus, eks siis kolime. Omapead me küll lillegi ei liiguta

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis