(TAIRO LUTTER)

Ülimalt vastandlikest arvamustest ühistranspordi vajalikkuse teemal saab ainult seda järeldada, et aluseks võetakse erinevad väited või ei ühti vaatepunktid. Ühelt poolt manatakse, et ühistransport muutub üha suuremaks kuluartikliks ega lahenda probleemi, sest igale poole ju ei saa ühistranspordiga, autode arv aga ei vähenegi tänu paremale ühistranspordile. Vastukaaluks väidan, et just ühistransport on osale inimestest mugavus: pole vaja vaeva näha auto soetamisega, ei pea hoolitsema auto korrasoleku eest, ei pea ise juhtima - võib kasutada ühissõiduki juhi professionaalset teenust ja sõiduaeg kuulub endale.

Linnaperedes, kus on algklasside lapsed, on üks vanem vahel lausa transporditöötaja, sõidutades võsukesi kooli ja ringidesse. Kas see ikka on vajalik? Praegused lapsed on arenenumad kui minevikus - kas poleks võimalik õpetada neile omi käike tegema, kasutades ühistransporti? Vanasti käisid lapsed igasuguse ilmaga ja palju pikemaid vahemaid jalgsi. Kas elu peab ikka üha mugavam olema?

Mulle meeldiks küll, kui saaks tasuta sõita 60 km kaugusel asuvasse maakonnakeskusesse. Bussipeatus on lähedal, ilus asfalttee, aga seni pidi sinna sõitma ümberistumisega ja pooletunnise ootamisega vahepeatuses. Nüüdse reformi käigus on meil otsesõidu võimalus kord päevas olemas. Mul pole midagi selle vastu, kui see oleks tasuta, sest on palju põhjuseid, miks maakonnakeskusesse sõita. Need, kes ei jõua keskustesse elamispinda osta või ei taha seda, las neile ka jääda  nende „mugavus“ - vahel ilma kuluta linnas käia. Arusaamatu oli üks uuring, mis väitis, et sihtgrupp ei tahtvatki tasuta ühistransporti. Milline sihtgrupp?

Jaga artiklit

14 kommentaari

M
Mõtlik  /   10:28, 1. juuni 2018
Kas Tartust Pärnusse või Tartust Võrru saab nüüd tasuta sõita?
M
maainimesel  /   10:23, 1. juuni 2018
kes käib tööl linnason see väga teretulnud asi.Maakonna keskustes töö eest ikka väga suurt palka ei saa jaiga euro vajalik.Autoomanikud võiks vaadata ka laiemalt,et kõigil pole võimalus soetada autot.Viljandimaal näiteks hommikuti buss tööleminejaid täis,kes kauplustesse klienditeenindajateks,haiglasse hooldajateks jne.Eesti ei ole ainult Tallinn ja Harjumaa...

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis