Lugejakiri

Kiri | Kellel on õigus ühistranspordi osas?  (14)

Eha Nõmm, 31. mai 2018, 19:05
 TAIRO LUTTER
Ülimalt vastandlikest arvamustest ühistranspordi vajalikkuse teemal saab ainult seda järeldada, et aluseks võetakse erinevad väited või ei ühti vaatepunktid. Ühelt poolt manatakse, et ühistransport muutub üha suuremaks kuluartikliks ega lahenda probleemi, sest igale poole ju ei saa ühistranspordiga, autode arv aga ei vähenegi tänu paremale ühistranspordile. Vastukaaluks väidan, et just ühistransport on osale inimestest mugavus: pole vaja vaeva näha auto soetamisega, ei pea hoolitsema auto korrasoleku eest, ei pea ise juhtima - võib kasutada ühissõiduki juhi professionaalset teenust ja sõiduaeg kuulub endale.

Linnaperedes, kus on algklasside lapsed, on üks vanem vahel lausa transporditöötaja, sõidutades võsukesi kooli ja ringidesse. Kas see ikka on vajalik? Praegused lapsed on arenenumad kui minevikus - kas poleks võimalik õpetada neile omi käike tegema, kasutades ühistransporti? Vanasti käisid lapsed igasuguse ilmaga ja palju pikemaid vahemaid jalgsi. Kas elu peab ikka üha mugavam olema?

Mulle meeldiks küll, kui saaks tasuta sõita 60 km kaugusel asuvasse maakonnakeskusesse. Bussipeatus on lähedal, ilus asfalttee, aga seni pidi sinna sõitma ümberistumisega ja pooletunnise ootamisega vahepeatuses. Nüüdse reformi käigus on meil otsesõidu võimalus kord päevas olemas. Mul pole midagi selle vastu, kui see oleks tasuta, sest on palju põhjuseid, miks maakonnakeskusesse sõita. Need, kes ei jõua keskustesse elamispinda osta või ei taha seda, las neile ka jääda  nende „mugavus“ - vahel ilma kuluta linnas käia. Arusaamatu oli üks uuring, mis väitis, et sihtgrupp ei tahtvatki tasuta ühistransporti. Milline sihtgrupp?

Samal teemal

29. juuni 2018, 07:42
Simson: keskealised mehed peavad autot kõige pühamaks varaks, mis neil on
20. juuni 2018, 13:22
Tasuta ühistranspordi plaan pole veel jõustunudki, aga esimesi liine juba suletakse

14 KOMMENTAARI

m
Mõtlik 1. juuni 2018, 10:28
Kas Tartust Pärnusse või Tartust Võrru saab nüüd tasuta sõita?
m
maainimesel 1. juuni 2018, 10:23
kes käib tööl linnason see väga teretulnud asi.Maakonna keskustes töö eest ikka väga suurt palka ei saa jaiga euro vajalik.Autoomanikud võiks vaadata ...
(loe edasi)
Loe kõiki (14)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee